Artiklid ja uudised

FUNKTSIONAALNE SUVETERRASS

Eesti suvi on ilus, aga lühike. Seetõttu on oluline võtta igast päikselisest päevast viimast! Pole paremat kui nautida päikesepaistet oma terrassil.

Aiamööblikomplekt Discreto


Suve saabudes on aeg terrassi seisukord üle vaadata ning seda vajadusel värskendada. Vana terrassi puhul tuleks esmalt üle vaadata puidu seisukord. Kui puit on pehme ning lõhenenud, siis seda enam üle õlitada ei tasu. Sellisel juhul tuleb kahjustunud lauad välja vahetada. Kui aga puit on tugev, siis tuleb enne õlitamist pind korralikult pesta mustusest ja tolmust. Terrassi pikaks kestvuseks peaks seda hooldama olenevalt asukohast igal aastal või paari aasta järel sõltuvalt seisukorrast. Lõunapoolel asuv terrass vajab tihedamini hooldust kuna päike pleegitab seda rohkem! Kui tegemist on uue terassiga, mis on tehases immutatud (enamasti rohelised või pruunid), siis esimesel aastal ei ole seda vaja õlitada.

Lamamistool Arrecife


Kindlasti tasub mõelda, mis on terrassi peamine funktsioon. Kas võetakse päikest, grillitakse või isutakse suure seltskonnaga koos? Sellest lähtuvalt saab hakata terrassi looma. Peesitamise korral tuleb valikusse lisada lamamistool, suurema seltskonna puhul aga laud ja toolid. Mööbli valimisel on mõistlik vaadata kompaktse ja multifunktsionaalse poole. Suur osa aiamööblit on kokku volditav ja disainilt sobilik suisa siseruumidesse. Kindlasti ei tasu unustada üht kappi, mis on väga hea grilltarvikute, tekkide, patjade, küünalde ja näiteks kastekannu hoiustamiseks. Säilita puhas ilme hoides nähtaval ainult seda, mis antud hetkel vajalik on. Valiku juures arvesta terrassi suurusega, et sisustamisega liiale ei läheks ja jääks ruumi inimestel mööbli vahel liikumiseks ilma, et teised peavad teed andma.

Aiamööblikomplekt Ombroso


Päeval loo varju kardinate või suure varjuga, mis lisaks päikese eest hoiab Sind ja Sinu külalisi kuivana. Pimedaks ajaks hangi erinevaid valgusteid ja kasuta suurepärast võimalust luua meeleolu erineva valguslahendusega. Unustada ei tasu ka küünlaid ja tõrvikuid, sest õdusale olemisele lisaks on paljud ka putukatõrjega!

Tool Helsinki järiga


Elav tuli on absoluutne luksus aga selle asemel saab kasutada soojuskiirgurit, mis toimib kenasti hilissügiseni välja ja on sobilik ka linnaruumis väikesel terrassil. Varu kappi ka pleede!

Kiiktool Celta


Anna viimane lihv lopsakate ilu- ja miks mitte ka maitsetaimede näol ja asu suvitama!

Sisestatud: 22.05.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

sisustusideid söögituppa

sisustusideid söögituppa

Kuigi eraldiseisev tuba söögilauale ja toolidele ei ole tänapäeval enam igas majapidamises tavapärane, on siiski paljudes kodudes ühine einestamisala endiselt olemas. See on tavaliselt paigutatud kööki või avatud planeeringuga elutuppa.

Kui 2020 aasta alguses oli koduse söögitoa peamine roll pere ühine einestamine ja külaliste võõrustamine meeldivaks ja meeldejäävaks muuta, siis aastal 2021 on söögituba saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks. Nüüd, kus söögitoa seinast on saanud taust videokõnedele ja kohtumistele, kas oled ehk märganud, et ruum vajaks veidi värskendust?

Selleks oleme kokku pannud 2021 aasta trendid söögitoa sisustamisel, mis ei keskendu ainult esteetilisele ilule vaid on samal ajal ka hubane ja funktsionaalne.

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

vaata kõiki