Вдохновение, идеи дизайна интерьера, советы и рекомендации

Ühetoalised korterid

Ühetoalise korteri sisustamine võib osutuda keerukaks kuna üldjuhul on tegemist väikse ruumiga, kuhu peab mahtuma mitu eriotstarbelist nö. nurka. Lisaks sellele peaks kõik kokku moodustama ühe stiilse terviku.
Magamistoa osa koosneb tavaliselt ainult voodist, öökapist või vahel ka riidekapist. See on korteri kõige privaatsem osa ning oleks hea, kui voodinurga saaks mingil määral muust elamisest eraldada. Selleks võib kasutada mõnda dekoratiivset vaheseina, kardinaid, riiulit või lükandust. Väga väikse korteri puhul tasuks kaaluda kokkukäivat voodit, mille saab näiteks seinast välja tõmmata või päevasel ajal muul viisil ära „peita“.Multifunktsionaalne mööbel on stuudiokorteri sisustamisel üks otstarbekamaid lahendusi. Kuid kui kasutada on veidigi rohkem ruumi, saab vahva ja hubase elamise ilma mööbliesemeid peitmata.

Kuigi võib tunduda, et ühetoalises korteris peaks kasutama vaid heledaid ja samu värvitoone, võib ruumi osi eraldada just värvivalikuga.


Väikest elamist saab visuaalselt muuta suuremaks ka erinevate nippide abil nagu näiteks peeglite kasutamine.


Valgust ja ruumikust annavad ka heledad toonid ning nupukad valgustuslahendused, mis aitavad teha ruumi sopilisemaks ja seega visuaalselt suuremaks.Elutoaosas on tavaliselt diivan, telekas ja võibolla ka diivanilaud, olenevalt korteri suurusest. Kui otsustate laua kasuks, siis proovige leida selline, millel oleks sahtlid või mille all saaks asju hoiustada. Nii saate käest ja silma eest ära panna telekapuldid, ajalehed, ajakirjad jne. Et ka külla tulnud sõpradel kuskil istuda oleks, võiks kasutada põrandapatju või suuri diivanipatju, mida on muul ajal lihtne ära paigutada, et need ei võtaks liialt palju põrandapinda.

Parim koht raamatute ja muude tarvikute paigutamiseks on seinad. Kui vaba ruum põrandal hakkab otsa lõppema, kruvige seina riiulid või kapid ning paigutage nipsasjad seintele.


Kuna köök ei saa just olla väga suur, siis ilmselt ei mahu elamisse ka söögilaud, kuid tööpinna äärde saab panna kõrged baaripukid ning nautida hommikusööki otse köögis. Diivanilaua olemasolul saab muud söögikorrad võtta ette elutoas.Kui ruumi kõrgus kannatab, siis kindalsti on üheks nutikaks lahenduseks ka mitmetasandilisus. Naritaolisele poolkorruse saate luua kas magamiskoha või kodukontori. Seeläbi tekib nö. allkorrusele juurde ruumi kas panipaigaks või puhkeruumiks.
Ühetoalise korteri võimalused on küll piiratud, kuid see ei tähenda, et tulemus ei võiks olla hubane, stiilne ja mugav.

Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod: http://fancyhomedesign.com
http://www.gutsglamgrace.com
http://studioapt.wordpress.com
http://www.bestinteriorhome.com

http://www.apartmenttherapy.com
http://www.decoist.com/
http://davinong.com/

Опубликовано: 12.09.2012

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

Весна - время обновлять интерьер. Сейчас мы особенно понимаем, что важно обустроить дом, сделать его уютным и приятным для жизни. А что легко сделает его таким? Конечно, дерево.
Дерево - натуральностью и тепло, которого не хватает без выходов на улицу и солнца.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Эксклюзивные обои выполненные в сотрудничестве завода Decoprint и студии Darling Mind.
Дизайнеры соблазняют зрителей своими иллюстрациями на жизнь в сказочном и чудесном мире.
Вдохновленные идеей сюрреалистического мира снов, они нацелены на преобразование интерьера и
привнесение характера хозяина дома.

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Новые жилые кварталы на месте несимпатичных старых районов? Просторные квартиры-лофты вместо тесных квартир с низкими потолками? Light Concept предлагает вашему вниманию идею для оформления современных квартир.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

смотреть ещё