Статьи и новости

Kuidas kujundada koju õdus terrass?

Kui sinu peas mõlguvad mõtted, kuidas luua kaunist, praktilist ja samal ajal hubast terrassi, siis oled jõudnud õigesse kohta. Oleme pannud kokku mõned soovitused, kuidas luua ideaalne paik mõnulemiseks ja pere ning sõpradega aja veetmiseks. Allolevast artiklist saad teada, millised on ideaalsed aialauad ja muu aiamööbel õue, kui ka seda, kuidas teha õige aiatoolide valik. Tutvu lähemalt ja loo kaunis terrass oma koju!


Kõik algab plaanist
Terrassi kujundamiseks on väga palju erinevaid viise. Kõik algab sellest, mida sa ise sellelt ootad. Kas sa soovid luua väikese pesa, kus on hea raamatut lugeda ja öist taevast nautida, või soovid luua mõnusa paiga, kus võõrustada enda sõpru ja valmistada maitsvaid õhtusööke. Sellele lisaks mängi rolli nii terrassi suurus kui ka eelarve, mida oled valmis kujundamiseks kasutama. Seetõttu on meie esimeseks soovituseks mõelda läbi, millist terrassi soovid kujundada ja mis on see, mis sealt kindlasti ei tohiks puududa. Kas selleks on näiteks suur aialaud või hoopiski väike tulease? Kas soovid, et sinu terrassi kaunistaksid erinevad taimed või eelistad lihtsat minimalistlikku kujundust? Kui sul on esialgsed mõtted kirjas, saab liikuda edasi põhilise juurde.

Aiamööbel peab olema vastupidav
Kõige enam võtab terrassil ruumi aiamööbel, samuti on tegemist ka tõenäoliselt kõige kulukama osaga. Aiamööblit valides tuleb lähtuda vastupidavusest, see tähendab seda, et nii aialaud kui ka -toolid, mida soovid enda terrassile soetada, peaksid kindlasti olema niivõrd head, et peavad vastu nii kuuma päikese kui ka suure saju käes. Kõige kindlam on alati soetada spetsiaalselt õues kasutamiseks loodud mööblit, sest see on valmistatud ja viimistletud materjalidega, mis on loodud välitingimustesse.

Aiamööblit valmistatakse erinevatest materjalidest, sa võid valida nii puitmööbli, rotangi, plastiku või hoopiski metalli vahel. Kõik sõltub sinu maitse eelistustest kui ka eelarvest. Paljude eestlaste viimase aja lemmikuks on saanud puitmööbli kõrval rotangist valmistatud aiamööbel. Seda on kerge hooldada, see on väga kerge kui ka kauni välimusega. Kui soetad pehmeid tekstiile sisaldavat mööblit, siis veendu ka viimase materjalis. Ka see võiks olla õues kasutamiseks loodud. Paljud õue tekstiilid on valmistatud materjalidest, mis on nii UV-kindlad kui ka kergelt puhastatavad ja kiiresti kuivavad.

Dekoratsioonid loovad hubasuse
Terrassi kujundamisel tuleb alustada olulisemast ehk mööbli valimisest, kuid ei tasu unustada, et väikesed detailid loovad terviku ja toovad ruumi hubasust. Seetõttu tuleb sama palju rõhku panna ka dekoratsioonidele. Nendeks võivad olla nii erinevad valgusketid või õuevalgustid, mis annavad mõnusat valgust pimedateks õhtuteks. Üheks võimaluseks on riputada valgustid lakke või seinale, teine variant on valida välja jalgadel asetsevad õuevalgustid või suuremad laternad, kuhu asetada küünlad.

Vali välja ka erinevad õuelilled, mis riputada kas amplite või asetada pottidega terrassile. Nende võivad olla nii ilutaimed, aga ka erinevad maitsetaimed, mida kasutada toiduvalmistamisel.

Lähene dekoratsioonide valimisele loovalt ja sellest, millist stiili soovid luua. Oluline on see, et terrass, mida lood, vastab sinu soovidele ja ootustele!

Опубликовано: 25.08.2022

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Как выбрать садовую мебель?

Как выбрать садовую мебель?

Приятные ужины с близкими и качественное уединение - вот лишь некоторые из способов
провести время в саду. Чтобы такое времяпрепровождения было исключительно
приятным, важно выбрать садовую мебель, которая будет подходить для таких моментов.
Как выбрать удобную, красивую и долговечную садовую мебель?

