Статьи и новости

Leia inspiratsiooni suveterrassi kujundamiseks

Ilmad lähevad järjest soojemaks ja on aeg toast suveterrassile kolida. Mis saaks olla mõnusam, kui nautida hommikukohvi õdusal terrassil? Järgnevalt toome välja selle hooaja trendid ja jagame nippe, mida tasub suveterrassi sisustamisel silmas pidada.

Lahendused väikesele terrassile

Väikeses hoovis on võimalik muuta oma õu esemete ja mööbli paigutusega visuaalselt suuremaks. Hoia selgeid piire, kindlaid vorme ning ära kasuta liigselt esemeid. Siin võivad sind aidata näiteks padjakastid, kuhu saad ilma eest peitu panna mööblitekstiili. Kõige trendikam ja praktilisem lahendus on 2in1 diivani- ja söögilaud, st laud, mille saad mõne lihtsa liigutusega muuta söögilauast madalaks diivanilauaks.

Väiksemat rõdu või terrassi saab õdusamaks muuta tekstiilide ja lilledega. Ostes spetsiaalselt välitingimustesse mõeldud tekstiiltooteid, võid olla kindel, et need on vastupidavad - nii määrdumisele kui ka ilmastikule. Julge kasutada suuri patju ning erksaid värve. Selle hooaja lemmikuks on ripptool, mis on mõeldud kahele inimesele, samuti on aedadesse jõudmas kunagine vanaemade lemmik – kiiktool.

Home4youst leiad laias valikus terrassimööblit, vaipu, kunsttaimi ja muud terrassi sisustamiseks vajaminevat.


Õdus välisvalgustus

Valgusega on võimalik aed muuta ruumiliseks, kutsuvaks ja huvitavaks aastaringselt. Õdususe tekitamiseks on nutikas mängida valguse ja varjuga. Väga efektselt mõjub, kui valgustada mõni objekt hästi madalalt, nn peidetud allvalgusega. Hea võimalus on kasutada selleks silikoonkattega LED-ribasid, mida saab peita näiteks terrassi serva, pingi või laua alla. Väliterrassi valgustamiseks on lihtsaim viis kasutada teisaldatavaid valgusteid, mille asukohta on kerge muuta. Need võivad olla nii põrandalambid kui ka suuremad laualambid.

Õuevalgusti puhul on kõige olulisem, et see oleks niiskuskindel ja vastupidav ilmastikutingimustele (IP number on vähemalt 44 või suurem). Jälgida tuleb, et ka kaablite ühendused oleksid veekindlad. Valgustid näevad kauem kenad välja, kui need on korrosioonikindlast materjalist, alumiiniumist, roostevabast terasest.

Valgustile tuleks valida koht, kus seda keegi ei riiva ja ka tuul ei kipuks lampi ümber lükkama. Nutikas on valida hämardiga õuevalgustid, sest nende valgustaset saab reguleerida vastavalt aastaajale. Meeleolu ja õdusa atmosfääri loomiseks tasub eelistada madalamaid, hajutiga kaetud, kindlasti soojema värvustemperatuuriga valgusteid. Õuevalgustus ei tohiks põleda läbi terve öö, see ei tohiks häirida ümberkaudseid inimesi.

Hektor Lightist leiad laia valiku välisvalgusteid igale maitsele.


Keraamiline plaat aeda ja terrassile

Viimastel aastatel on populaarsust kogunud keraamiliste plaatide kasutamine aedades ja terrassidel. Kvaliteetne keraamika on visuaalselt ehe, kaunis vaadata ja katsudes mõjub autentselt. Keraamiline plaat ei tuhmu, ei pleegi ega kriimustu. Tõeliselt praktiline, vastupidav ja hooldusvaba lahendus!

