Статьи и новости

Toataimedega värskendad interjööri ja oma meeli

Toataimed toovad ruumi palju ilu ning head energiat, muudavad kodud ja kontorid hubaseks. Oluline on ka see, et praegusel intensiivsel kütteperioodil aitavad toataimed õhku puhastada ning toodavad juurde hapnikku. Tubades rikastavad taimed õhku meile kasulike negatiivsete ioonidega. Taimede rohekad toonid rahustavad meie närvisüsteemi ning stimuleerivad lõdvestumist. Erksate õitega taimed aga aitavad hoopis virgutada, muudavad reipaks ning tõstavad töövõimet.

Toome teieni valiku põnevamatest toataimedest:

Tiigerlehik "Elgergrass" tõstab oma kaunid lehed ööseks püsti ja läheb justkui magama. Taim on hea stressimaandaja, teda on mõnus silitada, kuna tema lehealused on pehmed ja karvased. Sobib väga hästi magamistuppa oma rahustava tonaalsusega.

Tiigerlehik Elgergrass Источник: www.hansaplant.ee

Tiigerlehik Elgergrass Источник: www.hansaplant.ee


Bonsai "Carmona" on väljendusrikka vormiga minimalistlik, samas ka eksootiline taim. Sobib tühjale aknalauale heledate seintele ja põrandale kontrastiks.

Bonsai Carmona Источник: www.hansaplant.ee

Bonsai Carmona Источник: www.hansaplant.ee


Diifenbahhia on lopsaka lehestikuga ja erilise mustriga pilgupüüdja. Vähenõudliku ja vastupidava taimena sobib kohtadesse, kus on vähe valgust. Diifenbahhia on ka hea õhupuhastaja, ta puhastab õhku toksiinidest ja seetõttu sobib panna tänavapoolsele aknalauale. Lehtede kirjusus soodustab kõrgendatud töövõimet.

Diifenbahhia Источник: www.hansaplant.ee

Diifenbahhia Источник: www.hansaplant.ee


Valides tuppa huvitava punase mõõkja õisikuga ning tumerohelise lehestikuga särava vriisea, saab mõjutada ruumi meeleolu. Vriisead on populaarsed pimedal ajal õitsejad ja kergesti hooldatavad taimed. Tumepunaste õitega vriisea muudab reipaks ja pidurdab väsimust.

Särav vriisea Источник: www.hansaplant.ee

Särav vriisea Источник: www.hansaplant.ee


Brasiilia sugalill "Compactstar" on pärit Lõuna-Ameerikast. Taimel on väga huvitava mustriga lehed, mis avanevad hommikuti ja tõmbuvad kokku õhtuti. Valguse poolest pole sugalill väga nõudlik, seega saab teda asetada aknast eemale, mis teeb selle taime sobilikuks ka kontorisse.

Brasiilia sugalill Compactstar Источник: www.hansaplant.ee

Brasiilia sugalill Compactstar Источник: www.hansaplant.ee


Sulgjas nõelköis on eriti vastupidav ja erinevate valgus- ja temperatuurioludega kohanev "Tarzani köis", mida on hea sobitada ka esikusse või garderoobi rohelise õhustiku loomiseks. Ronivate nõtkete varte otsas on kaunid läikivad ning nahksed lehed.

Sulgjas nõelköis Источник: www.hansaplant.ee

Sulgjas nõelköis Источник: www.hansaplant.ee


Ahtalehine viigipuu võib kasvada mitme meetri kõrguseks puuks ning aitab ruumikujunduses tasakaalu luua. Vähenõudliku toataimena saab kujundamise ja lõikamisega teda ka väiksemana hoida.

Ahtalehine viigipuu Источник: www.hansaplant.ee

Ahtalehine viigipuu Источник: www.hansaplant.ee


Jaapani fatsia on vahtralehti meenutavate tumeroheliste sõrmlõhiste lehtedega põõsas. Taim on pärit Jaapanist ning on seal populaarne aiataim, mis võib kasvada sobivates tingimustes isegi kuni kahe meetriseks tihedaks ja ilusaks põõsaks.

Jaapani fatsia Источник: www.hansaplant.ee

Jaapani fatsia Источник: www.hansaplant.ee


Läikiv mägipalm "Metallica" on väga teistsugune kui tavalised palmid. Lehed on jäigad, tumerohelised, varjudes mustmetallika läikega ja otstest lõhenenud, meenutades kalasaba. Taim on üsna aeglase kasvuga, seega võib ta kasvada ühes kohas pikka aega. Sobib kodudesse ja kontoritesse pigem mõõdukalt valgustatud kohta ja saab edukalt hakkama ka vähese valgusega kohtades.

Läikiv mägipalm Metallica Источник: www.hansaplant.ee

Läikiv mägipalm Metallica Источник: www.hansaplant.ee


Hansaplantis on tõeliselt rikkalik valik erinevaid toataimi - on väga suuri, akanalauale sobivaid, õitsevaid ja rohelisi, kirjude lehtedega ja matsakaid, purpurseid ja sihvakaid, ronivaid ja naljakaid, okkalisi ja siledaid jne. Tulge tutvuma!

Опубликовано: 28.01.2015

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

смотреть ещё