Как отремонтировать гостевую квартиру с умом и по карману?

Как отремонтировать гостевую квартиру с умом и по карману?

Вы купили гостевую квартиру? Прежде всего, мы желаем вам удачи и успехов в этом
увлекательном путешествии! Если вы также ищете идеи, как повысить стоимость
квартиры и сделать ее более привлекательной для гостей, то в следующих разделах мы
расскажем вам о том, какие строительные и интерьерные работы принесут вам
наибольшую пользу. Мы рассмотрим, является ли тепловой насос с воздушным
источником тепла хорошим выбором для отопления и какая должна быть душевая
кабина.

Затемняющее руло для окон подходит как для спален, так и для детских комнат

Затемняющее руло для окон подходит как для спален, так и для детских комнат

Затемняющее руло на оконную раму подходит для всех жилых помещений, где
необходимо ограничить проникновение избыточного света. Установите его в
домашнем офисе, детской комнате или спальне. Затемняющее руло подходит для
любой комнаты и может использоваться вместе со шторами для придания мягкости и
текстуры. Как правильно выбрать руло и что нужно учитывать при выборе? Как
вообще перемещаться по комнате и нужно ли в корзину покупок добавить ночник?
Ознакомьтесь с советами!

Мечтаете о домашнем спа? Узнайте, как создать его самостоятельно

Мечтаете о домашнем спа? Узнайте, как создать его самостоятельно

Планируете сделать ремонт или обновить ванную комнату, чтобы создать в ней спокойное место для отдыха после рабочего дня? Чтобы помочь вам в этои, мы подготовили несколько рекомендаций, с которыми советуем ознакомиться перед началом работы. Создайте идеальный домашний спа вместе с нами!

Обеспечивает ли биокамин тепло и другие вопросы, ответы на которые мы дадим

Обеспечивает ли биокамин тепло и другие вопросы, ответы на которые мы дадим

Когда мы говорим о каминах, мы имеем в виду дровяные, а также
электрические и газовые камины. Но это далеко не единственные варианты.
Кто знаком с таким решением, как биокамин? Если вы о них слышали, то
обычно возникает множество вопросов: дает ли биокамин тепло? Имеет ли он
запах? Что он из себя представляет? Давайте начнем с последнего.

Лучший диффузор и очиститель воздуха для создания благоприятного микроклимата

Лучший диффузор и очиститель воздуха для создания благоприятного микроклимата

Хороший микроклимат влияет не только на наше самочувствие, но и на здоровье. Каждый из нас может многое сделать для создания комфортных условий в своем доме - от проветривания помещений до установки диффузоров и очистителей воздуха. Как это сделать и какой диффузор и очиститель воздуха лучше?

Взгляд на мелкие, но действительно важные аспекты при обустройстве жилья

Взгляд на мелкие, но действительно важные аспекты при обустройстве жилья

Вам не терпится оформить свой дом? Это очень увлекательный процесс, который включает в себя как планирование, так и покупку мебели. Чтобы помочь создать дом вашей мечты, есть несколько вещей, которые нельзя недооценивать. Часто это те места, которым не уделяется достаточно внимания. Изучите опыт других и создайте идеальный дом!

Как сэкономить на расходах на электроэнергию?

Как сэкономить на расходах на электроэнергию?

Экономия на энергозатратах может принести вам значительную сумму в течение года, а если делать это с умом, то не придется менять качество жизни. Мы дадим несколько идей по энергосбережению, которые следует рассмотреть при строительстве или ремонте нового дома, а также идеи по экономии энергии каждый день. Читайте дальше и начинайте вносить изменения уже сегодня!

Мобильный кондиционер для помещений подходит как в дом, так и на дачу

Мобильный кондиционер для помещений подходит как в дом, так и на дачу

Если у вас дома или же на даче нет кондиционера, чтобы поддерживать прохладную температуру в помещении в жаркие летние дни, вы можете найти решение в покупке мобильного кондиционера. Мобильный кондиционер - это кондиционер, который можно установить практически в любом месте и легко перемещать. Поэтому он подходит для всех домов, где нет встроенного кондиционера. Когда мобильный кондиционер действительно необходим и как его можно использовать? Подробнее об этом вы можете прочитать ниже.

смотреть ещё