Artiklid ja uudised

Montessori mänguasjad ja mööbel Rume.ee e-poes – parim valik igas vanuses lastele


Rume.ee e-poes on müügil Montessori mänguasjad ja Montessori mööbel, mida igast kauplusest või e-poest ei leia, kuid mille järele on Eestis viimasel ajal nõudlus suurenenud, kuna Montessori pedagoogika on üha enam populaarsust kogumas kogu maailmas ja sealhulgas ka Eestis.
Maria Montessori oli Itaalia arst ja pedagoog, kes töötas välja kasvatusmeetodi, mida kutsutakse Montessori meetodiks. Montessori pedagoogika põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmisjanul ning uudishimul ehk Maria Montessori oli seisukohal, et lapsed õpivad loomulikul viisil. Selleks on vaja aidata lapsel kõike teha võimalikult iseseisvalt.

Selleks, et laps saaks kõike võimalikult iseseisvalt teha, on vaja luua läbimõeldud ja turvaline keskkond lapse jaoks. Montessori meetodi puhul on oluliseks eesmärgiks ettevalmistatud turvaline keskkond, mis vastab lapse vajadustele, mistõttu Montessori vahendid võiks valida lähtudes lapse vajadustest. Nii et olulised on juba nii beebi esimesed mänguasjad kui ka Montessori sisustus lastetuppa.
Rume e-poes on eraldi välja toodud eraldi kategooriad – Montessori mänguasjad ja Montessori mööbel, et hõlbustada lapsevanemal leida just oma lapsele sobivad montessori mängud ja väikelapse tuppa sobiv Montessori tool või Montessori raamaturiiul või laud.

Montessori mööbel
Üheks eesmärgiks Montessori meetodi puhul on anda lastele võimalus lastetoas tegutseda iseseisvalt ja turvaliselt, mistõttu peab selleks ka mööbel ja töövahendid olema sellises suuruses, milles lapsel on mugav ja lihtne neid kasutada. Paljud Montessori mööbliesemed on reguleeritavad, mistõttu saab neid kasutada kauem ja erinevatel viisidel. Näiteks saab Montessori puidust torntooli kasutada emme-issi abistamisel köögis. Laste kuubiktool sobib kasutamiseks juba kuue kuuse lapse puhul, sest tool toetab last nii istudes kui ka seistes. Hiljem saab kuubiktooli kasutada ka laua või öökapina. Laste garderoob on valmistatud kvaliteetsest puidust ja on lapsesõbralik. Laps saab ise valida riideid ja ulatab neid ka ümber sättima. Rume veebilehel on suures valikus Montessori mööbliesemeid, millele on juurde lisatud ka soovitused, mistõttu on mugav ja lihtne leida just see õige mööbel oma väikelapsele. Rume.ee veebipoes on montessori mööbel alates lapse garderoobist laste vooditeni välja.

Montessori vahendid
Montessori meetodi puhul on oluline arendada lapse loomingulisust ja iseseisvust, kuid silmas tuleks pidada, et Montessorist inspireeritud beebi mänguasjad ja ka väikelaste mänguasjad võiksid olla lapse jaoks lihtsad ja kindlasti turvalised.
Montessori mänguasjad on sellised, millega laps saab arendada igapäevaelu ja motoorikaharjutusi. Väga heaks valikuks ja ka klassikalised arendavad mänguasjad – mitmesugused pusled, mis arendavad lapse motoorikat ja meeli; samuti puidust mängutornid, millega on lõbus mängida ja mis on ka lapse tuppa hiljem sobilikud sisekujunduselemendina. Põnevust pakub ka motoorikakeskus, mille abil on tore õppida numbreid ja koguseid.

Rume.ee veebipoes on kõik eelpool nimetatud Montessori vahendid ja Montessori mööbel. Rume on koondanud oma e-poodi veel erinevaid Montessori meetodit järgivaid tooteid, mistõttu igaüks leiab sealt enda lapsele (või miks mitte ka kingituseks) sobivad Montessori vahendid või äkki jääb hoopis silma montessori mööbel, mis võiks lastetuppa sobida.

Sisestatud: 14.07.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Väike diivanvoodi on nutikas valik sinu koju

Kõik, kes on kunagi kodu sisustanud või seda sisustamas, teavad kui keeruline see võib olla. Neid detaile, mis tuleb selle käigus läbi mõelda, on palju. Kõige enam peavalu võivad tekitada olukorrad, kus on vaja mõelda lahendus väiksemasse ruumi. Selliseid funktsionaalseid ja nutikaid mööbliesemeid õnneks jagub ja üks populaarsemaid on meie hinnangul väike diivanvoodi. Seda, miks peaksid kaaluma selle soetamist, saad lugeda juba alljärgnevalt.

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Patareidega jõulutuled loovad õdusa interjööri

Pühadeaja lahutamatuks osaks on on jõulutuled ja seda muidugi põhjusega, sest need aitavad luua koju mõnusa ja rahuliku meeleolu. Jõulutulede populaarsus on niivõrd suur, et lisaks klassikalistele valguskettidele ja tulukestele on võimalik soetada ka patareidega jõulutuled, mis on mugavad kasutamiseks erinevatel viisidel. Nii aknaraamide kaunistamiseks, kuusepuu ehtimiseks, aga ka erinevate kaunistuste loomiseks. Siit leiad ideid, kuidas patareidega jõulutuled enda kasuks tööle panna ja imeline kodu kaunistada.

vaata kõiki