Статьи и новости

Kolm ideed nutikaks kodu renoveerimiseks


Kodu renoveerimine on suur ettevõtmine, mis sisaldab nii plaani paika panemist, teostust kui ka vajalike ressursside leidmist. Oleme sinu jaoks pannud kokku kolm ideed, mis aitavad kodu renoveerida nutikalt: nii aja- kui ka raha säästlikult. Tutvu meie nõuannetega ja loo oma unistuste kodu!

Mõtle oma sammud läbi
Kodu renoveerimine vajab plaani. Ideaalne plaan sisaldab nii kõiki vajalikke töid, mida ja soovid enda kodus teostada; kui palju aega ning rahalisi vahendeid selleks vajad. Mõtle läbi, kas soovid vaid kergemat remonti, mis sisaldab seinade ülevärvimist, tapeedi vahetust ning uut mööblit või planeerid kapitaalremonti, mille raames ka vahetada ära vanad torud või elektrijuhtmed. Sellest, millised ehitustööd on plaanis, sõltub ajaline kui ka rahaline kulu.

Kui tööd on teada, on võimalik koostada esialgne eelarve. Kõikide kulude kokku löömisel selgub, kui palju vahendeid selle jaoks vajad. Nii remondilaen kui ka säästude kasutamine on ühed populaarsemad viisid, kuidas renoveerimisega kaasnevaid kulusid kaetakse. Remondilaen sisaldab aga vahendeid, mida endal ei ole ja selle võtmisel tuleb teha kindlasti kaalutletud otsus, sest nagu öeldakse, siis laenud on võõra oma.

Koos eelarve koostamisega, võiks panna paika ka ajalise raami. Kõiki töid ei ole vaja teha ühel ajal. Näiteks võid renoveerimise tööd jagada kasvõi kogu aasta peale ära. Oluline on aga teostada kõike loogilises järjekorras. Seda, kuidas täpsemalt tööde järjekord paika panna, aitab mõista mõni ehitusvaldkonna ekspert või ehita. Juhul, kui oled ehitustöödega juba tuttav, on ajalise plaani paika panemine üpriski kerge.

Löö käed külge
Kulusid aitab kokku hoida see, kui sa ise saad enda käed külge panna. Muidugi sõltub see kõik sellest, kui palju sul on selleks aega või millised on sinu oskused. Aga ka siis, kui sul puuduvad ehituslikud oskused ja varasem kogemus, saad palju ära teha. Näiteks on sul võimalik eemaldada seintelt vana tapeet või võtta enda peale väiksemate pindade värvimine.

Kui sul on varasem kogemus kodu renoveerimisel, siis arvesta kohe enda plaani sisse tööd, mida teed ise ja mille jaoks ei vaja abikäsi. Aina enam leidub ka inimesi, kes soovivad kodu renoveerimise töid õppida. Selle jaoks kasutatakse nii erinevaid videoõpetusi kui ka konsulteeritakse spetsialistidega. Leia ise need võimalused, kuidas saad remonditöödes kaasa teha!

Taaskasuta
Taaskasutamine sul on käsil ka kodusisustuse uuendamine. Oled kindlasti märganud, milline võib olla vanamööbli kui ka uuemat sorti mööbli kvaliteedi vahe. Lisaks võib tihti olla vanamööbli kasutamine uue ostmisest palju soodsam. Loo oma kodust unikaalne paik ning leia võimalusi selle sisustamiseks kasutatud mööbliga. Kõige lihtsam on seda teha, kui kasutada ära erinevaid kappe, riiuleid, toole ja laudu, mida saab kerge vaevaga üle värvida ja anda täiesti uus väljanägemine. Ka pehmemööbli taaskasutus on võimalik, aga selle korda tegemine nõuab natukene enam oskuseid.

Опубликовано: 02.08.2022

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Как только выглядывает солнце и на улице начинает теплеть, многие переносят свои дела на улицу. Террасы и балконы вступают в свои права, ведь там так приятно насладиться горячим напитком под теплым солнцем. Есть ли у вас все необходимое для первых теплых весенних дней? Если нет, то сейчас самое время купить деревянную садовую мебель, чтобы украсить свое садовое пространство. Читайте далее, чтобы узнать, почему стоит выбрать деревянную садовую мебель и как можно украсить свой двор.

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Обустройство дома - это большие расходы, и одна из самых больших частей -покупка кухни. Кухонная мебель должна быть функциональной, прочной и легко чиститься. Она также включает в себя необходимую кухонную технику, которая может занять значительную часть вашего бюджета. Поскольку кухонная мебель такая большая и многофункциональная, она часто стоит дорого. Однако многие люди пытаются найти решения для создания кухни своей мечты в рамках небольшого бюджета. Но как найти мебель в Эстонии, чтобы создать кухню своей мечты?

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Каждый, кто когда-либо обустраивал или обустраивает дом, знает, насколько это может быть сложно. Необходимо продумать множество деталей. Настоящая головная боль возникает в ситуациях, когда нужно придумать решение для небольшого пространства. К счастью, существует множество функциональных и умных предметов мебели такого рода, и одним из самых популярных, на наш взгляд, является маленький диван-кровать. Ниже вы можете прочитать, почему стоит задуматься о приобретении такого приспособления.

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественская гирлянда является неотъемлемой частью праздничного сезона, и не зря - они помогают создать уютную и спокойную атмосферу в доме. Популярность гирлянд настолько велика, что, помимо классических огней и подсвечников, можно приобрести гирлянды на батарейках, которые удобно применить различными способами. Их можно использовать для украшения оконных рам, рождественских елок или для создания различных декораций. Идеи о том, как заставить рождественские гирлянды на батарейках работать на вас и украсить дом, читайте в нашей статье ниже.

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Кухня и ванная комната - это те два помещения, о ремонте которых люди обычно думают с трепетом. Конечно, это дорого, отнимает много времени, и, может быть, эту кучу денег можно потратить на что-то более стоящее? На самом деле, таким важным помещениям можно придать новый облик с гораздо меньшими затратами. На этот раз давайте рассмотрим, как сделать это на кухне и при этом не остаться без денег.

смотреть ещё