Статьи и новости

Ruumala annab nõu, miks ja millal tellida haljastusprojekt

Ilmad on juba suviselt soojad ja aiandushooaeg on mühinal käima läinud - mis siis muud kui poodi taimi ostma! Või tasuks enne plaani pidada?

Kui teil on hea ruumitaju, teate täpselt mida ja kus soovite krundil näha, teile ei ole ajakulu oluline, eelarve lubab katta ebaõnnestunud materjali ja toote valikuid, soovite teha ise kogu füüsilise töö, nõudmised lõpptulemusele ei ole kõrged ja teile lihtsalt meeldib pidevalt õues tööd teha, siis piisab, kui joonistate ise plaani ning hakkate tööga pihta. Kui te olete antud ala spetsialist, siis tõenäoliselt olete oma aia juba kujundanud ning ei vaja teiste abi.

 Источник: www.ruumala.com

Источник: www.ruumala.com

Vaadates teiste inimeste aedasid võite märgata, et:
• Aiakujundus võib olla niivõrd intensiivne ja võimas, et varjutab krundil oleva hoone või vastupidi on haljastus kaduvalt tagasihoidlik, mille tulemusena hoone tundub asuvat tühjal maalapil;
• Aiakujunduse stiil ei sobi kokku hoone stiiliga;
• Naaberaedade ja piirete kujundus on nagu öö ja päev ning puudub sujuv üleminek;
• Aias olevad taimed ja rajatised ei ole sobilikes proportsioonides ning paiknevad ebaloogiliselt;
• Valitud taimed kiratsevad ja ei kasva;
• Aias on liiga palju või pole üldse suuremaid puid-põõsaid;
• Aia kujundamisel on kasutatud autorehve ning muid jäätmeid;
• Aed on hooldamata;
• Aeda polegi kujundatud ning see sarnaneb ehitusplatsiga.

Ärge muutuge liiga kriitiliseks, sest inimesed kujundavad oma koduaia enda tarbeks, mitte möödujate meeleheaks, välja arvatud „show-aiad“, mille eesmärk on teiste pilku püüda.

 Источник: www.ruumala.com

Источник: www.ruumala.com

Miks haljastuse projekti tellida? Lisaks eelpool mainitud olukordade vältimisele võivad selleks olla erinevad põhjused, millest üks olulisemaid eesmärke on soov rajada koduaed oma vajaduste ning elustiili arvestades. Teil võib olla palju soove ja ideid kuid te ei suuda seda kujundada visuaalselt meeldivaks ning toimivaks koosluseks. Või teil puudub konkreetne ettekujutus milline teie koduaed peaks olema kuid samas olete veendunud, et te ei soovi „Trabandi“ hekiga piirdeaeda ja lihtsalt muru nagu on enamikul ehitistel, mis on valminud viimase paarikümne aasta jooksul. Siis on mõistlik kaasata spetsialist. Projektist on palju abi kui soovite koostada materjalide (kaasa arvatud taimede) eelarvet, tellida haljastuse ja väikevormide tööde teostamist, vältida ebasobivate taimede ja materjalide valikut, vältida vigu haljastuse ja väikevormide rajamisel, mitte kulutada kogu vaba aega hooldustöödeks, omada koduaeda, mis pakub teile naudingut ja rõõmu.

Ajaliselt on mõistlik tellida projekt varakult. Uusehitiste korral isegi enne ehituse algust, sest siis on võimalik päästa olemasolevaid taimi ja pinnase vorme, enne kui taimed likvideeritakse ning traktor pinnase siledaks triigib. Samas aitab korralik projekt säästa kulusid, sest mitmeid töid saab loogilises järjekorras siduda ehitustöödega ning vältida hilisemaid avastusi nagu puuduvad veevõtu kohad õuealal, ebapiisav elektritaristu krundil, jne. Piisav ajavaru projekti valmimisest kuni rajamise alguseni võimaldab hankida soovitud taimi ja materjale ning planeerida isikliku aja kasutamist.

 Источник: www.ruumala.com

Источник: www.ruumala.com

Ruumala kujundatud keskkond on isikupärane ja funktsionaalne, mis vastab tellija elustiilile, harmoneerub hoonega ning ümbritseva loodusega. Kindlasti ei piirdu me vaid istutusalade lahendamisega.
Käesoleval aastal on veel vaba mahtu mõnele erilisele ja põnevale projektile. Kui teile tundub, et see võiks olla teie koduaed, park või haljasala, siis võtke meiega ühendust.

Ruumala OÜ
www.ruumala.com

Опубликовано: 09.05.2016

Ruumala

тел.:
+372 517 9107, +372 5886 8956
Адрес:
Kadaka tee 42a, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

Как различать монтажников и производителей натяжных потолков?

Как различать монтажников и производителей натяжных потолков?

Так как в последнее время в Эстонии появилось большое количество установщиков натяжных потолков, мы решили выяснить, как же различать установщиков и производителей натяжных потолков. При поиске в интернете фирм, предлагающих услуги по установке натяжных потолков, выясняется, что у всех примерно одинаковые цены и так как по внешнему виду потолки кажутся одинаковые, конечному клиенту очень тяжело разобраться в предлагаемых продуктах. Предложений много, а сам продукт ещё новый на нашем рынке, поэтому и мало информации распространилось до сегодняшнего дня.

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год. Все модели отличаются интересным дизайном и качеством. В коллекции найдутся как покрывала со спокойным рисунком монохромных оттенков, так и с бросающимися в глаза, пёстрыми узорами.

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Всю древесину, используемую в строительстве и мебели, делят на два типа: твердые и мягкие породы. Принцип разделения нетрудно определить по названиям, это - плотность древесины. Вообще изучением деревьев и лесов занимается отдельная наука, дендрология. В ней существует огромное количество различных классификаций, но для нас с вами важна только плотность.

смотреть ещё