Artiklid ja uudised

Kuidas ise terrassi vundamenti ehitada

Kerge puidust terrassi ehitamine ei pea olema keeruline ehitusprotsess ja sellega võiks hakkama saada iga inimene, kes leiab endas soovi midagi oma kätega ära teha. Vundamendi tegemiseks on erinevaid lahendusi, aga üks lihtsam viis on ehitada vundament Fibo plokkidest.

Fibo plokid on omadustelt mõõdutäpsed, tugeva struktuuriga, lihtsalt töödeldavad ja kaalult kerged
Vundamendi sügavuse puhul on oluline lähtuda ploki kõrgusest, et saaks vundamendi laduda tervete plokkidega ja ei peaks õige kõrguse saavutamiseks plokke lõikama, sellega aitab ära hoida materjali ülekulu ja liigset tööd.

Vundamendi alune pinnas tuleb loodida ja korralikult tihendada. Esimene plokirida asetada tihendatud pinnasele ilma seguta, vertikaalvuugis tuleb plokid tihedalt tapp-liites kokku suruda. Teine plokirida tuleb laduda juba müüriseguga. Pragude vältimiseks tuleb plokid laduda korrektses plokkseotises ehk üle rae alustada ladumist pooliku plokiga.

Kui see ei õnnestu, siis peab jälgima, et vertikaalvuukide vahekaugus oleks minimaalselt 12 cm. Esimese plokirea peale ja siis üle rea tuleb horisontaalvuugis segukihti asetada kaks bi-armatuuri.



Enne pinnase tagasitäidet on soovitav vundament katta hüdroisolatsiooniga. Eriti oluline on teha hüdroisolatsioon vundamendi peale terrassi puitkonstruktsiooni alla.



Terrassi puitkonstruktsiooni on Fibo vundamendi külge lihtne kinnitada Fibo kruvidega. Kruvi pikkus tuleb valida lähtuvalt puitprussi paksusest, aga paigaldussügavus plokki peaks olema min. 80 mm.



Fibo vundamendi ehitamiseks vajaminevad tooted:

- Fibo 3 plokk 200 mm
- Müürisegu weber M100/600
- Bi-armatuur
- Hüdroisolatsioon weber.tec 901

Allikas: Puumarket

Sisestatud: 08.04.2020

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki