Artiklid ja uudised

Millest sõltub kasvuhoone ehituse hind?

Kasvuhoone ehitust plaani võttes tuleb kindlasti vaadata meelepärase mudeli hinnast kaugemale.


Kaasnevate tööde hulka võivad lisanduda pinnase ettevalmistus ja selle tegemine ise või spetsialisti kaasamine, vundamendi rajamise eeltööd, lisatarvikute ost ja palju muudki, mille peale kohe tulla ei oska.

Kuna kasvuhoone ehituse lõplik hind kujuneb paljudest teguritest, tasub üllatuste vältimiseks ja eelarves püsimiseks kogu teekond juba aegsasti läbi planeerida.

Mõtteid jagab aiakaupade ja aiatarvete e-pood AB Polar.

Kasvuhoone ehitus – kas otsast lõpuni ise või kõrvalise abiga?
Kasvuhoone paigaldamise keerukus sõltub suuresti mudelist. Kui kilekasvuhoone või Easy-Up kaarkasvuhoone püstitamine kuulub lihtsamate projektide hulka, siis näiteks vundamenti vajava klaaskasvuhoone ehitus nõuab juba rohkem teadmisi ja ettevõtlikkust.

Kui endal tööoskused olemas, võib teenusepakkujale kuluva summa lihtsasti kokku hoida. Kui aga paigaldus tundub üle jõu käivat, tasub arvestada ka tööjõule kuluva rahaga.

Seega võiks esimese asjana paika panna just selle, kas kasvuhoone saab valmis enda kätetöö tulemusena või professionaalide abiga.

Hea asukoht on pool võitu
Järgmiseks peaks end kurssi viima platsiga, kuhu kasvuhoone kerkib.

Mõni krunt on kivine ja kuiv, teisel kipub domineerima märg ja vesisem pinnas, kolmandal turritavad aga kännud ja puujuurikad.

Mida siledam maapind, seda kiiremini saab paigaldustöödega alustada.

Jälgida tasuks ka niiskust, sest kui konkreetne aianurk kipub kevadeti sulavee alla jääma, tuleb otsida parem koht või vähemalt sellega aluspinna ehitusel arvestada.

Kasvuhoone aluspinna variante on mitmeid
Kasvuhoone aluspind on projekti vahest kõige olulisem osa. Olgu maja kui hea ja kvaliteetne tahes, kui see maa külge lohakalt kinnitada, võib kogu kupatus ühel päeval nelja tuule poole lennata.

Variante kasvuhoone aluspinnaks on rohkesti:


- metallist alusraam (pildil)
- puuprussidest raam
- lint- või valatud vundament
- kiviparkett
- puitterrass.

Valik sõltub siinkohal nii kasvuhoone mudelist, suurusest kui ka soovitud stiilist. Erinevate aluste hinnaskaala võib erineda mitmeid kordi.

Polükarbonaadist kasvuhoone sobib nii metallist kui puidust alusraamile
Alusraamile kasvuhoone ehitamine on kindlasti kiirem ja ka taskukohasem variant, kui vundamendi rajamine. Metallist alusraami saab soetada juba polükarbonaadist kasvuhoone ostul, puidust raami kasuks otsustades tuleb see aga ise ehitada.

Mõlema aluse puhul betoneeritakse raami jalad maasse kaevatud aukudesse, puidust raami puhul on võimalik kasutada ka vundamendikruve ning viimane vajab omakorda ka täiendavat töötlemist. Maapinnaga kokku puutudes tuleks puitraam kindlasti puidukaitsevahendiga üle käia, sest vastasel juhul hakkab mädanik niiskuse toimel kiiresti oma tööd tegema.

Stabiilne vundament tagab kindluse aastateks
Kui midagi juhuse hooleks ei taha jätta, tasub alati otsustada vundamendi kasuks. Betoonist on ka kõige karmimal ilmastikul keeruline jagu saada, mistõttu on see endiselt kõige kindlam lahendus aluspinnaks.

Hind sõltub objekti suurusest ja sellest, kas alus valatakse või koostatakse plokkidest (lintvundament). Säärane lahendus on kahtlemata kallim, ent see-eest vastupidav ja pikaealine.

Tänapäeval on üha populaarsem paigaldada kasvuhoone ka kivisillutisele või puidust terrassile.
See on stiilne lahendus neile, kes soovivad kasvuhoonet kasutada mitmeotstarbelise paigana. Kui vastavat aluspinda ei ole veel ehitatud, tuleb ka selle lisakuluga arvestada.

Kasvuhoone ise on projekti kõige hinnalisem osa
Kasvuhooneprojekti kõige kallim osa on mõistagi kasvumaja ise.

Mida suurem ja uhkem, seda rohkem tuleb kasvuhoone eest välja käia ning ka paigalduskulud kerkivad vastavalt.

Kasvuhoone valikul peaks lähtuma vajadustest, nõutavast mahutavusest ja kasutusmugavusest.

- Kas vaja oleks suurt, keskmist või hoopis väiksemat sorti mudelit?

Ka stiil mängib oma rolli – kas mõttes on moodsam kaarkasvuhoone või traditsioonilist stiili viljelev viilkatusega versioon?

Plaanidele vastava kasvuhoone valimine on kõige parem viis eelarves püsimiseks ning AB Polari laiast valikust peaks leidma endale sobiva iga aiasõber.

Jäta eelarves ruumi ka lisatarvikutele
Kui aluspind valmis, kasvuhoone paigas ja kindlalt kinnitatud, on suurem osa tööst ühel pool. Siiski võib kasvumaja eelarvesse jätta natuke ruumi ka lisatarvikutele.

Oma taimemaja saab “tuunida” mitut moodi.

Lisada saab riiuleid, katuse- ja tuulutusaknaid ning paigaldada näiteks kastmissüsteemi. Kõik ikka selleks, et kasvuhoones toimetamine oleks meeldiv hobi, mitte tüütu kohustus.

Viimane lihv ja aiahooaeg võib alata!
Kui kõik eelnev on hoolikalt tehtud, jääb üle vaid aiamajale viimane lihv anda, muld tassida, pinnas väetada ning kõik muud ettevalmistused taimede istutamise ajaks lõpule viia.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et kasvuhoone ehituse hind kujuneb aluspinna ettevalmistusest, vundamendist, kasvuhoonest endast ja seejärel juba peenhäälestamise protsessidest.

Nii on võimalik eelnevalt üsna täpselt paika panna, kui kalliks kasvuhoone ehitus kujuneb.

AB Polarist leiab kõik vajaliku kasvuhoone otsast lõpuni ehitamiseks ja seda soodsate hindadega. Vaata ise üle ja asu valima juba täna!

Tutvu AB Polari valikuga
Leia paigaldaja

Sisestatud: 30.05.2024

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

6 praktilist nõuannet elutoa sisustamiseks

6 praktilist nõuannet elutoa sisustamiseks

Elutoa sisustamine võib olla nii põnev kui ka väljakutsuv ülesanne. See tuba on kodu süda, kus veedetakse palju aega, lõõgastutakse ja võõrustatakse külalisi. Olgu sul plaanis täiesti uue ruumi sisustamine või lihtsalt elutoale värske ilme andmine, oluline on luua koht, mis oleks nii funktsionaalne kui ka stiilne. Oleme selle tarvis pannud kirja 6 nõuannet, mis aitavad sul luua kauni ja praktilise elutoa, kus mõnusalt ja hubaselt aega veeta.

vaata kõiki