Статьи и новости

Kuidas kujundada koju õdus terrass?

Kui sinu peas mõlguvad mõtted, kuidas luua kaunist, praktilist ja samal ajal hubast terrassi, siis oled jõudnud õigesse kohta. Oleme pannud kokku mõned soovitused, kuidas luua ideaalne paik mõnulemiseks ja pere ning sõpradega aja veetmiseks. Allolevast artiklist saad teada, millised on ideaalsed aialauad ja muu aiamööbel õue, kui ka seda, kuidas teha õige aiatoolide valik. Tutvu lähemalt ja loo kaunis terrass oma koju!


Kõik algab plaanist
Terrassi kujundamiseks on väga palju erinevaid viise. Kõik algab sellest, mida sa ise sellelt ootad. Kas sa soovid luua väikese pesa, kus on hea raamatut lugeda ja öist taevast nautida, või soovid luua mõnusa paiga, kus võõrustada enda sõpru ja valmistada maitsvaid õhtusööke. Sellele lisaks mängi rolli nii terrassi suurus kui ka eelarve, mida oled valmis kujundamiseks kasutama. Seetõttu on meie esimeseks soovituseks mõelda läbi, millist terrassi soovid kujundada ja mis on see, mis sealt kindlasti ei tohiks puududa. Kas selleks on näiteks suur aialaud või hoopiski väike tulease? Kas soovid, et sinu terrassi kaunistaksid erinevad taimed või eelistad lihtsat minimalistlikku kujundust? Kui sul on esialgsed mõtted kirjas, saab liikuda edasi põhilise juurde.

Aiamööbel peab olema vastupidav
Kõige enam võtab terrassil ruumi aiamööbel, samuti on tegemist ka tõenäoliselt kõige kulukama osaga. Aiamööblit valides tuleb lähtuda vastupidavusest, see tähendab seda, et nii aialaud kui ka -toolid, mida soovid enda terrassile soetada, peaksid kindlasti olema niivõrd head, et peavad vastu nii kuuma päikese kui ka suure saju käes. Kõige kindlam on alati soetada spetsiaalselt õues kasutamiseks loodud mööblit, sest see on valmistatud ja viimistletud materjalidega, mis on loodud välitingimustesse.

Aiamööblit valmistatakse erinevatest materjalidest, sa võid valida nii puitmööbli, rotangi, plastiku või hoopiski metalli vahel. Kõik sõltub sinu maitse eelistustest kui ka eelarvest. Paljude eestlaste viimase aja lemmikuks on saanud puitmööbli kõrval rotangist valmistatud aiamööbel. Seda on kerge hooldada, see on väga kerge kui ka kauni välimusega. Kui soetad pehmeid tekstiile sisaldavat mööblit, siis veendu ka viimase materjalis. Ka see võiks olla õues kasutamiseks loodud. Paljud õue tekstiilid on valmistatud materjalidest, mis on nii UV-kindlad kui ka kergelt puhastatavad ja kiiresti kuivavad.

Dekoratsioonid loovad hubasuse
Terrassi kujundamisel tuleb alustada olulisemast ehk mööbli valimisest, kuid ei tasu unustada, et väikesed detailid loovad terviku ja toovad ruumi hubasust. Seetõttu tuleb sama palju rõhku panna ka dekoratsioonidele. Nendeks võivad olla nii erinevad valgusketid või õuevalgustid, mis annavad mõnusat valgust pimedateks õhtuteks. Üheks võimaluseks on riputada valgustid lakke või seinale, teine variant on valida välja jalgadel asetsevad õuevalgustid või suuremad laternad, kuhu asetada küünlad.

Vali välja ka erinevad õuelilled, mis riputada kas amplite või asetada pottidega terrassile. Nende võivad olla nii ilutaimed, aga ka erinevad maitsetaimed, mida kasutada toiduvalmistamisel.

Lähene dekoratsioonide valimisele loovalt ja sellest, millist stiili soovid luua. Oluline on see, et terrass, mida lood, vastab sinu soovidele ja ootustele!

Опубликовано: 25.08.2022

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Обустройство дома - это большие расходы, и одна из самых больших частей -покупка кухни. Кухонная мебель должна быть функциональной, прочной и легко чиститься. Она также включает в себя необходимую кухонную технику, которая может занять значительную часть вашего бюджета. Поскольку кухонная мебель такая большая и многофункциональная, она часто стоит дорого. Однако многие люди пытаются найти решения для создания кухни своей мечты в рамках небольшого бюджета. Но как найти мебель в Эстонии, чтобы создать кухню своей мечты?

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Каждый, кто когда-либо обустраивал или обустраивает дом, знает, насколько это может быть сложно. Необходимо продумать множество деталей. Настоящая головная боль возникает в ситуациях, когда нужно придумать решение для небольшого пространства. К счастью, существует множество функциональных и умных предметов мебели такого рода, и одним из самых популярных, на наш взгляд, является маленький диван-кровать. Ниже вы можете прочитать, почему стоит задуматься о приобретении такого приспособления.

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественская гирлянда является неотъемлемой частью праздничного сезона, и не зря - они помогают создать уютную и спокойную атмосферу в доме. Популярность гирлянд настолько велика, что, помимо классических огней и подсвечников, можно приобрести гирлянды на батарейках, которые удобно применить различными способами. Их можно использовать для украшения оконных рам, рождественских елок или для создания различных декораций. Идеи о том, как заставить рождественские гирлянды на батарейках работать на вас и украсить дом, читайте в нашей статье ниже.

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Кухня и ванная комната - это те два помещения, о ремонте которых люди обычно думают с трепетом. Конечно, это дорого, отнимает много времени, и, может быть, эту кучу денег можно потратить на что-то более стоящее? На самом деле, таким важным помещениям можно придать новый облик с гораздо меньшими затратами. На этот раз давайте рассмотрим, как сделать это на кухне и при этом не остаться без денег.

смотреть ещё