Artiklid ja uudised

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?


Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

MOSO Bamboo X treme terrass Pärnus Munga tänaval 2021 Juuli

MOSO Bamboo X treme terrass Pärnus Munga tänaval 2021 Juuli

Materjal
Juba sajandeid on Aasias kasutatud bambust kui toormaterjali ka välitingimustes. Kuivas ja vahelduva niiskusega kliimas võib bambustüvi praguneda ja tüve sisu muutuda einelauaks mikroorganismidele ja seentele. Selle probleemi lahenduseks on MOSO välja töötanud Thermo-Density töötluse ehk kõrgsurvepressi meetodi koos patendeeritud termotöötlusega (200º C). Selline materjali töötlus tõstab bambusmaterjali vastupidavusklassi tippu - Class 1 (CEN/TS 15083-2). Ülitugevad bambusest terrassilauad MOSO® Bamboo X-treme® on valmistatud kokkusurutud termiliselt töödeldud bambuskiudude kimpudest. Materjalina sobib Bamboo X-treme® ideaalselt kasutamiseks välitingimustes, eriti just terrassi- või fassadikattena.

Pilkupüüdev välimus
Laudisel on kaunis naturaalne massivpuidu välimus. Võimalus on valida sileda ja soonilise laudise vahel. Eraldi on välja töötatud sile laudis, millel on peal kerge kumerus, juhtimaks ära liigset vett ja kastet. Laudisel puuduvad oksakohad ja vaiguavad. Peidetud klambritega paigaldus tagab puhta ja puurimisvaba tulemuse.

Tugevus ja kulumiskindlus
Materjal on eriti tugev - Birnelli indeks 9.5 kg/mm² (kolm korda tugevam kui tammepuit). MOSO terrassilaudisel on 25-aastane tehasepoolne garantii.

Suur tulekindlus
(Bfl-s1) materjal, mida võib võrrelda kõige vastupidavamate troopiliste puiduliikidega (ipe, tiigipuu, bangkirai).

Stabiilne materjal
MOSO Bamboo X-treme bambusest terrassilaudis on stabiilsem kui teistest troopilistest puiduliikidest valmistatud terrassilaudised. Stabiilsust lisab ka laudise lõpu-alguse keelsüsteem. Puudub vajadus jätta paisumisvahed laudise lõppu. Selline laudise stabiilsus võimaldab luua ilusaid nurgaühendusi, mis ei deformeeru ilmastiku mõjul.

MOSO Bamboo X treme struktuur ligidalt

MOSO Bamboo X treme struktuur ligidalt

Lihtne paigaldus ja hooldus
Bambusterrassi paigaldus on sarnane teiste troopilistest puitudest terrasside paigaldusega. Oluline on järgida paigaldusjuhendit ja seda, et paigaldajaks oleks professionaalne ehitaja. Paigaldamisel on soovitatav kasutada MOSO spetsiaalseid kinnitusklambreid. Laudise pikkus 1850 mm võimaldab paigaldada laudist ka üksinda. Terrassi pind võib aja jooksul päikese ja vihma mõjul muutuda hallikaks nagu iga teine looduslik laudis. Seega vajab ka bambusterrass hooldust. Selleks sobivad suurepäraselt näiteks WOCA terrassiõlid ja puhastusvahendid.

Bamboo X-treme® laudise külgede sümmeetriline kuju võimaldab valida rihveldatud või sileda pinna vahel. MOSO® Bamboo X-treme® kinnitusklambrid kinnituvad külgsoontesse ja kruvitakse alusroovi. Selle meetodi abil ei ole vaja laudisesse puurida. Lisaks klassikalisele paigaldamisele on võimalik Bamboo X-treme® laudist paigaldada ka GRAD kinnitussüsteemiga. Spetsiaalne kahe soonega laudis kinnitub Clip JuAn® kinnitusega alumiiniumist rööbastele ja nii saab laudist paigaldada vaid ühe klõpsuga!
Hoiame loodust ja ehitame bambusest!

Sisestatud: 03.06.2022

Bambuskeskus - eksootiline sisustus

Tel:
+372 5895 0720
Aadress:
Tervise 30 , Keila, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

 Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

Kaheksa kaunist bambusest põrandaga kodu

MOSO on suurima bambuspõrandate valiku ja edasimüüjate võrgustikuga ettevõte kogu maailmas. Tänaseks oleme tarninud bambuspõrandaid väga paljudesse kodudesse ja kontoritesse. Käesolevas artiklis tutvustan Sulle kaheksat vahvat kodu, mille interjööris mängivad võtmerolli just bambus ja bambuspõrand.

Õige bambuspõranda valik sõltub väga palju tulevasest kasutajast. Kas soovid pikki ja laiu laudu või hoopis peenemat ja huvitava mustriga parketti? Kas paigaldad põranda põrandaküttele või eelistad ,,klick” süsteemiga ujuvat põrandapaigaldust? MOSO bambuspõrandate võimalused ja lahendused on lõputud!

 Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Roheline tulevik ehituses: Kuidas EPD ja Bambuskeskus muudavad sinu ehitusprojekti jätkusuutlikumaks.

Ava oma silmad rohelisemale tulevikule: Kas teadsid, et ehitussektor on üks peamisi süsinikdioksiidi heitkoguste allikaid maailmas? Kujutle, kui iga sinu ehitus- või renoveerimisprojekt aitaks kaasa puhtamale ja rohelisemale planeedile. See pole mitte ainult võimalik, vaid muutub järjest olulisemaks tänu EPD-le ehk toote keskkonnadeklaratsioonile ja jätkusuutlikele materjalidele, nagu need, mida pakub Bambuskeskus.

vaata kõiki