Artiklid ja uudised

Omanikujärelevalve tegemine

Ehituses esineb neli kontrolli, järelvalve liiki:
Riiklik järelevalve – avaliku võimu poolt üle kogu riigi läbiviidav kontroll;
Ehitusjärelevalve – kohaliku võimu poolt oma haldusterritooriumil läbiviidav kontroll;
Omanikujärelevalve – omaniku poolt tagatav kontroll, ehitusseaduses nõutud juhtudel;
Autorijärelevalve – ehitusprojekti autori poolt läbiviidav kontroll ehitusplatsil;

Mis on omanikujärelevalve?
Omanikujärelevalve on ehitusseadusest tulenev kohustus ehituse tellijale-arendajale kaasata ehitusprotsessi ehitusala asjatundja, kelle ülesandeks oleks normide ja õigusaktidele vastava ehitustegevuse läbiviimise jälgimine kaitstes tellija huve ning jäädes sealjuures erapooletult objektiivseks.

Milleks on omanikujärelevalve vajalik?
Sageli on omanikujärelevalve teenust võrreldud advokaadi teenusega: advokaat esindab tellijat kohtuprotsessis, omanikujärelevalve ehitusprotsessis. Vahe on selles, et tavaliselt kohtuprotsessis menetletakse enamasti vaid ühte probleemi. Tänapäeva ehitusprotsess on aga probleemide kompleks, mis algaks ehitise kavandamisega ja lõppeks kasutusloaga, kuid jätkub veel ka garantiiperioodil omanikujärelevalve näol. Teenuse sisu mõistmiseks tutvuge omanikujärelevalve teenust reguleerivate dokumentidega.

Arvestades, kuidas arenevad tehnoloogiad, materjalid ja seadmed, oleks mõeldamatu, et üks insener oleks võimeline haldama kogu protsessi ja olema ehituse tellijale ainuisikuliselt konsultandiks nii elektripaigaldiste, kütte-ventilatsioonilahenduste kui ka ehitustarindite osas. Paraku kohtab ehitus- ja omanikujärelevalve turul veel ka selliseid üksiküritajaid. Ehituses ei ole ühtainsat ainuõiget lõplikku lahendust, kuid omanikujärelevalve teenus aitab viia ideed ellu optimaalseima tulemusega.

Mida omanikujärelevalve teenus sisaldab?
Omanikujärelevalve käigus kontrollib Aik-Projekt OÜ, kas ehitusprojekt ja ehitusprojekti koostaja või kontrollija vastab nõuetele. Omanikujärelevalve tegemise ajal vaadatakse üle kõik ehitamisega seotud dokumendid ning nende vastavus nõuetele. Juhul kui ilmneb mõni mittevastavus või avastatakse ehituspraaki, siis teatatakse kohe omanikule, puuduse kõrvaldamist nõutakse niipea kui võimalik. Omanikujärelevalve läbiviijal on õigus olulise mittevastavuse ilmnemisel ehitustegevus peatada.

Omanikujärelevalve säästab omaniku aega ehituskäigu kontrollimisel ning annab kindluse, et ehitus on jätkusuutlik. Lisaks ehitustulemuse ja dokumentide kontrollimisele jälgitakse ka ehituskäiku ning selle ohutust inimestele ja keskkonnale. Omanikujärelevalve teenuse hulka kuulub ka omaniku nõustamine tehnilistes küsimustes ning tehtud töömahtude hindamine ja analüüs.

Mis on omanikujärelevalve hind?
AIK-Projekt OÜ poolt tehtava omanikujärelevalve teenuse hind põhineb töötunni hinnal, milleks on kalkuleeritud praeguse seisuga 40 €/h, hinnale lisandub käibemaks.

Lisaks omanikujärelevalve teenusele on Aik-Projekt OÜ teenusteks ka:
Projekteerimine
Ehitusekspertiis
Tellija esindamine-projektijuhtimine
Ehituskulude prognoos, taotluseelarved
Raamatupidamine

Pildid tehtud töödest:

Sisestatud: 26.09.2014

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

MILLINE ON KESKKONNASÕBRALIK JA SAMAS VASTUPIDAV UUE AJASTU TERRASS?

Kui oled otsustanud hakata ehitama terrassi või olemasolevat kohendama, siis valides materjali on kindlalt Sinu jaoks oluline, et terrass oleks kauakestev, vähest hooldust vajav ja samas kena välimusega. Eestis on enamus terrasse ehitatud pigem pehmemast okas -või lehtpuidust (mänd, haab, lehis) või komposiitmaterjalist. Aga need ei pruugi olla ainsad materjalid kaasaegse terrassi ehitamiseks. Kas Te olete näiteks kuulnud uuest bambusest terrassilaudisest - Bamboo X treme?

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Turule on jõudnud nanotehnoloogiline iseparanev krohv

Fassaadikrohvid ja terviklikud fassaadisüsteemid on oma arengus jõudnud nüüd päris nanotehnoloogiani. Nanokrohvide nimetus on kasutusel olnud juba aastaid, aga oma nimetuselt pole neil rohkem ühist kui elementide suurust mõõdetava mõõtühiku “nano” kasutamisega. Tänapäeval pole küsimus enam selles, kui suur on krohvi tera suurus ega see, millega saavutatakse vastupidavus ja elastsus. Nüüd räägime juba kui palju suudab fassaadikrohv end ise taastada ja uuesti nanotasandil molekule omavahel siduda.

vaata kõiki