Статьи и новости

Muljeid Milano 2012 Salone mööblimessilt

Aprillli keskpaigas toimus Itaalias, Milanos suurim rahvusvaheline mööblimess Salone 2012, mis on olnud aastaid tuntud uute trendide ja uusimat disaini tutvustava ja teed rajava messina.

Eesti mõistes on Milano Salone mess (heas mõttes) hingematvalt suur, kus boksid on võimsad ning esiltused viimse kui detailini läbi mõeldud ja suursugused.

Rõõm oli tõdeda, et esmakordselt oli Milanos väljas Eesti tootja Eumar Sanitaartehnika / ametlik esindaja -
Meie Vannitoad, kelle esitluse peateemaks oli Ovo sarja vann ja valamud.

Pildil näete Eumar Sanitaartehnika murtud paberi kujuga disainvalamut, mida eestlased Itaalias samuti olid esitlemas. Nii et pretsedent on loodud ja jääb vaid oodata järgmisel aastal järgijaid.


LED ja vesi on kindlasti sõbrad. Sanitaartehnika kaasaegses maailmas ei ole enam vist ühtegi vanni, dušši ega sauna, kus LED-e ei kasutata. Kõigele sellele andis tunnistust ka Milanos nähtu.


Samuti võivad tualettruumid välja näha igati „disainikad“.


Kivitöötlemise kõrgemat klassi esindasid seekord türklased. Saadud tulemus erinavate kivimite
kokkutöötlemisest oli vägagi muljetavaldav.


Firma Edra oli välja tulnud väga mugava ja vahva väljanägemisega lösutamise diivaniga Aster Papposus.
Ülimugav oleks näiteks arstikabineti ukse taga ooteruumis neis mõnusalt lösutada ja lõõgastuda.


Edra paistis silma ka sellega, et "pihta" oli pandud eestlaste Poku idee.
"Pokude" sisse oli aga kavalalt ära peidetud riiulid.


Eriskummalistest ja omanäolistest mööbliesemetest veel toolid, mis ilmselt igasse teatrisse sobida võiks.
Ei usu, et nad väga mugavad on, ent efektsed küll.


Luksuse armastajatele ka midagi – karusnahast diivan, mida ei tasuks aga ilmselt loomakaitsjatele näidata.


Aiamööblis hakkas Mlanos silma puitmööbli vähesus ning valdavalt eksponeeriti õuemööblina plast- ja metallmööblit.
Võib-olla oli see tingitud geograafilisest erinevusest.Esitletud oli ka oskuslik puidu ja palastiku kombineerimine.
Calligaris esitles uut plastiktoolide kolletsiooni, mis on disainitud äärmiselt ergonoomiliseks ja mille väljanägemine luksuslik ja stiilne.Väga pilkupüüdvad olid Prantsuse mööblidisaini ikooni Philippe Starck Kartell’i lahendused plastikule.Ootamatult värskelt mõjus äraunustatud puidu-pehmemööbli kombinatsioon. Massiivne ja samas lihtne.


Klaasmööblist püüdis pilku klaaslaud, mida üheainsa sujuva liigutusega võimalus hõlbsasti muuta suuremaks ja väiksemaks.Meeldejääva murtud nurkadega puidust mööblisarja „Smoot Plane“ oli disaininud Alessandro Busana. Ruumikasutuselt tekitas see lahendus esmapilgul muidugi küsimusi, kuid vaadates kogu sarja omanäolist joont hakkab mõte ruumis paigutuse osas liikuma küll.Ka papist mööbel hakkab nii oma vastupidavuselt kui disainilt järjest meeldivamaks muutuma. Pildil olev kartongmööbel ei tundu sugugi enam nii ühekordse kokkuvolditava pappmööblina.


Valgustitest
Moooi salongis esitleti Marcel Wanders’i uut valgustit Valentine. Valgusti oli selle poolest vahva, et see oli ka altpoolt vaaltemist väärt, kuna oli seespoolt kaetud ilusa lillemustriga klaasiga.
Samuti on Valentinil ka nö. väike poeg – Baby Valentine.Muigama panevad alati ka kõikvõimalikud köögi valgustite veiderdused, mis tekitavad tunde – „ ah – nii lahe, ma saaks sellise ju ise ka väga lihtsalt endale teha“Valgustitest "linnutee“ ning "päkapikud".Väga mõjuva showruumi teostas firma Lumiotec oma neljakandiliste valguspaneelide ja peeglitega, muutes väikse ruumi hoomamatuks igas suunas.


Sisustuselementidest jäid veel silma vahvad kellad, mis sobituvad seinale nii üksi kui mitmekesi.


Ja lõpetuseks disainer Sakura Adachi loonud väga põneva ja ruumisäästlikud must-valged kaksikkausid Ecipse


Salone 2012 muljeid jagas meiega Messiproff, Reet Sink
Fotod: Messiproff erakogu

Täiendava fotogalerii Salone 2012, Milano messist leiate SIIT

Опубликовано: 02.05.2012

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Новые жилые кварталы на месте несимпатичных старых районов? Просторные квартиры-лофты вместо тесных квартир с низкими потолками? Light Concept предлагает вашему вниманию идею для оформления современных квартир.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

смотреть ещё