Artiklid ja uudised

Miks võiksin valida termotöödeldud terrassi?

Oled terrassi ehitamas, kuid ei tea täpselt, millist materjali valida? Puumarket teeb selle lihtsaks. Järgnevas artiklis räägime, miks võiksid valida koduaeda vastupidava termotöödeldud terrassi.

Termotöötluse käigus väheneb puidu tihedus ja muutub selle struktuur, mille tõttu vähenevad puidu niiskusimavus ja niiskuseraldus. Selle tulemusena on puit kiiresti muutuvates ilmaoludes stabiilsem. Lisaks parandab töötlus puidu omadusi: suureneb puidu vastupidavus seenkahjustustele, paraneb puidu soojus- ja heliisolatsioon. Termopuit on suures osas vaiguvaba ja märksa tulekindlam kui tavapuit.

Lisaks praktilisele väärtusele annab termotöötlus ka suurepärase visuaalse efekti: kuumutamise käigus omandab puit ilusa pruunika värvuse.


Millised laudu on Puumarketil pakkuda?
Thermory Benchmark seeria rõhutab lihtsust ja puidu loomulikku ilu. Ajatu, funktsionaalne, vastupidav ja keskkonnasõbralik.

Olenevalt profiilist paigaldatakse Benchmark terrassilaudu kas kruvidega, klambritega või maailma lihtsaima kruvivaba PaCS-lahendusega. PaCS kinnitusklambriga kinnituvad terrassilauad klambrireale vaid kerge survega. Tulemuseks on kaunis kruvivaba terrassipind minimaalse võimaliku paigaldusajaga.

Benchmark seeria termosaar on erakordselt vastupidav (klass 1) ja mõõtmetelt stabiilne lehtpuu, millel on eksootiline sügavpruun toon ja kaunis tekstuur. Terrassilaua termosaar D45J paigaldad PaCS kinnitusklambriga lihtsa vaevaga ning terrassipind jääb kruvivaba.

Benchmark termomänd seab okaspuidust terrassilaudadele uue standardi. Termotöötlus annab männile ületamatu stabiilsuse (klass 2) ja vastupidavuse, rõhutab selle sooja kuldpruuni värvust ja iseloomulikku oksamustrit. Termomännist terrassilaua D45J PaCS kinnitusklambriga lihtsa vaevaga ning terrassipind jääb kruvivaba.

Terrassilaud termomänd D30 tuleb kinnitada roostevabast terasest kruvidega. Thermory Herringbone on moodulsüsteem, mis teeb stiilse kalasabamustriga terrassipõranda paigaldamise kiireks ja pealegi imelihtsaks. Vaid kolmandik ajast, mis varem kulus, ja põrand on valmis!

Terrassi ehitamine Thermory QuickDeck® Mosaic moodulitega on erakordselt lihtne. Pole vaja ei kruve ega ka tööriistu. Terrassilaua moodulite alla on kinnitatud ilmastikukindlad plastikust toestused, mille abil saad moodulid lihtsalt üksteise külge ühendada. QuickDeck paigaldussüsteemi võid kasutada nii sise- kui ka välitingimustes mistahes tasasel pinnal ilma aluskonstruktsioonita.

Millised on termopuidu kasutusalad?
Termopuit on keskkonnasõbralik ja silmale kaunis puitmaterjal, mis sobib nii interjööri kui ka eksterjööri, nii kodudesse kui ka tänu oma vastupidavusele avalikesse ruumidesse.

Seega termotöödeldud puidu kasutusala on lai: fassaadid, terrassid, rõdud, ehitised aias, uksed-aknad, saunad ja basseiniruumid, põrandalauad, parkett, mööbel.

Terrasside hooldus. Õlitada või mitte?
Termotöödeldud terrassilauad ei vaja pinnatöötlust. Sarnaselt iga puiduga muutub ka Thermory toodete pind aja jooksul loomulikult hõbehalliks. See protsess algab kohe ja olenevalt UV kiirguse mõjust võtab aega mõnest kuust kuni mõne aastani. See ei muuda laudu vähem vastupidavaks.


Kui soovid säilitada või muuta termotöödeldud puidu tooni, siis soovitame laudu kord aastas õlitada UV kindla õliga. Orgaaniliste õlide kasutamist ei soovitata, kuna need sisaldavad aineid, mis on toitumisallikaks bioloogilistele organismidele, nagu bakterid, hallitus jne.

