Вдохновение, идеи дизайна интерьера, советы и рекомендации

Millised on kaasaegsed terrasside põrandalahendused?

Ilm läheb üha soojemaks ja päike sirab taevas. Üha rohkem kisub hing õue. Mõnusalt sisustatud terrass või rõdu aitavad tubase läppunud talveõhu kopsudest välja saada ning tekitavad elamisele väärtuslikku lisaruumi.


Siinkohal ongi paslik taas rääkida põrandatest, sest korrektne ja mugav põrandalahendus on igasuguse keskkonna oluline alus. Põrandatega kipubki lugu nii olema, et kui need on korras ja näevad head välja, siis me neile liigselt tähelepanu ei pööra. Kui aga tekivad probleemid ja põrand kaotab oma välimuse, on jala all ebamugav või on seda oodatust keerulisem hooldada, muutub probleemi suurus pöördvõrdeliselt. Kui katki läinud mööblitüki võib lihtsalt välja visata, siis põranda vahetamine on äärmiselt tülikas ja kulukas protsess. Siseruumis eeldab see minimaalselt ruumist välja kolimist, maksimaalsel juhul võib tähendada erinevaid töid alates uue aluspõranda valamisest. Seetõttu ongi oluline teha juba alguses õige valik.

Puitterrassid
Korralikust materjalist ja hästi teostatult väärikas ja mõnus lahendus. Sobib hästi, kui oled hingelt meistrimees ja armastad asju oma kätega teha. Arvestama pead iga-aastase hooldusõlitamisega, et kaitsta puitu ilmastikutingimuste eest. Samuti lihvimisega, et vähendada pindude tekkimisvõimalust.

Kiviterrass

Kiviterrass
Sõltuvalt terrassi suurusest võib see kokkuvõttes kujuneda üsna mahukaks tööks, kuid tulemus on seda väärt. Puidust põrandad ongi seetõttu võrreldavad luksusklassi autodega, kuna hea tulemuse saamiseks tuleb oluliselt investeerida nii materjali soetamisse, selle paigaldusse kui hooldamisse. Kehv tulemus ei näe hea välja ja tekitab pikemas perspektiivis ainult peavalu.

Kiviterrassid
Soojas kliimas on kiviterassid väga levinud lahendus. Meie kehvade suusailmade juures on kivi enamasti külm ja palja jala all väga mõnus ei ole. Samas on kiviterrass tõeliselt vastupidav lahendus. Ka kivivalik on äärmiselt lai: täismassplaatidest looduskivini, lahtiselt paigaldatavatest plaatidest täielikult kinnitatud lahendusteni. Kiviterrass eeldab korralikku paigaldust, kuid peab muretult vastu aastakümneid. Kiviterrassi saab jala all mõnusamaks näiteks kunstmurust vaiba abil.


Edel kunstmuru. Kes ütles, et muru peab alati roheline olema? Источник: www.floorin.ee

Edel kunstmuru. Kes ütles, et muru peab alati roheline olema? Источник: www.floorin.ee
Kunstmuru
Üha enam kasutatakse välipindade katmisel kunstmuru. Seda ei pea väetama ega niitma ning hea kunstmurulahendus näeb äärmiselt ehe välja. Kunstmuru saab paigaldada ka kohtadesse, kus tavaline muru ei kasva või on seda tülikas kasvatada. Kunstmuru puhul tasub võrrelda erineva hinnaklassi tooteid. Odavad murud on madalad ja kõvad, tavaliselt ühevärvilised plastvaibad. Kallima hinnaklassi murud on paksemad ja mitmevärvilised, pakkudes oluliselt ehedamat ja mugavamat emotsiooni. Hea kunstmuru kestab väga kaua ning ei vaja erilist hooldust. Jalgpallurid ütlevad, et kvaliteetsel kunstmuruväljakul on isegi mõnusam mängida kui ehtsal muruväljakul. Ja suvel saab stressivabalt õhtuti koju tulla mõtlemata, et jälle on vaja hakata muru niitma.

Bergo kärgplaadid pakuvad kiiret lahendust rõdu korrastamisel Источник: www.floorin.ee

Bergo kärgplaadid pakuvad kiiret lahendust rõdu korrastamisel Источник: www.floorin.ee
Kärgplaadid
Kiiret ja soodsat lahendust pakuvad multifunktsionaalsed kärgplaadid. Meie märjas kliimas sobivad need eriti hästi just avatud rõdudele ja terrassidele, sest jäävad jala all alati kuivaks ja libastumiskindlaks. Korralik kärgplaat on ilmastikukindel ja väga vastupidav. Näiteks Bergo kärgplaadid on tuttavad ka praamide ja kruiisilaevade välistekkidelt, kus nad pakuvad turvalist ja mugavat jalgealust igasuguse ilmaga. Paigalduse koha pealt on nendega kõige lihtsam - enam-vähem sile aluspind ja kummihaamer on kõik, mida vajad. Plaadid tuleb toksida omavahel kokku ja põrand ongi valmis. Vajadusel saad need sama lihtsalt eemaldada. Bergo plaatide muster on piisavalt tihe ka tikk-kontsade jaoks, samas on see piisavalt sile, et sellel sõita kasvõi rulluiskudega.

Kui puit- ja kiviterrassi ehitus oleks mõistlik jätta spetsialistide hooleks, siis väiksema kunstmurulapi ja kärgplaatide paigaldusega peaks hakkama saama küll igaüks. Ja õigesti vallitud, heast materjalist ja hästi paigaldatud terrassilahendus teenib tõeliselt kaua.

Kunstmuru võimaldab katusele luua mida iganes

Kunstmuru võimaldab katusele luua mida iganes

Опубликовано: 22.05.2019

Floorin AS

тел.:
+372 655 8244, +372 655 3902
Адрес:
Pärnu mnt 139E/3, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

Весна - время обновлять интерьер. Сейчас мы особенно понимаем, что важно обустроить дом, сделать его уютным и приятным для жизни. А что легко сделает его таким? Конечно, дерево.
Дерево - натуральностью и тепло, которого не хватает без выходов на улицу и солнца.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Эксклюзивные обои выполненные в сотрудничестве завода Decoprint и студии Darling Mind.
Дизайнеры соблазняют зрителей своими иллюстрациями на жизнь в сказочном и чудесном мире.
Вдохновленные идеей сюрреалистического мира снов, они нацелены на преобразование интерьера и
привнесение характера хозяина дома.

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

смотреть ещё