Artiklid ja uudised

Helves- ja värviliivapõrand: dekoratiivne vaheldus professionaalsele epopõrandale.


Tootmises ja tööstuses laialt kasutatavad epopõrandakatted on võetud kasutusse ka eramutes. Põhjusteks suur vastupidavus ning helveste ja värviliivaga juurde lisatav dekoratiivne väljanägemine. Laiemat levikut kodustes majapidamistes on pärssinud epokatete kõrge hind ning vajadus professionaalse paigalduse järele. Nordium OÜ, esindades Rootsi epotoodete HAGMANS valmistajat, on toonud Eesti turule lihtsalt paigaldatavad epotüüpi helves- ja värviliivapõrandad.

Dekoratiivsete epopõrandate eeliseks on vuukidevaba ja suure kulumiskindlusega lõppviimistletud pind.

Värviliivapõranda kasutusvaldkond koduses majapidamises pole piiratud ühegi teguriga.
Kuna pinna karedus sõltub liiva katvast lakikihist, siis kasutatakse värviliivapõrandat nii saunas (karedamalt), kui ka köögis (siledamalt). Paigaldamisel võib kombineerida erinevaid liiva toone - näiteks treppidele paigaldades imiteerida heledama liivaga marmorpinda. Alati ei ole vajalik katta terve põrandapind liivaga. Garaažides on mõttekas värvida kogu põrand Hagmansi kahekomponentse põrandavärviga ning liivaga katta ca poole meetri laiused ribad autorataste kulgemistee kohaselt. Selliselt tegutsedes saavutate naastrehvidele vastupidava põranda, vältides liigseid kulutusi tulevikus. Värviliivapõrand sobib ideaalselt ka välitingimustesse, treppidele, terassidele, rõdudele jne. Sellisel juhul kaetakse liiv spetsiaalselt välitingimustesse mõeldud kattelakiga. Paigaldamisjuhiseid leiab igast Hagmansi tooteid edasimüüvast ehituspoest. Lihtne paigaldus, vastupidavus ning atraktiivne välimus teevad värviliivapõrandast väärt valiku meie kirjul ehitusmaterjalide turul.
Värviliivapõranda miinuseks võiks pidada tema paigaldusel eluruumidesse vajadust põrandakütteks. Kuna üldjuhul paigaldatakse värviliiv otse betoonpinnale, siis ei teki sarnast soojusisolatsiooni nagu näiteks parkettpõranda puhul.

Vajades kergesti puhastatavat dekoratiivset pinda on sobivaks lahenduseks helvespõrand.
Sile ja vuukideta helvespõrand sobib ideaalselt kohtadesse, kus nõutakse suuremat hügieenilist puhtust. On üsna tavapärane, et vuugikohtadesse kogunevat mustust, baktereid ja hallitust on väga raske eemaldada ning ei ole harvad juhudki, kus ka kõige eeskujulikumas vannitoas on põrandaplaadi vuukides näha hallikaid-rohekaid laike. Helvespõrand on otseseks alternatiiviks keraamilistele plaatidele ja PVC-katetele vannitubades, pesemisruumides, köökides jne. Suureks eeliseks nimetatud katete ees peetakse just vuukidevaba pinda. Parima ja kasutussõbralikuma põranda saab helvestega kaetud pinnagi puhul põrandakütte olemasolu aluspõrandas.
Nordium OÜ
Aadress: Karja 49, Pärnu
E-mail: hagmans@nordium.ee
Koduleht: www.hagmans.com/est

Sisestatud: 09.11.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki