Статьи и новости

Varakevadised toimetused koos Hea Plaaniga

Kevad on kätte jõudnud ja saame lasta esimestel soojadel päikese kiirtel oma põski paitada. Kes meist ei rutta seda esimest päikest püüdma terrassile või aeda. Istud seal ja naudid. Et oma olemist veel mõnusaks teha, oleks hea plaan teha väikene puhastus ka Sind ümbritsevas välises ruumis.

Paljude inimeste hooaja esimeseks aiatööks on riisumine. Oled küll lehed sügisel ära riisunud, kuid talvega kogub murupind ikkagi prahti ja vajab kerget õhutamist. Kuid ära tee seda liiga vara, sest nii võid murutaime liialt kahjustada. Lase maapind enne kenasti sulada ja taheneda. Riisudes saad ka kena ülevaate muru tervisest ja hoolduse vajadusest - näha on kenasti sammaldunud kohad ja parandust vajavad muruaugud. Muru on ka varase hoolitsuse eest tänulik ja tärkab varem. Hiliskevadel on muru kasv väga aktiivne ja seega on väga hea plaan muru väetada ning ka väheke õhutada, et sammal ei saaks võimust võtta. Peale väikeseid murukoristustöid saad rahus sättida oma aiatooli tuulevarju ja nautida esimesi kevadisi õisi ja värsket muru lõhna.

 Источник: teakanddeck.com

Источник: teakanddeck.com

Ära unusta pühkida ja puhastada ka erinevad katendid hooviteedel. Kõvade katendite puhul võid märgata sinna tekkinud samblikuid ja samblaid. Nüüd oleks õige aeg haarata traathari või muu abivahend, et rohelisest külalisest vabaneda. Kogu pilt läheb kohe värskemaks. Pühi puhtaks ka terrass ja seal seisev aiamööbel. Terrassi puhastades saad jällegi hea ülevaate selle seisukorrast - kas on tekkinud talvega mõned roosteplekid, külmakerked või on kusagile sammal pesa teinud. Kui puidust terrassipõrand tundub tuhmunud ja kulunud, siis on hea plaan see pesta ja seejärel õlitada. Rooste vastu aitav hästi kuum vesi koos sidruni mahlaga või näiteks Coca-Cola.

Kui aiamööbel on talve terrassil veetnud, ei teeks paha ka väikene pesu. Puidust aiamööbel on tihti eelmise suve päikese ja talvise niiskuse toimel tuhmunud ja oma värvi kaotanud. Aiamööbel tahaks samuti õlitamist ja mõnel juhul ka enne tugevat harjamist. Puhastatud ja värskelt õlitatud aiamööblil istudes lõhnab kevadõhtu kindlasti teisiti.

Terrassidele on jäänud talvituma kindlasti ka mõni ampel ja lillepott. Enne uute taimede istutamist kontrolli üle ka nende olukord. Niiskuse toimel võivad olla ka lillepottidesse ja amplitesse pesa teinud hallitus, samblikud või mõned taimekahjurid. Selleks, et noored taimed saaks kenasti kasvada ja ei peaks kohe võitlusesse asuma, oleks hea plaan amplid ja lillepotid enne isutamist puhastada ja desinfitseerida. Näiteks võid seda teha 1% kaaliumpermanganaadi lahusega. Kui külmakraade enam üle viie ei lubata, mine soeta endale mõned kaunid õitsejad ja istuta amplisse. Istu, puhka ja naudi kevade värskust.

Tekst: Eda Vane
Maastikuarhitektuuri III kursuse tudeng


Hea Plaan OÜ
www.heaplaan.ee
Facebook

Опубликовано: 13.04.2015

Hea Plaan

тел.:
+372 504 7747, +372 529 9424
Адрес:
Toompuiestee 21, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

В СТРАГЕНДО СКИДКА 10% НА ВЕСЬ СКЛАДСКОЙ АССОРТИМЕНТ

Весна - время обновлять интерьер. Сейчас мы особенно понимаем, что важно обустроить дом, сделать его уютным и приятным для жизни. А что легко сделает его таким? Конечно, дерево.
Дерево - натуральностью и тепло, которого не хватает без выходов на улицу и солнца.

Stragendo представляет виды ясеня

Stragendo представляет виды ясеня

В предыдущей статье мы разобрались в чем отличия межу дубом и ясенем, рассмотрели преимущества ясеня. Теперь, логично обсудить виды ясеня. Не будем углубляться в научную плоскость – в подвиды и сорта. Информация из учебника по дендрологии скажет мало нового для неподготовленного читателя и вряд ли полезна при создании интерьера.

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Цельноламельный и сращенный мебельный щит – отличия и преимущества

Мебельный щит – один из самых распространенных материалов в эпоху DIY. Магазины предлагают широкий выбор мебельного щита. Если с размерами и породами древесины все понятно, то как выбрать тип мебельного щита. Цельноламельный или сращенный? В этом поможет наша мини статья.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

смотреть ещё