Статьи и новости

Puidu kuningas tiigipuu

Tiigi- ehk tikapuud peetakse puidu kuningaks. Tiigipuud iseloomustavateks tunnusteks on tema haruldane ilu – rikkalik kuldpruun läige ning huvitav muster aga ka puitmaterjali vastupidavus, stabiilsus ja kulumiskindlus. See on puit, mis talub hästi kuumust, temperatuuri kõikumisi, ei pragune ega paindu.

Eeltoodu on põhjuseks, mispärast kuulub meremeeste eelistus sellele materjalile ja mistõttu kasutatakse tiigipuud üsna sageli ka laevatekkide katmiseks. Üks kuulsaimaid laevu ajaloost, kus on kasutatud tiigipuud on Titanic.
Uurijad on avastanud, et selle laeva tekk on säilitanud oma ilme sama kvaliteetsena nagu ta oli tol saatuslikul ööl.

 Источник: www.positiveinteriors.ee

Источник: www.positiveinteriors.ee

Selle põhjuseks on asjaolu, et tiik sisaldab naturaalseid õlisid ning tema paisumis- ja imamisvõime on väga madal, mistõttu ta säilitab oma algse kuju hoolimata välistest mõjuritest nagu seda on päikesekiirgus ja soolane vesi. Tema vaikude sisaldus toimib loodusliku puidukaitsevahendina.

Koduses majapidamises sobib ta kasutamiseks eelkõige vannitubades ja basseini ümbruses – tiigipuu on soe ka ilma põrandakütteta. Oma looduslike omaduste tõttu ei muutu tiik libedaks hoolimata veekihist tema pinnal ning seetõttu on õnnetustesse sattumise oht vähendatud.

 Источник: www.positiveinteriors.ee

Источник: www.positiveinteriors.ee

Käsitöölised ja puidumeistrid hindavad tiigipuud tema lihtsa töödeldavuse, vastupidavuse ja mitmekülgsuse pärast.

Tiigipuu kasvab väga aeglaselt ja tema leviala on piiratud mistõttu on hakatud nõudluse rahuldamiseks üha rohkem kasutama istandusi ning järgima keskkonna-hoiu ja säästliku majandamise põhimõtteid ning Metsahoolekogu (FSC) tegevus-juhiseid. Üheks heaks näiteks sellel alal on elevantide abi kasutamine metsa langetamisel ja väljaveol.

Rohkem infot saab toote kohta Positive Interiorsi kodulehelt www.positiveinteriors.com või külastades meie Tallinna salongi aadressil Peterburi tee 56, E-R 9.00-13.00
Facebook

Опубликовано: 08.04.2015

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

Весна - время обновлять интерьер. Сейчас мы особенно понимаем, что важно обустроить дом, сделать его уютным и приятным для жизни. А что легко сделает его таким? Конечно, дерево.
Дерево - натуральностью и тепло, которого не хватает без выходов на улицу и солнца.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Новая коллекция обоев Onirique- создаем свой уютный дом в сказочном мире.

Эксклюзивные обои выполненные в сотрудничестве завода Decoprint и студии Darling Mind.
Дизайнеры соблазняют зрителей своими иллюстрациями на жизнь в сказочном и чудесном мире.
Вдохновленные идеей сюрреалистического мира снов, они нацелены на преобразование интерьера и
привнесение характера хозяина дома.

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

смотреть ещё