Artiklid ja uudised

Kuidas paigaldada koju sisekujundusega sobiv seif?

Kui soovite hoida oma väärisesemeid turvaliselt ning tagada, et ükski varas ei pääse sinu ehetele, tehnikale, dokumentidele ega muule väärtuslikule ligi, on seif hädavajalik investeering.

Pikemas perspektiivis soovitatakse hankida pigem suurem seif tuleviku vajadustele mõeldes, kuid suurusega käib kaasas ka oluline murekoht: kuidas paigaldada seif nii, et see ei jääks silma riivama ning sobiks hästi ülejäänud kodu sisekujundusega? Samal ajal tuleb ka mõelda turvalisusele, kuna iga turvasüsteem on kõige võimekam siis, kui see on paigaldatud nutikalt.

Alljärgnevalt leiad mõned kasulikud nõuanded, millega arvestada, kui otsid parasjagu kodus turvakapi jaoks sobivat paika.

Mida sa soovid seifis hoida?

Kui sa pole veel seifi hankinud, on tähtis enda jaoks selgeks teha, mida sa üldse kavatsed selles hoida ning kui tihti on sul vaja nendele asjadele ligipääsu. Kui sa soovid hoiustada seifis asju, millele pead tihti ligi pääsema, pead valima asukoha, millele pole ülemäära keeruline ligi pääseda: näiteks võib hästi sobida magamistuba või riidekapp. Vastasel juhul võib asjade kättesaamine muutuda väga kiirelt tüütuks, kuid kord juba paigaldatud seifi mujale paigutamine on veelgi tülikam.

Kui seif on mõeldud asjade jaoks, mida pole vaja hoiukohast välja võtta eriti tihti, võid selle paigutada ka majas mõnda kaugemasse punkti: näiteks keldrikorrusele, garaaži või kuhugi mujale, kus see ei hakka silma riivama.


Kasuta toanurki või eenduvaid kohti

Suure seifi paigutamine on omamoodi keeruline: tegemist on enamasti siiski mitusada kilo kaaluva hiiglasega, mis võib olla lausa meetrikõrgune. Taolise suurusjärguga eset pole just lihtne peita nii, et see oleks lihtsasti ligipääsetav, kuid poleks liialt nähtavas kohas.

Seetõttu tuleb olla nutikas ning kasutada oma kodu iseärasusi. Äkki on teil magamistoas mõni väike nurgatagune või eenduv koht, kuhu pilk nii kergelt ei liigu? Võib-olla on teisel korrusel katusealune nurk, mis on pimedam ja natuke peidetum? Sättides seifi toanurka, ei jää see ka segama üldmuljet sisekujundusest, kuna suure tõenäosusega on tegemist paigaga, kuhu pilk niikuinii ei rända.

Paigaldage seif seina sisse

Kui esteetika on teie jaoks prioriteet, on selge, et isegi varjatud nurka paigutatud seif võib hakata sind häirima. Tagamaks, et sisekujundus on harmooniline, kuid turvakapp on paigaldatud turvaliselt, võid paigaldada seifi hoopis seina sisse.

Seina sisse paigaldamine on üks turvalisemaid valikuid, kuna seifi saab katta mõne foto või maaliga, mistõttu on võõral inimesel raske väärisesemete asukohta sinu kodus leida. Samuti pole võimalik vargal seifi endaga kaasa võtta – tervet seina siiski ükski varas maha ei lammuta. Niimoodi ei pea sa muretsema ei kodu välimuse ega turvalisuse pärast.

Säti seif mööbli sisse

Kui ei ole võimalik seifi seina sisse ehitada, võib kasutada hoopis teisi kavalaid trikke, kuidas seda maskeerida. Üks variant on paigaldada seif mööbli sisse või sättida selle ümber kummutikapp või mõni muu mööbliese. Näiteks võib lausa ehitada spetsiaalse kummutikappi meenutava “ümbrise” – nii näeb seif välja just nagu iga teine mööbliese, kuid ainult sina tead, et kapiukse taga on peidus midagi hoopis salapärasemat.

Pisut vähemturvaline variant on paigaldada seif ka lihtsalt riidekapi põhja, kuid selle variandi puhul tuleb silmas pidada, et paraku võivad vargad mööbli lihtsalt ära lõhkuda selleks, et väärisesemed endaga kaasa võtta.

Õige paiga leidmine sõltub täielikult sinu maitsest ning kodu eripäradest. Kasuta oma kodu võimalusi selleks, et paigutada seif turvaliselt – valikuid on mitmeid ning kõik nendest tagavad, et sinu uus turvasüsteem ei hakka häirima hoolikalt planeeritud sisekujunduslahendust.

Uuri lisainfo kodulehelt www.saffortseifid.ee.

Sisestatud: 12.10.2018

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda:
välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad. Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla.
Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 
 

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistuba on kahtlemata üks kodu tähtsamaid ruume. Tervelt ühe kolmandiku igast päevast veedame just magamistoas. Võib öelda et isegi kõige tähtsama kolmandiku – hea ning kvaliteetne uni kindlustab selle, et ka ülejäänud päev kulgeb murevabalt. Kui aga magamisega on probleeme ja uni kulgeb üle kivide ja kändude, kajastub see ka muus elus. Selleks et luua tõeliselt imeline lõõgastumise oaas, tuleb alustada magamistuppa sobiva mööbli valimisest.

vaata kõiki