Статьи и новости

Markiis pakub varju nii kodus kui kohvikus


Markiis on klassikaline viis nii lisada oma hoonele jumet kui ka pakkuda peavarju. Olgu selleks hooneks siis mõni armas pagarikoda või sooja atmosfääriga kodu.

Põhjuseid, miks ikka ja jälle markiiside lahendusi kasutatakse:

- Lisab ettevõtte välisele muljele funktsionaalsust, esinduslikkust, isegi glamuuri
- Pakub klientidele peavarju
- Lubab õuemõnusid nautida nii vihmas kui kuumuses
- Toob koduõuele hubasust

Miks valida markiis kohvikusse?


On palav või vihmane päev, inimesed otsivad hetkeks varju – nad võivad leida selle just teie ettevõtte juurest, markiisi alt. Siis on hea hetk märgata, mida esindus pakub, millist sööki täna serveeritakse või millist teenust võiks kunagi vaja minna.

Suviti meeldib rahval käia vabas õhus söömas, restoranide väliterrassid on siis eriti atraktiivsed. Ilm on Eestis selline nagu ta on, aga kõigeks saab valmis olla koos markiisidega.

Kui päike ei kõrveta ja külastajale meeldiks peesitada, saab mugavalt kas vändaga või puldiga neid ka eest ära tõmmata. Ilma terrassita ei pea laudu jätma räästa alla, vaid saab samuti vaid käeliigutusega luua mugav olustik. Korralikud välikatted olid nõukogude ajal haruldane nähtus, seega on sagedased mälestused nendest just filmidest. Ükskõik, kas olete söögikoha omanik, müüja või suurettevõtja – hoonele, mida haldate, annavad markiisid erilist ilmet.

Markiis vs. päevavari
Mõnele asutusele võivad tavalised päevavarjud sobida. Mõne stiiliga need aga ei istu ja sageli võtavad need rohkem ruumi kui peaks. Markiis võtab ainult ruumi õhust ja nende seast saab valida miljööle täpselt sobiv.

Kui ilm on ilus, võivad külastajad eelistada rohkem päevavalgust. Kellele aga meeldib kinnipandud päevavari? Taas võtaksid need palju ruumi või heal juhul kulutaksid ringitassides teenindajate selgasid. Markiisi aga saab soovi korral lihtsalt kokku kerida.

Terrass ja markiis käivad koos
Nagu ka elumaja terrassile, toovad markiisid kohvikutesse ja restoranidesse lisaväärtust erineval moel:

- Terrass on ilmale avatum – markiisiga säästad nii külalisi kui ka väärtuslikku mööblit.
- Terrassi võib tunduda lage ja eraldatud – markiis muudab terrassi hoonega ühtseks tervikuks.
- Terrass vajab isikupära – lisa markiis koos enda logo või stiilidetailiga.
Viimane punkt sobib muidugi ka siis, kui terrass puudub või seda pole võimalik iga suvi ehitada.

Rohkem mänguruumi


Liigendmarkiis
Sageli pole küllaldaselt ruumi või ressurssi, et luua suveks suurt terrassi. Tänavaga ühel tasandil ja melu keskel olevad kohvikulauad võivad olla romantilised, aga mis siis eristaks kohvikuruumi tänavaruumist? Eks ikka stiilne varjualune.

Ilma pärast võib vähem muretseda. Hea markiis säästab kohvitajaid hullemast või varjab päikeselõõsa eest, nii terrassil kui tänaval. Taas saab alati ka ilusa ilmaga markiisi päevavalguse eest tagasi tõmmata.

Kui ilus ilm või suvi on läbi, võivad markiisid kohvikutesse rohkem külalisi tuua – inimesed peatuvad vihmavarjus, millega võib vabalt pilk pidama jääda päevapakkumisel või mõnel hõrgutisel.

Markiis teeb eriliseks ka koduõue
Kodust kohvi nautimist või suvist sünnipäevapidamist võib halb ilm kergesti ära rikkuda. Alati võib tassida kohale raske varju või isegi hakata midagi kokku panema, kuid saab ka lihtsamini. Markiis on mugav varjualune, mille all saab mõnusasti veeta parimaid aegu pere seltsis või ka üksi.

Aeda ja majaümbrust planeerides tekib tahtmine olla ettevaatlik. Jäävamad lahendused võivad valguse täiesti ära rikkuda või jätta istumiskoha sademete meelevalda. Markiisi saab lihtsalt edasi või tagasi tõmmata, nii kuidas tuju on. Kinniselt see ei domineeri ning lahtiselt säästab vihmast ja lõõsast.

Seega, tegemist on lahendusega, mis sobib nii kodusesse kui töisesse keskkonda.

Kui markiisid sind võlusid, siis uuri lähemalt meie spetsialistidelt, millised head ideed saaks just sinu hoone juures ellu viia. Loomulikult ootame rõõmuga külla ka meie salongidesse Tallinna kesklinnas (Pärnu mnt. 139a) või Mustamäel (Kadaka tee 133)!

Опубликовано: 06.05.2021

Avaeksperdid

тел.:
+372 658 8105, +372 661 1820, +372 526 8703, +372 5663 3245
Адрес:
Kadaka tee 133 ja Pärnu mnt. 139a, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год. Все модели отличаются интересным дизайном и качеством. В коллекции найдутся как покрывала со спокойным рисунком монохромных оттенков, так и с бросающимися в глаза, пёстрыми узорами.

смотреть ещё