Artiklid ja uudised

Kõik vajalik pehmele mööblile Nevotexist

Nevotex Grupp, peakontoriga Rootsis, on Skandinaavia juhtiv pehme mööbli materjalide müüja ja on ka vanim sel alal tegutseja – firma ajalugu ulatub juba aastasse 1886. Nevotex Eesti sai sel aastal 15-aastaseks.

Et aru saada mööblikangaste mitmekesisest maailmast, rääkisime veidi juttu Nevotex Eesti juhataja Kristiina Heremi ja müügiesindaja Kadri Kongaga.

Nevotex on Rootsi taustaga. Kui palju kajastub skandinaavialik päritolu teie pakutavate kangaste materjalis ning mustri- ja värvivalikus?
Skandinaavialik taust kumab läbi 80-90% Nevotex kollektsioonidest - kuna rootslased on konservatiivsed, siis nende puhul on eelistuseks rahulikud maalähedased toonid, samuti ühevärviline erksam ja puhas värvigamma. Aga kuna turgude vajadused on erinevad, siis on võimalik tellida kangas vastavalt kliendi vajadustele ja maitsele. Eesti turu eripära on see, et siin on ka palju vene taustaga kliente, kellel on skandinaavlastega erinev maitse. Samuti on siinse turu eripäraks erineva tekstuuriga kangaste omavahel sobitamine, mida teistel turgudel nii palju ei näe.

 Allikas: www.nevotex.se

Allikas: www.nevotex.se

Millised on praegused trendid mööblikangaste osas - millised on populaarseimad mustrid ja värvid?
Nagu eelmises vastuses välja tuli, on moes nii ühevärvilised erksad toonid kui ka rahulikud naturaalsed toonid. Tänavustel erinevatel messidel on joonistunud selgelt välja, et moes on ka suurema tekstuuri ning kõrgema koega kangad. Diivani puhul eelistatakse kasutada rahuliku foonina naturaalseid värvitoone, mida on võimalik elavdada näiteks erksate ja efektsemate dekoratiivpatjadega.Trendide meka on Milano, kust tasub värskemaid trende noppima minna, sealt jõuavad need Eestisse umbes aasta hiljem. Samas piirid on lahti, inimesed reisivad palju ringi ning on tänasel päeval erinevate suundade ning trendidega hästi kursis. Mida oleme sel aastal täheldanud on see, et ajastuid miksitakse omavahel vähem kui aasta või paar tagasi. Küll aga sobitatakse omavahel kokku väga erinevaid materjale.

 Allikas: www.nevotex.se

Allikas: www.nevotex.se

Millised on teie soovitused mööblikanga valikul? Kas eelistatud on peamiselt looduslikud kiud või on mööbli puhul eeliseks vastupidavamad tehismaterjalid?
Siin mängivad rolli puhtalt maitse-eelistused. Kogemus näitab, et eelistused käivad lainetena - on perioode, mil nõutakse tohkem looduslikust materjalist kangaid, siis jällegi on hinnas rohkem tehismaterjalid. Selge on see, et sünteetilisi materjale on lihtsam hooldada ning need on üldjuhul vastupidvamad - see on lihtsalt praktilisem valik. Kui aga on kliendi jaoks olulised materjali sisemised väärtused, sealhulgas materjali kiukoostis, mis peaks olema looduslik, siis valib klient selle. Naturaalsete materjalide puhul aga peaks silmas pidama, et need on "elavad" materjalid, mis hakkavad ajas "mängima" - nende välimus ja omadused võivad ajas muutuda, kuid sageli on see just plussiks.
Levinud soov on nn kassivastane kangas ja millele vastus oleks, et seda ei ole otseselt olemas. Saame sel puhul soovitada võimalikult tiheda ja madala koega kangast, et looma küüs ei haakuks. Üks võimalikke lahendusi sel puhul on samet.

 Allikas: www.nevotex.se

Allikas: www.nevotex.se

Kui oluline on jälgida mööblikanga puhul hõõrdekindluse ehk martindale'i numbrit?
Kliendid on järjest teadlikumad kangaste tehniliste näitajate suhtes ning oskavad neid vaadata ja küsimusi esitada. Kodukasutamisse loetakse sobilikuks kangaid, millede martindale on alates 20 000 pööret. Nevotexi standard on, et meie kollektsioonis olevate kangaste martindale näitaja oleks vähemalt 25 000. Kirjutamata reeglina algavad avaliku ruumi kangad martindale'iga 40 000.

