Artiklid ja uudised

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?


Väike sissevaade ajalukku
Interjööris eristuv klassikaline prantsuse stiil sai alguse 18. sajandil ja on loomulikult mõjutatud kuningapaleedest, barokist ja rokokoost. Kõik on veidi üllatest ideest kantud, imperialistliku hõnguga ja luksuslik, kuid samas mitte tingimata pompöösselt ülevoolav. Pigem eelistatakse tänaseks praktilisi, kuid ajalugu hindavaid sisekujunduslahendusi väikese prantslasliku lisandiga.

Mitmed Prantsuse vanalinnade hooned on sajandeid vanad ja nende väärtust osatakse hinnata. Paljudes hoonetes on endiselt säilinud algsed keerukad laekarniisid, puitpõrandad ja siseuksed. Prantslastele meeldib kõike mitte täiuslikkuseni perfektseks lihvida, vaid säilitada veidi räsitud välimus, mis annab kodusema meeleolu.

Kuningatest inspireeritud ideed
Rokokoo ajastust inspireerituna on sisekujunduses väga levinud valdavalt õrnade, pastelsete toonide kasutamine - helelillad ja roosad kombineerituna näiteks rohelise ja hõbedaga. Barokkajastu on endast maha jätnud kuninglikult suurejoonelised baldahhiinvoodid ja ekstravagantsed lühtrid, kuldsete nikerdustega peegli - ja pildiraamid ning rikkalikes, sügavates toonides sameti.

Vaatamata suurejoonelisele ajaloole eelistavad prantslased sisekujunduses lihtsust ja pingutusevaba muljet. Taaskasutus on äärmiselt moes, uusi esemeid pannakse kokku vintage mööbli ja elementidega. Kasutatakse erinevatest perioodidest pärit esemeid, mitmetele asjadele antakse uus elu ja eesmärk, kuid vaatamata sellele ei mõju interjöör mitte eklektiliselt, vaid pigem koduselt ja hubaselt.

Värvid on naturaalsed ja tagasihoidlikud
Sisekujunduses kasutatavaks lemmikvärviks võib pidada valget oma sadades erinevates varjundites. Varjundite ja dünaamika loomiseks kasutatakse harva puhtaid ja kirkaid toone, pigem domineerivad pastelsed, rahulikud, looduslikud värvid: pruunid, hallid, pronksjad toonid. Maapiirkondades armastatakse põldudelt tuppa tuua tooni andvat lavendlilillat ja lõhnavate rooside õrna roosat. Lõuna-Prantsusmaal on tunda teiste Vahemereriikide mõjutusi ning sekka leiab valge kõrval türkiissinist ja meresinist.

Põrandatel eelistatakse naturaalset puitparketti või naturaalset kivi. Sageli on nii korterites kui majades peamiseks sisustuselemendiks suurejooneline kamin. Kuna vanade korterite laed on sageli kõrged, siis seintelt võib sageli leida karniise, iluliiste, nikerdusi ja kaunistusi. Tapeeti kasutatakse pigem harva ning sellisel juhul on see taaskord pigem tagasihoidlikuma värvigammaga.

Boheemlaslik segadus luksuslike lisanditega
Prantslaslikku sisekujundust võib kokku võtta sõnadega boheemlaslikult elegantne luksus, mis annab võimaluse sisustuses kasutada väga erinevaid stiile ja elemente. Oluline on jääda väljapeetuks, kuid samas mitte kliiniliselt tagasihoidlikuks. Kõigest õhkub siiski kuninglikkust, ajalugu, elegantsi ja väärikust, kuid see pole ülekullatud, sametine ja rõhuvalt raske.

Prantsaslik kodu on mugav, kutsuv, hubane, kuid samas stiilne ja väljapeetud. Sisekujunduses on suur rõhk nii naturaalsel kui kunstvalgusel - aknaid raamistavad kaunid kardinad, lagesid rippvalgustid. Palju kasutatakse kohtvalgusteid ja põrandalampe rahuliku ja romantilise meeleolu tekitamiseks. Mööbel on pigem nikerdustega, kuid mööblikangad tagasihoidliku mustriga ja naturaalsed.

