Artiklid ja uudised

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda: välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad.
Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla. Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 

 
Võluvalt lihtne
Keskkond, kus igapäevaselt viibime, ei tohiks meid koormata ega muutuda väsitavaks. Kui inimesed mõtlevad ruumi atmosfäärile, eelkõige sellele, mis aitab toas luua positiivset õhustikku, nimetatakse esimesena värve. Tõsi ta on, et toonid meie ümber mõjutavad meie alateadvust, meeleolu ja isegi käitumist. Et mööbelgi võib toimida nagu värvid, mõjutada tujusid ja enesetunnet, ei tohiks samuti tulla üllatusena. Küllap on igaüks kogenud, kui väsitav on olla tundide viisi ruumis, mis on maast laeni massiivset mööblit täis. Keeruline, ohtrate nikerduste ja jõuliselt väljendusrikas mööbel mõjub pikapeale ahistavalt.
Põhjamaiselt lakooniliste ja pretensioonitute mööbliesemetega seda ohtu ei ole. Otse vastupidi - peente jalgadega söögilauad, voolujoonelised kapid ja kummutid ning kerged diivanid, mis seisaks otsekui õhus, ei karju tähelepanu järele, ei koorma oma vormiga visuaalselt ruumi ega toas olijaid.
 
Praktiline igas olukorras
Rootsi, Norra ja Taani disainerite juures tuleb imetleda nende oskust “pakendada” funktsionaalne sisu esteetilisse vormi.

Põhjamaises võtmes mööbliesemetes on iga pisimgi nüanss hoolega läbi mõeldud, iga mööblitükk on otsast otsani (ja sageli mitmel otstarbel) kasutatav, käepärane ja praktiline. Näiteks TV-alused passivad edukalt nii televiisori kui muu kodutehnika aluseks, raamaturiiuliks kui ka madala kapiks või kummutiks.

Säästlik ja läbimõeldud materjali kasutus ei jäta sahtlitesse ja riiulitesse nõndanimetatud “tühje nurki”, kuhu ei saa midagi panna. Ühtegi ruutsentimeetrit ei ole esemes “ainult ilu pärast” ehk kui on sahtel, siis mahub siia ka midagi sisse. Et üks ese täidaks mitut ülesannet, on näiteks lauajalgade all sageli riiulid. Ja et mööblitüki tarvitamine võimalikult mugavaks teha, on näiteks TV-aluste tagaseinas avaused juhtmete jaoks. 


Kvaliteet üle kõige
Skandinaavia stiilis mööbli puhul võib julgelt korrata klišeed: loeb kvaliteet, mitte kvantiteet!

Hea tulemuse saavutamiseks ei ole vaja interjööri täita suure hulga esemetega, vaid piisab paarist-kolmest kvaliteetsest asjast. Ja kuna ühes ruumis aitab tõepoolest
kõigest paarist hoolikalt valitud elemendist, saab endale selle võrra hinnalisemaid ja kvaliteetsemaid asju lubada.
Kvaliteedil on põhjamaises mööblidisainis üleüldse mitu tähendust.

Esiteks on tegemist väga korralikult valmistatud mööbliga. Teatud töölõigud tehakse
parema tulemuse nimel tänini käsitsi.

Materjalina on kasutusel peamiselt täispuit (tamm või mänd) või siis tugevad puidutooted.
Suurt rõhku pööratakse välisviimistlusele ja kandekonstruktsioonile, mis tagab toodete välimuse ja vastupidavuse.

Olulisel kohal on ka ohutus. Kõik asjad on üksipulgi läbi testitud, et olla kindel nende turvalisuses.


Aegumatu tegumood
Ökonoomsust hindavatele skandinaavlastele on omane keskkonnasäästlik mõtteviis, looduslähedus ja kaine arvestus ehk ühtegi asja ei soetata niisama edevusest.

Sama loogikat järgivad põhjamaalased ka oma kodusid sisustades. Uus mööbliese ostetakse ainult siis, kui seda on tõepoolest tarvis ja kui juba midagi osta, peab see vastama kõrgetele nõudmistele: olema kindel ja vastupidav ning esteetiliselt
väärikas.

Just sellepärast põhjamaist mööblit hinnataksegi - see ei vea kasutajat ka aastakümnete pärast alt. 

Ja et nõtkete jalgadega diivanid või soliidsed kabineti kapid kannataks ka järgmisel põlvkonnal uhkusega eksponeerimist, peab asi olema aegumatu tegumoega.
Skandinaavia mööbliesemed on juba sünnihetkel puhas klassika, mistõttu neisse tasub alati investeerida.

Teie teejuhiks põhjamaises stiilimaailmas on Furgneri mööblipood. Siit leiab kvaliteetset skandinaaviapärases stiilis mööblit nii koju kui kontorisse.

Sisestatud: 07.10.2019

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuksed – kas aknaga või ilma?

Siseuste puhul oleme harjunud pidama tähtsaks eelkõige uste funktsionaalsust. Seda, kui hästi need eraldavad ruume ja kui mugav on neid iga päev kasutada.
Pikapeale muutub uks kodus otsekui osaks taustsüsteemist – seda ei pane üldse tähele. Aga on see ikka õige? Oodata ukselt nii vähe? Jah, ukse peamine roll on täita hääletult käsku ehk avada pääs teise ruumi või siis olla silmatorkamatu ruumide eraldaja, summutada helisid ja tekitada privaatsust. Tubade vahele uksi valides ei mõelda sellele, et siseuksed võiks olla lihtlabasest avatäitest enamat. Võiks olla põnev ja stiilne või pakkuda isegi wow-efekti.' Kui olete jõudnud kodu ehitamisel või sisustamisel punkti, kus teil tuleb hakata valima siseuksi, siis mõelge hetkeks: äkki võiks igavate monotoonsete uste asemel võtta midagi lahedat? Võibolla oleks kirsiks tordil hoopiski aknaga siseuksed?

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistoa sisustamine sobiva mööbliga on lihtne

Magamistuba on kahtlemata üks kodu tähtsamaid ruume. Tervelt ühe kolmandiku igast päevast veedame just magamistoas. Võib öelda et isegi kõige tähtsama kolmandiku – hea ning kvaliteetne uni kindlustab selle, et ka ülejäänud päev kulgeb murevabalt. Kui aga magamisega on probleeme ja uni kulgeb üle kivide ja kändude, kajastub see ka muus elus. Selleks et luua tõeliselt imeline lõõgastumise oaas, tuleb alustada magamistuppa sobiva mööbli valimisest.

vaata kõiki