Välitingimustesse sobib 2 cm läbimass plaat, mis ei karda vihma ega külma. Plaati saab paigaldada otse pinnasele, aga ka ettevalmistatud vundamendile. Tore võimalus on haljastuse vahele kaunitest kivimustritest teerada laotada või terrass katuseräästa alt otse õuele kolida – kivi ei karda vihma, tuld ega lund.

Noto Viimistlussalongist leiad naturaalse puidu välimuse ja tekstuuriga plaate, kui ka omapäraseid kivimotiiviga keraamilisi plaate.


Tekstiilid, kardinad, vaibad

Terrassiala planeerimisel või uuendamisel on esmalt mõistlik läbi mõelda praktilised vajadused: mida ja miks on vaja varjata või katta, kas on tarvilik end peita ka päikese, vihma või uudishimulike naabrite pilkude eest. Välitingimustesse loodud tekstiilid, kardinad, vaibad on niiskuse- ja päikesekindlad, kuivavad kiiresti, tõrjuvad mustust ja hallitust, on kõrge kulumiskindlusega ning lihtsalt hooldatavad. Välitekstiile on igale kujundusstiilile, maitsele ja väga erinevas hinnaklassis. Õuekardinateks saab valida näiteks siinidele või torupuudele riputatavad pehmelt lendlevad õhulised tekstiilkardinad või hoopis seina/fassaadi külge kinnitatava stabiilse varikatuse - markiisi. Markiis kaitseb suurepäraselt päikese, vihma kui tuule eest.

Väike vihje - välitekstiile, vaipu jm võib sama edukalt kasutada ka ruumis sees! Kuna need materjalid sobivad niisketesse ruumidesse, siis oma omaduste tõttu sobivad need ideaalselt ka kööki, esikusse ja garderoobi, vannituppa ja sauna.

Sugugi alati ei pea terrassi uuendamine tähendama suurt väljaminekut. Kui aastaid tagasi soetatud puit- või plastikmööbel on piisavalt heas korras, siis täiesti uue ilme saab sellele ka näiteks Autentico vee- ja ilmastikukindla kriidivärviga. Värvimine ise on lihtne ja teraapiline.

Roosimarist leiad laias valikus markiise, sise- ja õue kardinaid, niiskuskindlaid in/out vaipasid ja lamamistoole, välimööbli värskendamiseks vee- ja ilmastikukindlaid kriidivärve, kvaliteetseid Ekelundi laudlinu ja pleede.


Tee ise kaubaalustest mööbel (DIY)

Taaskasutus ja isetegemine on hea viis väliala sisustada või uuendada. Viimastel aastatel on populaarseks muutunud kaubaalustest diivani valmistamine. Ideid, kuidas ja millist diivaniraami teha, on internetis laias valikus. Erinevaid õpetusi ja inspiratsiooni leiad märksõnaga “pallet sofa”. Turule on juba ilmunud spetsiaalsed kaubaalused aiamööbli valmistamiseks.

Kui kaubaalustest diivanit saab raskema vaevata ise teha, siis märksa keerukam lugu on diivanipehmendustega. Pesapuu Sisustuskeskusest leiad laias valikus erinevaid diivanimadratseid, mis on just spetsiaalselt kaubaalustele mõeldud. Näiteks kangas Active on ideaalseks lahenduseks üldkasutatavatele aladele ning selle kattematerjal on vastupidav ja kerge puhastada.


Loodame, et leidsid mõne kasuliku nipi, mida oma suveterrassil kasutada. Head sisustamist ja suveterrassil mõnulemist!

Опубликовано: 11.05.2022

SISUSTUS E KAUBAMAJA

тел.:
+372 737 1000
Адрес:
Tehase 16, Tartu, Tartumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Мебельный щит – один из самых распространенных материалов в эпоху DIY. Магазины предлагают широкий выбор мебельного щита. Если с размерами и породами древесины все понятно, то как выбрать тип мебельного щита. Цельноламельный или сращенный? В этом поможет наша мини статья.

смотреть ещё