Статьи и новости

Skandinaavia stiilis mööbel on lihtne ja praktiline

Skandinaaviapärase sisustuse populaarsuse põhjuseid ei ole keeruline üles lugeda: välimuselt lihtne, sisult praktiline ja vormilt meisterlikult teostatud, on omadused, mis esimesena pähe tulevad.
Skandinaavia disaini menule on kindlasti kaasa aidanud oskus pakkuda ühtlaselt hea tasemega tooteid. Nimetus “Skandinaavia mööbel” on muutunud justkui kvaliteedi garantiiks või võrdkujuks, mille peale saab alati kindel olla. Mis veel eristab põhjamaises võtmes mööblit muust mööblist ja miks tasub just seda eelistada? 

 
Võluvalt lihtne
Keskkond, kus igapäevaselt viibime, ei tohiks meid koormata ega muutuda väsitavaks. Kui inimesed mõtlevad ruumi atmosfäärile, eelkõige sellele, mis aitab toas luua positiivset õhustikku, nimetatakse esimesena värve. Tõsi ta on, et toonid meie ümber mõjutavad meie alateadvust, meeleolu ja isegi käitumist. Et mööbelgi võib toimida nagu värvid, mõjutada tujusid ja enesetunnet, ei tohiks samuti tulla üllatusena. Küllap on igaüks kogenud, kui väsitav on olla tundide viisi ruumis, mis on maast laeni massiivset mööblit täis. Keeruline, ohtrate nikerduste ja jõuliselt väljendusrikas mööbel mõjub pikapeale ahistavalt.
Põhjamaiselt lakooniliste ja pretensioonitute mööbliesemetega seda ohtu ei ole. Otse vastupidi - peente jalgadega söögilauad, voolujoonelised kapid ja kummutid ning kerged diivanid, mis seisaks otsekui õhus, ei karju tähelepanu järele, ei koorma oma vormiga visuaalselt ruumi ega toas olijaid.
 
Praktiline igas olukorras
Rootsi, Norra ja Taani disainerite juures tuleb imetleda nende oskust “pakendada” funktsionaalne sisu esteetilisse vormi.

Põhjamaises võtmes mööbliesemetes on iga pisimgi nüanss hoolega läbi mõeldud, iga mööblitükk on otsast otsani (ja sageli mitmel otstarbel) kasutatav, käepärane ja praktiline. Näiteks TV-alused passivad edukalt nii televiisori kui muu kodutehnika aluseks, raamaturiiuliks kui ka madala kapiks või kummutiks.

Säästlik ja läbimõeldud materjali kasutus ei jäta sahtlitesse ja riiulitesse nõndanimetatud “tühje nurki”, kuhu ei saa midagi panna. Ühtegi ruutsentimeetrit ei ole esemes “ainult ilu pärast” ehk kui on sahtel, siis mahub siia ka midagi sisse. Et üks ese täidaks mitut ülesannet, on näiteks lauajalgade all sageli riiulid. Ja et mööblitüki tarvitamine võimalikult mugavaks teha, on näiteks TV-aluste tagaseinas avaused juhtmete jaoks. 


Kvaliteet üle kõige
Skandinaavia stiilis mööbli puhul võib julgelt korrata klišeed: loeb kvaliteet, mitte kvantiteet!

Hea tulemuse saavutamiseks ei ole vaja interjööri täita suure hulga esemetega, vaid piisab paarist-kolmest kvaliteetsest asjast. Ja kuna ühes ruumis aitab tõepoolest
kõigest paarist hoolikalt valitud elemendist, saab endale selle võrra hinnalisemaid ja kvaliteetsemaid asju lubada.
Kvaliteedil on põhjamaises mööblidisainis üleüldse mitu tähendust.

Esiteks on tegemist väga korralikult valmistatud mööbliga. Teatud töölõigud tehakse
parema tulemuse nimel tänini käsitsi.

Materjalina on kasutusel peamiselt täispuit (tamm või mänd) või siis tugevad puidutooted.
Suurt rõhku pööratakse välisviimistlusele ja kandekonstruktsioonile, mis tagab toodete välimuse ja vastupidavuse.

Olulisel kohal on ka ohutus. Kõik asjad on üksipulgi läbi testitud, et olla kindel nende turvalisuses.


Aegumatu tegumood
Ökonoomsust hindavatele skandinaavlastele on omane keskkonnasäästlik mõtteviis, looduslähedus ja kaine arvestus ehk ühtegi asja ei soetata niisama edevusest.

Sama loogikat järgivad põhjamaalased ka oma kodusid sisustades. Uus mööbliese ostetakse ainult siis, kui seda on tõepoolest tarvis ja kui juba midagi osta, peab see vastama kõrgetele nõudmistele: olema kindel ja vastupidav ning esteetiliselt
väärikas.

Just sellepärast põhjamaist mööblit hinnataksegi - see ei vea kasutajat ka aastakümnete pärast alt. 

Ja et nõtkete jalgadega diivanid või soliidsed kabineti kapid kannataks ka järgmisel põlvkonnal uhkusega eksponeerimist, peab asi olema aegumatu tegumoega.
Skandinaavia mööbliesemed on juba sünnihetkel puhas klassika, mistõttu neisse tasub alati investeerida.

Teie teejuhiks põhjamaises stiilimaailmas on Furgneri mööblipood. Siit leiab kvaliteetset skandinaaviapärases stiilis mööblit nii koju kui kontorisse.

Опубликовано: 07.10.2019

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

Дуб с древних времен был известен как старая и ценная древесина. Из него делали все, что должно было быть прочным и долговечным: колеса телеги, военные корабли, бочки с вином и т. Д.
Дуб также высоко ценится в мебельной промышленности. Мебель из дуба чрезвычайно прочная, прочная, с красивым рисунком, неподвластна времени и вписывается в любой интерьер.
Вода также не очень сильно влияет на древесину дуба, но в воде она темнеет, за счет чего становится более прочной, и появляется красивая древесная структура.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

смотреть ещё