Martindale number näitab kanga hõõrdetugevust. Kaks kanga pinda pannakse omavahel mehaaniliselt hõõrdesse. Testi käigus jälgitakse kanga käitumist ning test lõppeb, kui esimene niit katkeb. Peamiselt testitakse materjale vastavalt turunõudmistele ehk kui Skandinaavia turg nõuab 25 000 pööret, siis lõpetatakse test antud numbri juures. Peale seda antakse kangale hinnang.

Kuidas valida vee- ja ilmastikukindlaid kangaid (näiteks jahtidele, markiisidele, välimööblile jms), millised on olulised näitajad, mida peaks jälgima?
Tänapäeva vee- ja ilmastikukindlad kangad on oma välimuselt juba ligilähedased tubastes tingimustes kasutatavate kangastega - nii oma välimuselt kui ka käega katsudes ei ole need enam ebamugavad vakstutaolised materjalid. Oma kogemustest võib öelda, et tänapäevased õuekangad on oma omadustelt sellised, mida võib julgelt terveks suveks terrassile või aeda jätta, ilma et need pleegiksid või hallitama läheksid. Tugevama ja pikema vihmasaju korral tasuks muidugi padjad ja muud tekstiilist esemed tuppa tõsta. Välitingimustesse sobivate kangaste puhul on nõrgimaks osaks nende õmblused - sel juhul tuleks õmblused üle käia spetsiaalse vahendiga, mis jätab õmblustele õhukese vahakihi. Vahend on kenasti saadaval ka Nevotexi showroomis. Jahtidel kasutatavatel kangastel on oma kindlad nõudmised, nendele on tehtud võimsamad töötlused - see on juba omaette teadus, mille kohta saab klient Nevotexist professionaalset nõu.

Nevotex Eesti showroom Allikas: www.nevotex.se

Nevotex Eesti showroom Allikas: www.nevotex.se

Kas eelistada tekstiili või nahka? Kas siin seisneb erinevus vaid maitse-eelistustes või on nende materjalide osas ka olulisi sisulisi erinevusi?
Nii nagu tehis- ja naturaalsete materjalide eelistuses, mängib ka kanga ning naha puhul rolli kliendi maitse-eelistused, mis samuti käivad lainetena.Lisaks naturaalnaha laiale valikule (üle 200 erineva värvitooni) on Nevotexi kollektsioonis oma koht ka kunstnahkadel. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab toota ka kunstnahka, mille välimus sarnaneb väga naturaalsele nahale, nii et mitteprofessionaal ei pruugigi vahet teha. Samuti tehakse nahale mitmeid töötlusi - mustrite (sh 3D mustrid) printimine, lamineerimine, lakkimine jne. Materjali valikus võib olla oluliseks otsustavaks teguriks ka hind - naha hind oleneb maailmaturu hindadest - millised on parajasti toormehinnad.

Nevotex Eesti showroom Allikas: www.nevotex.se

Nevotex Eesti showroom Allikas: www.nevotex.se

Pikk ajalugu tagab Nevotexile kompetentsi materjalide osas ning paiknemine üle Skandinaavia aitab kaasas käia uusimate trendidega. Nevotex suudab tagada oma klientidele toodete hea kvaliteedi ning garantii - kui sortimendis mõni soovitud toode puudub, aidatakse kliendil see leida. Kuna tegutsetud on juba üsna pikka aega, on ettevõttel olemas ka lai kontaktide võrgustik sisearhitektide ning mööblitootjate seas, kelle juurde Nevotex kliendi hea meelega vajadusel suunab. Nevotex on seega vahelüli kliendi ja mööbli valmistaja või sisearhitekti vahel, kelle käest saab klient parima mööbli kattematerjali ning teadmised.

Nevotexi juhtivad kaubamärgid on United Fabrics ja United Leather, mille valikusse kuuluvad tekstiilist ja naturaal- ning kunstnahast kattematerjalid. Pakutakse ka paljusid muid pehme mööbli valmistamiseks vajalikke tarvikuid, abimaterjale ning tööriistu. Sortimenti kuuluvad ka tooted paatidele, jahtidele ning vooditööstustele.
Nevotex Eesti kliendid on kõik kohalikud pehme mööbli valmistajad, alustades suurtest tootjatest kuni väikeste sadulseppadeni välja. Samuti ei jää teenindamata ka erakliendid. Nevotexi suureks plussiks on ka see, et kangast ei pea kaua ootama - põhikollektsioonist tellides on kangas käes juba umbes nädalaga, samuti on kohapeal laos olemas arvestatav valik materjale.

Intervjueeris: Laura Reiter, Sisustuswebi toimetaja
Fotod: Kristjan Krevald

Uuri täpsemalt Nevotexi kodulehelt, huvitavaid ideid leiab ka Facebooki lehelt.

Sisestatud: 04.09.2015