Статьи и новости

Tõusev trend VINTAGE - mööbel


Viimaste aastate suur armastus vintage-mööbli vastu ei hakka veel ühestki otsast jahtuma — vastupidi, tundub, et see muutub hoopis iga päevaga veelgi populaarsemaks ja armastatumaks — seda kasutatakse nii kodudes, kontorites kui ka teistes avalikes ruumides. Millega peaks aga arvestama, et see imeline stiil oma nime ja au vääriline oleks ning interjööris eriliselt välja paistaks?

Paljud arvavad, et vintage-mööbel on vana ja kulunud, justkui “odav” variant kodu sisustamiseks ent vanusega tekibki teine väärtus ja hingamine.
Vintage-asjadel tihtipeale palju parem kvaliteet kui tänapäeva laiatarbekaubal.

Vintage mööbel kuulub pigem 21. sajandi algusesse. Mööbliesemed, millel vanust 20-50 aastat võivad olla väga stiilsed, väärtuslikud ja haruldased. Tegemist ei ole veel antiigiga, kuid kahtlemata pole vintage-mööbel ka see, mis käib kaasaegse mööbli alla. Seetõttu on esemed suhteliselt ainulaadsed, kvaliteetsed ja omanäolised. Muidugi on ka vintage-mööblil erinevad stiilid, mis võivad päritolust sõltuvalt päris palju erineda. Vintage stiilil on suhteliselt palju naiselikkust. Sellel on väga mänguline, kuid samas lihtne välimus. Värvitud või lakitud puit, lillelised dekoratsioonid, heledad pastelsed värvid, pisidetailid - need on põhilised omadused, mis seda stiili iseloomustavad. Kindlasti oled ka ise seda stiili vanemates filmides märganud, kus tegevus toimub näiteks kuskil uhkemas maakodus.


Mida teha, et vintage-mööblit kõige paremini ruumi sobitada?

1.Jää truuks korraga ühele stiilile
Vintage on konkreetne stiil, mida sisekujundusse valides tuleks iga detaili puhul jälgida. See ei tähenda, et iga asi peab toas olema vintage, kuid erinevaid stiile kokku sobitades tasub olla ettevaatlik. Kui stiilid on liiga erinevad, siis võivad need üksteist “sööma” hakata, laskmata vintage-mööblil särada. Pigem on soovituslik hoida stiilid sarnased, et need toetaksid üldist visuaali. Nii sobib hästi kokku näiteks minimalistlik ja vintage stiil, mis toetavad üksteise eripärasid ja mis omavad üht lähtepunkti.

2.Vähem on rohkem
Kui terve ruum on mööblist väga täis topitud, siis ei pääse õitsele ükski ese. Mõistlik on hoida puhast joont ning mitte kuhjata tuba mööbliga üle. Siinkohal kehtib lause, et vähem on rohkem, sest siis ei lämmata erinevad mööbliesemed üksteist. Tuppa peab jääma ruumi, õhku, stiili ja, et iga ese oleks nähtav.

3.Leia fookuspunkt
vintage-mööbli juures on veel üks aspekt – see pääseb täielikult mõjule vaid hästi kavandatud interjööris. Juhuslikku keskkonda paigutatud kena mööblitükk võib vastupidiselt jätta hoopis vale ja suvalise mulje. Kui tuppa asetada üks eriti äge vintage-kapp, laud, tool või diivan, siis tasub ülejäänud sisustus luua selliselt, et see toetaks fookuspunkti. Ideaalne on seda teha valgustusega, aga suurepärast tulemust on võimalik saavutada ka kavala paigutusega, värvide või pisidetailidega, näiteks maal diivani kohal või valgusti vintage laua peal.

4. Hoolda mööblit õigesti
Iga mööbel vajab hooldust, kuid vintage-mööbel nõuab seda oma pika ajaloo tõttu eriti. Sageli on sellest ajast pärit mööbliesemed oluliselt kvaliteetsemad ja vastupidavamad kui tänapäeva kiirtoodang, aga see ei vabasta mööbli hooldamisest. Hoia oma mööblit, kasuta spetsiaalseid puhastus- ja hooldusvahendeid ja lase aeg-ajalt spetsialistil oma vintage-mööbel üle vaadata. Nii saad olla kindel, et see püsib kaua!

Vaata kaupa e-poes.

Опубликовано: 16.03.2020

Eesti Vanavara

тел.:
5697 9164; suomi (+358) 46 585 1374
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

Дуб с древних времен был известен как старая и ценная древесина. Из него делали все, что должно было быть прочным и долговечным: колеса телеги, военные корабли, бочки с вином и т. Д.
Дуб также высоко ценится в мебельной промышленности. Мебель из дуба чрезвычайно прочная, прочная, с красивым рисунком, неподвластна времени и вписывается в любой интерьер.
Вода также не очень сильно влияет на древесину дуба, но в воде она темнеет, за счет чего становится более прочной, и появляется красивая древесная структура.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

смотреть ещё