Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kolime toast rõdule

Aknast välja vaadates võib näha, et lõpuks on kevad käes ja aeg toast õue kolida. Siin on mõned vihjed, kuidas oma suurest või väiksest rõdust teha tõeline puhkepaik.


Käed mulda

Korterielanike seas on väga populaarne panna rõdule kasvama lilli. Kuid tegelikult ei pea piirduma ainult silmailu pakkuvate taimedega, vaid võib kasvatada ka maitsetaimi, mida on hiljem hea söögi sisse panna. Lisaks lilledele, annavad erinevad maitserohelised rõdule värvi juurde ning taimede eest hoolitsemine sunnib teid ka rohkem aega õues veetma. Taimede kasvatamiseks mõeldud potte ja kaste on mitmesuguseid, valige endale sobiv vastavalt rõdu suurusele ja oma maitsele. Neid võib kinnitada rõdu servale, paigutada aknalauale, riputada või panna lihtsalt nurka maha.Istekohad

Tähtsaim osa rõdu kujundamisel on kindlasti sobivate istekohtade valik. Kui välisruum on kitsuke, tuleks mõelda mitmeotstarbelisele istumiskohale nagu näiteks pink, mille istme all saab hoiustada väljas vajaminevaid tarvikuid. Lisaks sellele võib rõdul kasutada kokkukäivaid toole, korvtoole, tugitooli stiilis istumiskohti, diivanit või näiteks teha idamaises stiilis rõdu ning panna sinna suured istumispadjad.


Eraldatus

Hea moodus ennast naabritest ja tänavaelust eraldada, on paigaldada rõdule vahesein või näiteks lahti rullitav bambus-, kanarbiku- või pillirooaed. Ühtlasi kaitseb see ka tuule eest ja muudab rõdu veidi looduslähedasemaks. Suuremal rõdul võib eraldada näiteks grilliosa istumiskohtadest, et päästa väljasolijad suitsuhaisu käest või kasutada aedu seinadekoratsioonina.


Põrand

Rõdu betoonpõrand ei paku just erilist silmailu ning tundub jala all külm ja ebameeldiv. Kõige lihtsam lahendus on panna rõdule vaibad, mida võib suve jooksul vahetada, et anda rõdule uus ilme. Muidugi võib ka lasta paigaldada puitpõrand, osta puidust või näiteks bambusest põrandaplaadid, mida saab lihtsa vaevaga talveks rõdult jälle kokku korjata.


Dekoratsioonid

Kui istumiskohad, taimekastid ja piirdeaiad on paigas, võib hakata sättima paika dekoratsioone. Omanäolise rõdu kujundamiseks võib panna sinna skulptuure või paigaldada väike veesilm. Et pikad õhtud rõdul ei mööduks pimedas, tuleks kindlasti mõelda valgustuslahendustele. Toolidele ja diivanitele võib panna dekoratiivseid patju ning alati kuluvad ära pleedid, mida jahedama ilmaga endale ümber tõmmata. Kui külalisi käib sagedalt ja pleede läheb rohkem vaja, võib neid hoida rõdu nurgas punutud korvis või kastis, kust need kõigile kättesaadavad on.Asugem kiiresti rõdusid ümber kujundama, et suvi enne otsa ei lõppeks!


Koostanud: Mirjam Nikolai

Fotod:
http://www.thatveganblog.com/
http://www.chictip.com/
http://themodernhousewife.blogg.se/
http://besttopdesign.com/
http://howtolivelikeanomaniprincess.blogspot.com/
www.dec0r.org
http://biosite-com.blogspot.com/

Sisestatud: 26.04.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki