Вдохновение, идеи дизайна интерьера, советы и рекомендации

Hea voodi on kosutava une saladus

On oluline vahe, kas tõusta hommikul voodist väljapuhanuna ja heatujulisena või pahura ning unisena. Hea uni on kvaliteetse elu võtmeks - seda teavad muidugi kõik. Küsimus on aga hoopis selles, kuidas hea uneni jõuda. Toome sinuni viis nippi, mis aitavad garanteerida hea une.

Une-eelsed rituaalid
Mõned lihtsad harjumused võivad magamajäämise palju lihtsamaks teha, sest aitavad kehal selgelt eristada piiri pingelise päeva ning rahuliku öö vahel.

Selleks võib olla mõnekümne minutiline raamatu lugemine, rahustava tee joomine, duši all käimine või ka kergete venituste tegemine. Peamine on vahetult enne magaminekut vältida eredat valgust, ekraanide vaatamist ning kõike muud, mis tekitab pigem ärevust kui lubab lõõgastuda.

Sellest, et telerid võiksid magamistoast puududa ning uinuda ei tasuks ka telefon käes, on pikalt meedias räägitud.. Elektroonika eemaldamine magamistoast aitab vältida ahvatlusi, mis ei toeta head und ega kiiret uinumist.

Nauditav voodi ja madrats
Ebasobiv voodi ja madrats võib olla veel üheks põhjuseks, miks sa hästi välja ei puhka. Öeldakse, et kvaliteetse madratsi eluiga on 5-6 aastat. Kui sa oled juba 15 aastat samas voodis maganud, tuleks kaaluda madratsi ja miks mitte ka voodi uuendamist. Praegu ei pruugi sa ise vajadust tunda, ent pärast esimest ööd uues voodis on vahe märgatav.

E-poe Kaup24.ee voodite valiku leiad siit.
Lisaks tuleks üle vaadata ka tekk ja padjad ning veenduda selles, et need on endiselt sinu vajadustele sobivad.

Padi ei tohiks olla liiga kõrge ega madal ning liiga pehme või liiga kõva. Vale padi aitab kaasa erinevate kaelavaevuste tekkimisele ning kui oled juba oma magamistoas muudatusi tegemas, hoolitse selle eest, et saaksid tuba jahedana ning pimedana hoida.


Elektroonikavaba magamistuba
Erinevatest ekraanidest tulev sinine valgus ei luba kehal toota une tekkimiseks vajalikku melatoniini. See tähendab, et sa võid küll voodis olla, ent telefoniekraani vaadates ja und oodates uni lihtsalt ei tule. Juhul kui ei saa ilma ekraane kasutamata, tuleks võimaluse korral aktiveerida arvutis või telefonis sinise valguse filter, mis blokeerib osa härivast siniset valgusest.

Teiseks võib telefoni märguandmisfunktsioon und rikkuda, ajades sind üles iga kord, kui keegi sõnumi saadab või mõni rakendus märguannet edastab. Seda on õnneks lihtne vältida – ööseks tasub telefon hääletu režiimi peale sättida või hoopiski välja lülitada.

Magamine ja ärkamine kindlatel kellaaegadel
Kuigi nädalavahetusel pikalt põõnamine võib tunduda äärmiselt ahvatlev, lööb see kogu unerežiimi sassi. Paar tundi hiljem ärkamine ei ole veel nii suureks probleemiks, ent kui muidu oled harjunud kell 6 tõusma ja nädalavahetusel ärkad alles kella 12 paiku, on esmaspäeval õigeaegselt voodist väljasaamine palju raskem.

Kes soovib pikemalt magada, tasub minna varem voodisse, kuigi kõige parema une garanteerib see, kui minnakse voodisse ja ärgatakse iga päev enam-vähem samal kellaajal.

Voodi ja magamistuba on magamiseks
Võimaluse korral tuleks magamistuba ning voodit hoida ainult magamiseks.