Prantsuse stiil on aegumatu
Prantsuse sisekujundusstiili armastatakse üle maailma, sest see on endiselt aegumatu ja klassikaline. Kui soovid luua endale hubast, stiilset ja mõnusat kodu, siis prantslaste šikkidest disainivõtetest leiad kindlasti palju inspiratsiooni ja ideid. Naturaalsete materjalidega, kuid barokkstiilis disainielementidega rikastatud kodu mõjub läbimõeldult ja stiilselt.

Sisestatud: 15.12.2022

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Kaasaegsed valgustuse uuendused koju

Tänapäeva tehnoloogiamaailm üllatab meid jätkuvalt koduinnovatsioonidega, mis mitte ainult ei tee meie elu lihtsamaks, vaid võimaldavad meil ka teha kaasaegseid valikuid oma eluruumide kujundamisel. Siin on valgustuse uuendused, mis võimaldavad nautida esteetikat ja energiasäästuvõimalusi: traditsioonilised pirnid asendatakse LED-tuledega, nutikas ja seninägematu dekoratiivvalgustus. Räägime siis mõnedest kõige muljetavaldavamatest kaasaegsetest valgustuse uuendustest, mis viivad teie kodu atmosfääri kindlasti uuele tasemele.

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Tähelepandamatult tähtsad: dušisegisti ja valgustus ja enamgi

Kindlasti oled kogenud olukorda, kus alles reaalse kasutamise käigus selgub, et oleks pidanud ühele või teisele asjale juba varem tähelepanu pöörama. Eriti levinud on see remondi- ja sisustusmaailmas, kus dušikabiin võinuks olla suurem, dušisegisti rohkemate funktsioonidega või midagi kolmandat. Üksjagu aega kulutatakse sobivate plaatide-värvide valimiseks, mis on ühelt poolt loogiline – need hüppavad kohe silma, kui uksest sisse astuda. Mis on aga see, mis nende kõrval varju jääb?

Viimased sisekujundustrendid

Viimased sisekujundustrendid

Trend, kui seda defineerida moe mõistes, viitab stiilidele, värvidele, materjalidele ja
vormidele, mis on antud hooajal populaarsed ja millel võib olla turul püsiv mõju.
Sisekujundustrendid sarnanevad moega, sest mõlemad on inspireeritud kultuurist ja
päevakajalistest sündmustest. Viimaste trendide väljaselgitamine ja kindlaks tegemine,
millised stiilid, materjalid ja värvid on järgmisel hooajal tarbijate jaoks kõige atraktiivsemad,
on disainerite ja arhitektide jaoks tõeline väljakutse, mis nõuab palju üksikasjalikku
uurimistööd ja vaatlust. Käesolevas artiklis heidame pilgu sellele, mis hetkel
interjööritrendide tipus domineerib.

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Parim õhuniisutaja tagab hea tervise

Päevad muutuvad lühemaks, ilm külmemaks ning üsna varsti ongi käes kütteperiood. Soojas toas on mõnusalt hubane olla, ent paljude jaoks on peaaegu talumatu talvise ajaga kaasnev siseruumide madalam õhuniiskus. Vana lahendus oli radiaatoritele märgade käterätikute asetamine, et õhuniiskust parandada. See pole aga kuigi efektiivne ja elektriradiaatorite puhul on ohutuse tõttu suisa keelatud. Palju targem otsus on teha see investeering ja soetada Hansaposti e-poest paari klikiga parim õhuniisutaja.

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Õhuniisutaja magamistuppa soetamise eelised

Kvaliteetse õhuniisutaja magamistuppa soetamine võib parandada sinu tervist ja heaolu, vähendades sagedaste unehäirete, nagu uneapnoe ja norskamine, sümptomeid. See kõrvaldab ka sellised ebamugavused nagu ninakinnisus ja kurgu ärritus ning aitab leevendada külmetuse sümptomeid. Samuti on tõendeid selle kohta, et õhuniisutid võivad aidata vähendada õhus levivate viiruste hulka. Õhuniisuti magamistuppa ostmine toob seega mitmeid eeliseid, millest allpool juba täpsemalt.

vaata kõiki