Статьи и новости

Trendid Milano mööblimessilt


Salone del Mobile Milanos, või rahvusvaheliselt paremini tuntud kui Milano Furniture Fair ehk Milano mööblimess on igal aastal parimaks kompassiks disaini, kodusisustuse ja mööblitrendide vallas. Artskill meeskonnale meeldib igal aastal oma meeskonnaga meeleolukas reis messile ette võtta, sest seal näeme esimestena nii Artskillis esindatud brändide trende ja uusi suundasid, kui ka kõikide teiste maailma disainifirmade sarju ja erikollektsioone. Järgnevalt on 5 üldist trendi, mis meile silma jäid ja teiega jagada tahame.

Roosa
Paljude brändide väljapanekutes leidus roosat - mahedast lõheroosast oranžika-pruunika saviroosa ja sügava marsala nootidega roosani. Erinevaid toone kohtasime nii magamistoa mööblil, söögitoa toolidel, diivanitel, mustrilistes vaipades kui ka akssessuaarides. Nii näiteks ka meie enda esindatud Caccaro alal oli välja toodud magamistubade lahendus, kus öökapp ja koos valgustiga väga silmapaistev voodipeats olid eri tooni mahedad roosad.

Pehmed vormid
Mitmed tuntud ja vähem tuntud brändid, sh näiteks ka Louis Vuitton, on suundunud kandilisest Skandinaavia minimalistlikust disainist pehmete, ülevoolavate ja looduses esinevate vormide juurde. Vahutavaid ja voogavaid vorme leidsime nii valgustite kui ka pehme mööbli seast, põhiliselt diivanite, tugitoolide ja tumbade vallast. Pehmed vormid on kindla koha sisse võtnud ka hubasust loovate sisekujunduselementide seas nagu näiteks vaagnad, vaasid, uksenupud jms furnituur. Mitmed disainerid kirjeldasid, kuidas veest lihvitud kivid ja tuulest siledaks puhutud pinnavormid on neile inspiratsiooniks olnud.

Marmor ja samet
Pehme, luksuslik ja paljude eri varjunditega samet alustas oma tagasitulekut eelmisel aastal, kui naases paljude eri riikide tippdisainerite diivanikangaste valikutesse ja sealt muidugi hakkas mõjutama ka taskukohasemate brändide valikut. Sumedad ja sügavad juveelide toonis ning helged ja romantilised pastelsed sametkangad on leidnud tee ka tumbadele, voodipeatsitele ja kardinatesse. Samet annab võimaluse tuua soojust ja pehmust minimalistlikku ja monokroomsetes värvides interjööri, aga ka luksust ja väärikust klassikalise joonega ruumidesse.
Aastasadu hinnatud ja kasutatud marmor jätkab samuti oma moe võidukäiku. Nüüd aga on valge ja must marmor asendumas kollektsioonides tummistemate pruunide ja iseloomukate roheliste varjunditega. Puhaste disainijoontega kombineerides on uute toonidega võimalik luua täiesti uued ja pilkupüüdvad lahendused. Näiteks on ka rohelisel marmoril sillerdavad omadused, seega toas ringi liikudes muudab kivi oma värvi ja helki.
Meie pakutaval brändil Scavolini on šikk pruun marmor koos klassikaliste valge ja musta marmoriga valikus täiesti olemas - lisa moodsat luksust ja ajatut elegantsi oma vannituppa!

Taaskasutus ja rohetehnoloogia
Taaskasutus ja otsingud ökonoomsemate tootmisviiside järele olid muidugi ka mööblimessil teemadena kanda kinnitanud. Mitmed brändid on loonud kollektsioonid ümbertöödeldud plastikut kasutades, teised vaatavad enda tootmisprotsesse, jääkide teket ja näiteks kemikaalide kasutamise vähendamist. Messil kohtasime mitmeid kollektsioone (nt Taani brändi Mater kollektsioon Ocean Collection) kui ka üksikuid lansseerimisi (nt Briti disainiduo Barber & Osgerby esitlesid ümbertöödeldud plastikpudelitest toole, mida on võimalik lõpmatuseni uuesti ümbertöödelda), mis on loodud planeeti säästvaid lahendusi kasutades.
Meie esindatud Scavolini on samuti selles vallas tähelepanelik ja aktiivne juba aastast 2000, kui nad hakkasid rakendama vabatahtlikku UNI EN ISO 14001 keskkonnastandardit. Lisaks on neil välja töötatud enda väärtustele ja põhimõtetele tuginev programm Scavolini Green Mind, mis hõlmab endas erinevaid tegevusi nii elektri-, õhu-, vee-, jäätme- kui ka paberikasutuses. Loe lähemalt SIIT.

Elusloodus siseruumides
Eelmise teemaga hästi haakuv on ka roheliste elustaimede kasutamine sisekujunduses. Lisaks õhku puhastavatele ja meelt rahustavatele omadustele annavad taimed võimaluse väga unikaalseks stiiliks. Iseloomukaks valikuks on mitmeid võimalusi - näiteks paksulehelised ja sügavrohelised taimed, kaktuseliste või sukulentide ansamblid, siseruumides üllatavad suured palmid, viigipuud, vilja kandvad troopilised viljapuud või hoopiski ronitaimed. Huvitavad taimed sobivad ka katustele, terrassidele ja rõdudele. Ei pea piirduma klassikaliste elupuudega ja võib katsetada ka esialgu hulluna tunduva ideega ka umbrohust roheala kasvatada. Näiteks messil oli väljas suur roheline saar Jill Sanderi väljapaneku alas, kuhu taimed oli kogunud Austraalia päritolu maastikuarhitekt Linda Tegg maha jäetud aladelt Milano ümbrusest.

Mõni idee hakkas meeldima? Astu meie salongist läbi aadressil Tööstuse 47B, Tallinn ja leiame ideele teostuse!

Опубликовано: 08.05.2019

SCAVOLINI ESINDUSSALONG - ELUTOAD VANNITOAD KÖÖGID

тел.:
+372 515 4679
Адрес:
Tööstuse 47B –2, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

смотреть ещё