Статьи и новости

Tellija ja ehitusprojekti joonised

Alustades oma maja kavandamisega jõuab iga tellija mõne aja jooksul etappi, kus reaalselt pannakse maja paberile, tänapäeval peamiselt arvutisse.


Enamik tänapäeva projekteerijad - arhitekte kasutab väga levinud programmi AutoCAD. See programm võimaldab luua kõik oma majale vajalikud joonised, alates krundi plaanist lõpetades tööjoonistega ja sõlmede joonistega.

Õige pea tekib töö käigus igal tellijal küsimus, kuidas ennast jooniste arenguga kursis hoida. Üheks võimaluseks on muidugi printida joonised välja, kuid aktiivse kavandamistöö käigus tekib järjest uusi versioone ning palju mugavam oleks vaadata infot otse arvutist.

Probleem ei ole see, et iga tellija ei saaks ka endale AutoCADi hankida, vaid probleem on see, et see programm on väga kallis ning ei ole mõtet seda hankida. Ennekõike on see programm mõeldud ikkagi töövahendiks oma eriala spetsialistidele. Aga millised oleksid siis lahendused, kuidas ka tellija saaks arvutist joonised vaadata. Allpool valik lahendusi:

* Jooniste pdf failideks salvestamine - see on väga levinud viis jooniste edastamiseks tellijale. See nõuab lisatööd salvestamisel, kuid kindlasti saab selliselt hakkama.
* Hankida mõni AutoCAD dwg faile avav viewer, mida on võimalik hankida tasuta Internetist ning mis võimaldab joonised vaadata, kuid mitte täiendada. Kuigi enamik jooniseid saab vieweriga kenasti loetud, võib siiski tekkida olukordi, kus viewer ei näita kõiki andmeid nagu originaalis.
* Hankida mõni AutoCAD programmiga analoogne tarkvara, mis võimaldab avada ja kasutada ka AutoCAD faile, kuid mille litsentsid on oluliselt soodsama hinnaga. Näiteks joonestamistarkvara ZwCAD.
* Lisaks on võimalik hankida AutoCAD 30 päevane prooviversioon, mille saab Internetist alla laadida. See variant aga sobiks, vaid siis, kui tõesti on vaja lühikest aga joonistega tutvuda või neid on vaja hädasti ise täiendada.

Mina soovitan igal tellijal siiski mõni ülaltoodud variantidest endale luua ja mitte jääda paberjoonistele lootma. Kuigi ehituses kindlasti on projekt ka paberjoonistel olemas, on oluline sageli kiirus mõne mõõdu või detaili ülekontrollimiseks ning elektrooniline lahendus on seetõttu kindlasti mugavam.

Ole oma maja projektiga pidevalt kursis. Loo endale tehniline lahendus, mis seda eesmärki sul täita aitab!

Koostanud: Eno Pappel

Опубликовано: 02.11.2010

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Мебельный щит – один из самых распространенных материалов в эпоху DIY. Магазины предлагают широкий выбор мебельного щита. Если с размерами и породами древесины все понятно, то как выбрать тип мебельного щита. Цельноламельный или сращенный? В этом поможет наша мини статья.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

смотреть ещё