Вдохновение, идеи дизайна интерьера, советы и рекомендации

Mida peaks teadma enne katuseakende ostmist - nõu annab Puumarket

VELUX valmistab aknaid kõikidele hoonetüüpidele ja kõikide otstarvete jaoks. Põhivalikus on katuseaknad kaldkatustele ning lamekatustele, mida saab juhtida nii käsitsi kui automaatikaga. Lisaks on tootevalikus rõduaknad, terrassisüsteemid, vertikaalsed aknaelemendid fassaadile, väga hea soojapidavusega aknad passiivmajadele ning suitsueemaldusaknad ohutuse tagamiseks. Ruumi jaoks, kuhu katuseakent paigaldada ei saa, soovitab Puumarket päikesetunnelit. Saadaval on ka spetsiaalsed väljapääsuaknad ja katuseluugid nii eluruumidesse kui soojustamata pööningutele.

 Источник: puumarket.ee

Источник: puumarket.ee

Kõigil, kel katuseakna paigaldamise plaan, peaks esmalt selgeks tegema järgmised teemad:
- Millisesse ruumi katuseaken pannakse?
- Kui suur see ruum on?
- Kuidas paikneb maja ilmakaarte suhtes?
- Kas aknast avaneb ilus vaade?
- Kas maja asub mürarikkas piirkonnas?

Et tagada ruumis piisav päevavalgus, soovitab Puumarket, et katuseakna klaasipind moodustaks 10%-20% ruumi põrandapinnast. Katuseakna alumine äär peaks põrandast olema 900-1000 mm, ülemine äär aga 2000-2100 mm. Veel tuleb mõelda sellele, kas tahetakse ennekõike mugavust või kas ehk asuvad aknad nii kõrgel, et käsitsi avada-sulgeda ei ulatagi. Sellisel juhul soovitatakse puldiga juhtimist – kas siis elektrilist või päikeseenergial baseeruvat.

 Источник: puumarket.ee

Источник: puumarket.ee

Kui akna põhitüüp on välja valitud, on aeg edasi mõelda, mis soovid ja nõudmised on klaaspaketile ja akna soojapidavusele. VELUX katuseakende soojapidavus jääb vahemikku Uw = 1,3 W/m2K kuni 0,51 W/m2K, seega on täidetud ka passivmaja katuseaknale kehtiv normatiiv. Katuseakendel on keskhinged akna 180° pööramiseks ümber oma telje, mis muudab välisklaasi puhastamise väga lihtsaks. Ülemise käepidemega akende integreeritud tuulutusklapp ja alt avatavate akende kaheastmeline tuulutusklapp laseb värsket õhku tuppa ka akent avamata. Sisseehitatud õhufilter tagab tervislikuma elukeskkonna, sest ei lase tolmu ega putukaid tuppa. Olenevalt akna omadustest ja hinnaklassist on VELUX katuseaknad jagatud kolme klassi: Standard, Standard Plus ja Premium.

Täpsema info saamiseks loe artiklit edasi siit.
www.puumarket.ee

Опубликовано: 01.09.2017

Puumarket AS

тел.:
+372 679 1551
Адрес:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год. Все модели отличаются интересным дизайном и качеством. В коллекции найдутся как покрывала со спокойным рисунком монохромных оттенков, так и с бросающимися в глаза, пёстрыми узорами.

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Всю древесину, используемую в строительстве и мебели, делят на два типа: твердые и мягкие породы. Принцип разделения нетрудно определить по названиям, это - плотность древесины. Вообще изучением деревьев и лесов занимается отдельная наука, дендрология. В ней существует огромное количество различных классификаций, но для нас с вами важна только плотность.

Сделать стол из дуба самому? Просто, мебельный щит.

Сделать стол из дуба самому? Просто, мебельный щит.

Мебельный щит - относительно новый материал на мебельном рынке. С одной стороны, это традиционный массив, который всегда в моде. С другой, - это материал, помогающий Вам значительно экономить на времени и издержках.
Самый большой выбор мебельного щита во всей Эстонии вы найдете в Stragendo OÜ, они продает мебельный щит уже семь лет и зарекомендовали себя как поставщика надежного материала, на который вы всегда можете рассчитывать.

смотреть ещё