Статьи и новости

Kuidas valida sobivad kardinad koju?

Pimendavad kardinad, ruloo või hoopiski õhukesed ja lendlevad kardinad? Kardinate valimisel tekib palju küsimusi ja see on täiesti arusaadav, sest just õige valimine on suure valiku tõttu keeruline. Aga lisaks tüübile tuleb mõelda ka disainile ja värvi valikule, mis kõik peaksid sobima kokku kogu interjööriga. Kuidas siis valida endale sobivad kardinad, räägime juba allpool!


Kuhu valida pimendavad kardinad?
Alustame pimendavatest kardinatest - nagu ka seda tüüpi kardinate nimi ütleb, hoiavad need ruumi pimeda või hämarana. Just selle omaduse poolest sobivad pimendavad kardinad nendesse ruumidesse, kus magatakse. Need on lausa kohustuslikud igas magamistoas, kus armastatakse pikemalt magada ja hommikune päikesepaiste võib hakata häirima. Seetõttu soovitame igal juhul valida stiilsed pimendavad kardinad magamistuppa, lastetuppa kui ka külalistetuppa. Kui sul on kodus ruum, kuhu paistab liiga pikalt või liiga palju päikest sisse, siis võid ka sinna valida pimendavad kardinad. Selleks võib mõnel juhul olla kodukontor või hoopiski elutuba.

Kardinate nagu ka mööbli valimisel tuleb lähtuda ennekõike praktilisusest ja seejärel disainist. Õnneks on aga täna kodusisustuse toodete valik niivõrd lai, et alati leiab tooteid, mis vastavad mõlemale kriteeriumile. Pimendavad kardinad võivad olla nii külgkardinad kui ka niivõrd laiad, et piisab ühe kardina kasutamiseks. Paljud pimendavad kardinad on nö universaalsete mõõtudega, ehk kõrgusega 245 cm ja laiusega 140-175 cm. Sõltuvalt akende laiusest ja lae kõrgusest tuleb valida kardinad. Niisamuti ka kardinapuu, mis sobib just sinu akende laiusega.

Kus kasutada rulood?
Kui pimendavad kardinad leiavad üldjuhul kasutust magamistubades, siis rulood on niivõrd universaalsed, et neid võib kasutada igas toas, nii eraldiseisvana aga ka koos kardinatega. Ruloo ja kardina vahe seisneb selles, et rulood katavad akna täielikult, kui soovid, et päike sisse ei paistaks. Samuti saab neid kasutada ka samaaegselt koos külgkardinatega.

Kindlasti võiks ruloosid eelistada kodukontori toas kui ka vannitoas. Niisketesse ruumidesse on võimalik soetada niiskuskindlast materjalist valmistatud rulood. Samuti sobivad rulood katuseakendele. Nii nagu ka pimendavad kardinad tuleb valida sõltuvalt akna mõõtudest, tuleb seda teha ka rulooga. Viimasega on see eriti kriitilise tähtsusega, sest vales mõõdus ruloo ei täida oma funktsiooni.

Kuidas valida kardinate disaini?
Lisaks praktilisusele on kõik kardinad, sh pimendavad kardinad, ka oluliseks dekoratsiooniks. Kardinad toovad ruumi hubasust ja pehmust ning need peaksid sulanduma hästi kogu ruumi disainiga. Kõiki aknakatteid saab kasutada sisustuselemendina, millega tuua ruumi rohkem värvi, aga ka selleks, et erinevaid mustreid ja toone tasakaalustada. Seetõttu soovitame vaadata tervikpilti ja leida sobiv värvigamma, mis teeb kogu ruumist terviku. Siis, kui kogu ruumis on kasutusel pigem soojad toonid, võiks ka aknakatted olla mõnes soojemas toonis nagu soe beež, kollane, soe valge vms. Külmadest toonidest on populaarseimad sinised, rohelised kui ka hallid toonid. Kui oled oma kodu sisustamas, siis hoia silm peal erinevatel pakkumistel: näiteks pakub must reede alati häid hindu, samuti ka kliendileht. Edu sisustamisel!

Опубликовано: 30.08.2022

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Как только выглядывает солнце и на улице начинает теплеть, многие переносят свои дела на улицу. Террасы и балконы вступают в свои права, ведь там так приятно насладиться горячим напитком под теплым солнцем. Есть ли у вас все необходимое для первых теплых весенних дней? Если нет, то сейчас самое время купить деревянную садовую мебель, чтобы украсить свое садовое пространство. Читайте далее, чтобы узнать, почему стоит выбрать деревянную садовую мебель и как можно украсить свой двор.

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Обустройство дома - это большие расходы, и одна из самых больших частей -покупка кухни. Кухонная мебель должна быть функциональной, прочной и легко чиститься. Она также включает в себя необходимую кухонную технику, которая может занять значительную часть вашего бюджета. Поскольку кухонная мебель такая большая и многофункциональная, она часто стоит дорого. Однако многие люди пытаются найти решения для создания кухни своей мечты в рамках небольшого бюджета. Но как найти мебель в Эстонии, чтобы создать кухню своей мечты?

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Каждый, кто когда-либо обустраивал или обустраивает дом, знает, насколько это может быть сложно. Необходимо продумать множество деталей. Настоящая головная боль возникает в ситуациях, когда нужно придумать решение для небольшого пространства. К счастью, существует множество функциональных и умных предметов мебели такого рода, и одним из самых популярных, на наш взгляд, является маленький диван-кровать. Ниже вы можете прочитать, почему стоит задуматься о приобретении такого приспособления.

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественская гирлянда является неотъемлемой частью праздничного сезона, и не зря - они помогают создать уютную и спокойную атмосферу в доме. Популярность гирлянд настолько велика, что, помимо классических огней и подсвечников, можно приобрести гирлянды на батарейках, которые удобно применить различными способами. Их можно использовать для украшения оконных рам, рождественских елок или для создания различных декораций. Идеи о том, как заставить рождественские гирлянды на батарейках работать на вас и украсить дом, читайте в нашей статье ниже.

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Кухня и ванная комната - это те два помещения, о ремонте которых люди обычно думают с трепетом. Конечно, это дорого, отнимает много времени, и, может быть, эту кучу денег можно потратить на что-то более стоящее? На самом деле, таким важным помещениям можно придать новый облик с гораздо меньшими затратами. На этот раз давайте рассмотрим, как сделать это на кухне и при этом не остаться без денег.

смотреть ещё