Regulaarne hooldus muudab terrassi kauakestvamaks. Soovitame terrassi puhastada ja hooldada kevadeti, enne suve algust. Õli võib kanda ainult puhastele, tasastele, tolmuta pindadele. Enne laudade õlitamist tehke katse väikesel puidutükil. Optimaalse kaitse tagamiseks õlitage laudade kõik küljed enne paigaldamist. Pleekinud laudade kerge lihvimine eemaldab samuti pinnalt hõbedase värvuse ning taastab puidu algse tooni.

Thermory terrassilaudadel võivad ilmneda väikesed pinnapraod. Need ei ole tavaliselt laiemad kui 2 mm ja pikkus ei ole piiratud. Pinnapragude tekkimine on puidu puhul normaalne ega ole põhjus kaebuse esitamiseks.

Õigesti paigaldatud Thermory terrassilaudade pind paisub ja tõmbub alati kokku kiiremini kui laua sisemus ning põhjustab kokkutõmbumise ajal pragude teket. Regulaarne õlitamine terrassiõliga aitab pinnapragude tekkimist vähendada. Otste pragunemist saab vähendada, kui töödelda laudade otsad enne paigaldamist spetsiaalse otsavahaga.

Otste vahatamisel olge ettevaatlik, et vaha ei satuks terrassilaua esiküljele, kuna see võib pinna värvust muuta.

Kuidas termotöötlust tehakse?
Termotöötlust võib mõneti võrrelda leiva küpsetamisega. Protsess toimub ahjus ehk termokambris, kus sensorite abil jälgivad arvuti teel töö käiku kogenud spetsialistid.

Thermory kvaliteedi tagab 20-aastase kogemusega välja töötatud spetsiaalne termotöötluse programm, mis puuliigiti erineb. Põhimõte on sama, ligi 48 tunni vältel puit esmalt kuivatatakse ja selle niiskustase vähendatakse 0%-ni. Seejärel tõstetakse temperatuur 215 kraadini, millele järgneb puidu jahutus ja niisutus.

Kogu protsessi jooksul kasutatakse ainult temperatuuri ja veeauru, mis teeb sellest keskkonnasäästliku alternatiivi troopilisele lehtpuidule ja kemikaalidega töödeldud terrassidele.

Thermory tooted on testitud ja sertifitseeritud
Thermory termotöödeldud tooted on testitud CATASe poolt ning omandanud vastupidavusklassid:

- Thermory saar – vastupidavusklass 1, vastupidavus mädanikule 25+ aastat
- Thermory kuusk – vastupidavusklass 1, vastupidavus mädanikule 25+ aastat
- Thermory mänd – vastupidavusklass 2, vastupidavus mädanikule kuni 25 aastat

Sisestatud: 30.05.2023

Puumarket AS

Tel:
679 1551
Aadress:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Aeg terrassi ja terrassikatuse planeerimiseks

Aeg terrassi ja terrassikatuse planeerimiseks

Päike paistab üha soojemalt, linnulaul kõlab järjest valjemalt ning värskes õhus viibimine pakub aina enam naudingut. Just praegu on suurepärane hetk alustada terrassiehituse planeerimisega.

Kui mõlgutad mõtteid terrassi ehitamisest, kuid pole kindel, kust alustada, siis anname sulle mõned praktilised näpunäited. Räägime, kuidas valida parim koht terrassile ja kuidas saad Puumarketist lihtsalt ja mugavalt tellida kõik vajaliku oma unistuste terrassi ehitamiseks.

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Välisvoodrilaud jääb, vaid trendid muutuvad ajas!

Iga maja on kellelegi kodu. See on paik, mida soovitakse muuta kauniks, mugavaks ja hubaseks. Kuigi linnapilti ilmestavad enamjaolt krohvitud kiviseinad, siis järjest rohkem on sinna lisandunud ka puidust fassaade.

Selline “puidune” lähenemine on eriti levinud just maapiirkondades, kuhu linnakära nii naljalt enam ei kostu. Metsaserval asuv puidust välisvoodriga maja paistab kui ideaalne pelgupaik, otsekui muinasjutust ehk kodu, selle kõige ehedamas tähenduses.

vaata kõiki