Статьи и новости

Termotöödeldud puitmaterjalidega parem vastupidavus ja luksuslikum välimus

Kui valida ehitusmaterjale, siis tasuks alati eelistada just neid, mis loovad meile tervislikumat elukeskkonda. Puit on selleks alati olnud üks eelistatumaid valikuid, kuid puit on saanud ka etteheiteid, nagu poleks see piisavalt vastupidav, seda eriti plastmaterjalidega võrreldes.

Küll aga ei kehti see termotöödeldud puidu puhul. Termotöödeldud puitmaterjale peetakse väga vastupidavaks erinevatele ilmastikutingimustele ja seenkahjustustele, kuna termotöötlus eemaldab puidust orgaanilised toitained puidukahjuritele ja moondab puidu struktuuri.

 Источник: puumarket.ee

Источник: puumarket.ee

Millised on termotöödeldud materjalide eelised?

Termotöötluse suurim eelis kemikaalidega töödeldud puidu ees on tema keskkonnasõbralikkus, kuna puitu töödeldakse vaid kõrge temperatuuri ja veeauruga. Termotöötluse käigus väheneb puidu tihedus ja muutub selle struktuur, mille tõttu vähenevad puidu niiskusimavus ja niiskuseraldus. Selle tulemusena on puit kiiresti muutuvates ilmaoludes stabiilsem.

Termopuit on suures osas vaiguvaba ja märksa tulekindlam kui tavapuit, seega sobivad termotöödeldud puitmaterjalid suurepäraselt sauna. Termotöötluse käigus paraneb ka puidu soojus- ja heliisolatsioon.

Lisaks praktilisele väärtusele annab termotöötlus ka suurepärase visuaalse efekti. Materjal on ökoloogiliselt puhas ning välimuselt väga esteetiline. Kuumutamise käigus omandab puit ilusa pruunika värvuse, mille intensiivsus sõltub protsessi kestvusest ja temperatuurist, see annab kliendile võimaluse valida heledamat või tumedamat tooni materjale.

Pildil vasakult paremale: termohaab, termolepp, termokuusk, termomänd, termo Radiata mänd, tume termolepp ja termosaar. Источник: puumarket.ee

Pildil vasakult paremale: termohaab, termolepp, termokuusk, termomänd, termo Radiata mänd, tume termolepp ja termosaar. Источник: puumarket.ee

Kus termotöödeldud puitumaterjale kasutatakse?

Tänu materjali vastupidavusele sobib termotöödeldud puit nii sise- kui välistingimustesse. Termotöödeldud puidu kasutusala on väga lai – fassaadid, terrassid, rõdud, ehitised aias, uksed-aknad, saunad ja basseiniruumid, põrandalauad, parkett, mööbel.

Puumarketi tootevalikusse kuuluvad erinevad termotöödeldud materjalid – terrassimaterjalid, sauna voodri– ning lavalauad, lavamoodulid ja erinevad sauna lisatooted.

Termotöötlusest

Puidu kuumutamist selle kaitsmiseks mädaniku vastu on tuntud juba tuhandeid aastaid, kuid tööstuslik termotöötlus sai võimalikuks vaid mõnikümmend aastat tagasi.

Termotöötlust võib mõneti võrrelda leiva küpsetamisega. Protsess toimub vastavas ahjus ehk termokambris, kus olevate sensorite abil jälgivad arvuti teel töö käiku kogenud termospetsialistid. Protsessis ei kasutata ühtegi kemikaali, ainult temperatuuri ja veeauru.

Pärast kasutamist saab aga termopuitu kasutada energiatootmiseks või vedada jäätmekeskusse – see ei jää erinevalt plastmaterjalist keskkonda koormama.

 Источник: puumarket.ee

Источник: puumarket.ee

Uuri lähemalt Puumarketi esindustest või kodulehelt www.puumarket.ee.

Опубликовано: 25.07.2018

Puumarket AS

тел.:
+372 679 1551
Адрес:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

Весна - время обновлять интерьер. Сейчас мы особенно понимаем, что важно обустроить дом, сделать его уютным и приятным для жизни. А что легко сделает его таким? Конечно, дерево.
Дерево - натуральностью и тепло, которого не хватает без выходов на улицу и солнца.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Мебельный щит – один из самых распространенных материалов в эпоху DIY. Магазины предлагают широкий выбор мебельного щита. Если с размерами и породами древесины все понятно, то как выбрать тип мебельного щита. Цельноламельный или сращенный? В этом поможет наша мини статья.

смотреть ещё