Kui sa oled harjunud voodis ainult magama, muudab see magamajäämise tunduvalt lihtsamaks, sest alateadvuslikult seostad sa juba voodit üksnes magamisega – piisab sellest, kui sa heidad pikali ning uni tuleb. Kui peaks juhtuma, et und ei tule, võib kahekümne minuti möödumisel voodist püsti tõusta, ning midagi muud teha – lugeda, muusikat kuulata, ennast venitada. Voodisse mine uuesti siis, kui tunned ennast unisena.

Kaup24.ee e-pood - parima hinnaga magamistoamööbel internetist

Опубликовано: 23.05.2018

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Садовые инструменты, которые помогут сохранить ваш день

Садовые инструменты, которые помогут сохранить ваш день

Каждому владельцу сада необходимы специальные приспособления для ухода за участком и растениями. Многие инструменты значительно облегчают и ускоряют выполнение большинства садовых работ. К ним относятся мойка высокого давления, секаторы, косилки и другие инструменты, которые можно использовать для создания формирования грядок, наведения порядка и выращивания растений. Но без каких садовых инструментов трудно обойтись? Мы подготовили несколько рекомендаций, которым стоит следовать, когда вы находитесь в поисках подходящих садовых инструментов. Посмотрите, что у вас уже есть и что вам следует купить. На Hansaport и Kaup24 представлен широкий ассортимент садовых инструментов, которые можно купить, не выходя из дома.

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Деревянная мебель для сада подходит как для балкона, так и для террасы

Как только выглядывает солнце и на улице начинает теплеть, многие переносят свои дела на улицу. Террасы и балконы вступают в свои права, ведь там так приятно насладиться горячим напитком под теплым солнцем. Есть ли у вас все необходимое для первых теплых весенних дней? Если нет, то сейчас самое время купить деревянную садовую мебель, чтобы украсить свое садовое пространство. Читайте далее, чтобы узнать, почему стоит выбрать деревянную садовую мебель и как можно украсить свой двор.

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Недорогая кухонная мебель с красивым дизайном и высокой износостойкостью

Обустройство дома - это большие расходы, и одна из самых больших частей -покупка кухни. Кухонная мебель должна быть функциональной, прочной и легко чиститься. Она также включает в себя необходимую кухонную технику, которая может занять значительную часть вашего бюджета. Поскольку кухонная мебель такая большая и многофункциональная, она часто стоит дорого. Однако многие люди пытаются найти решения для создания кухни своей мечты в рамках небольшого бюджета. Но как найти мебель в Эстонии, чтобы создать кухню своей мечты?

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Небольшой диван кровать – разумный выбор для вашего дома

Каждый, кто когда-либо обустраивал или обустраивает дом, знает, насколько это может быть сложно. Необходимо продумать множество деталей. Настоящая головная боль возникает в ситуациях, когда нужно придумать решение для небольшого пространства. К счастью, существует множество функциональных и умных предметов мебели такого рода, и одним из самых популярных, на наш взгляд, является маленький диван-кровать. Ниже вы можете прочитать, почему стоит задуматься о приобретении такого приспособления.

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественские гирлянды на батарейках создают уютный дизайн интерьера

Рождественская гирлянда является неотъемлемой частью праздничного сезона, и не зря - они помогают создать уютную и спокойную атмосферу в доме. Популярность гирлянд настолько велика, что, помимо классических огней и подсвечников, можно приобрести гирлянды на батарейках, которые удобно применить различными способами. Их можно использовать для украшения оконных рам, рождественских елок или для создания различных декораций. Идеи о том, как заставить рождественские гирлянды на батарейках работать на вас и украсить дом, читайте в нашей статье ниже.

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Недорогие кухонные шкафы - это только первый шаг к созданию лучшей кухни

Кухня и ванная комната - это те два помещения, о ремонте которых люди обычно думают с трепетом. Конечно, это дорого, отнимает много времени, и, может быть, эту кучу денег можно потратить на что-то более стоящее? На самом деле, таким важным помещениям можно придать новый облик с гораздо меньшими затратами. На этот раз давайте рассмотрим, как сделать это на кухне и при этом не остаться без денег.

смотреть ещё