Статьи и новости

5 ohumärki, et sinu kohvimasina eluiga hakkab lõppema

Kohv on paljude inimeste elus olulise tähtsusega. Osa inimesi pole võimeline ilma selleta ärkama, mistõttu on ta oluline osa hommikusest rutiinist. Kohvist on olemas erinevaid maitseid ja stiile, mistõttu on igal kohvisõbral olemas oma lemmikjook. Kohv on ka osa elustiilist, kuna käib tihti külaliste võõrustamise ja koogi söömise juurde.

Selleks, et hommikune (või ka külalistele pakutav) kohv oleks ideaalne ja hea maitsega, on vaja head kohvimasinat. Tihti soetatakse masin, mis on kallim, kuid see-eest peab vastu pikki aastaid. Näiteks Philips kohvimasinad ja espressomasinad on selleks ideaalsed. Nagu ükskõik mis, pole ka kohvimasin igavene ning mõnikord tuleb vana kohvimasin välja vahetada. Toome teieni 5 märki, mis näitavad, et tasub soetada uus kohvimasin.


1. Masin ei soojenda vett
Üheks märgiks, et kohvimasin hakkab vanaks jääma, on külm kohv. See tähendab, et masin ei suuda vett piisavalt soojaks ajada. Selleks, et kohvi valmistada, peaks vesi olema 90-96 kraadi. Siiski ei suuda mingi osa masinaid ajada vett nii soojaks, et see jääks kasvõi selle skaala madalamasse vahemikku.

Isegi kui kohvimasin oli võimeline soojendama vett piisavalt palju, kuluvad masina kütteseadmed aja jooksul. Selle vastu ei aita isegi hooldus ja puhastamine. Kuna kütteelemendist käib läbi palju vett, jäävad selle pinnale erinevate mineraalide jäägid. See mõjutab aga kütteelemedi töökvaliteeti. Kütteelementi on võimalik vahetada, kuid siiski tasuks mõelda uue masina ostule, kuna suure tõenäosusega vajab veel masina osi õige pea välja vahetamist.

2. Masin on katki
Kõige lihtsam viis, mis aitab aru saada, et masin ei pea enam vastu, on see, kui ta läheb katki. Kohvimasin peaks pidama vatsu pikki aastaid, kui ta aga seda ei tee, tuleks võtta ühendust tootjaga. Masina vigadeks võib pidada lekkimist, mõranenud osi ja nende osade katki minemist, mida ei saa asendada (nagu näiteks veemahuti). Kuna üksikute osade väljavahetamine võib olla kulukas, on mõistlik soetada uus masin.

Kohvimasin peab vastu keskmiselt 6,5 aastat, mistõttu tasub olla murelik, kui paari esimese kuu jooksul see lagunema hakkab. Kui masinat välja vahetada ei õnnestu ja masinal on alles mõned osad, mis töötavad, tasub need müüa varuosadeks. Kui teie teie valitud uueks masinaks satub Delonghi kohvimasin, ei ole vaja muretseda, et masin võib kiiresti laguneda. Nende valikus on kvaliteetsed ja rohkete funktsioonidega kohvimasinad.

3. Masin töötab kindlate kapslitega
Juhul, kui masin töötab vaid kindlate kapslitega, võib tekkida palju probleeme. Kui nende kapslite tootmine lõpetatakse, on masin täiesti kasutu. Eriti kurb võib tunduda see olukord siis, kui masin ise on ideaalses töökorras, kuid see ei saa oma tööd teha.

Peale kapselkohvimasinate võidukäigu algust on muutunud paljud tootjad vastuvõtlikuks tehnoloogia vananemise suhtes. Kuna masinaid tootvad firmad teevad enamasti ka kapsleid, võib õigete ja sobivate kapslite leidmine osutada keeruliseks. Variandiks on ka enda kohvi kasutamine, kuid pikemas perspektiivis tasub ennast ära uue masina soetamine.

4. Kõrbenud maitse
Kui vajadus masinat välja vahetada tuleb enamasti maitsest, siis ei tohiks lisaks külmale kohvile tähelepanuta jätta ka kõrbenud maitset. Osa inimestele meeldib, kui kohvis on tunda veidi krõbeda rösti maitset. Siiski võib kõrbenud maitse olla märk sellest, et masin ei tööta korralikult. Mõru espresso ei ole kuidagi erilise maitsega, vaid pigem petab maitse- ja lõhnameeli.

Kõrbenud kohv ei ole kvaliteetse masina korral normaalne nähtus. See võib ajutiselt tunduda huvitav, et masinal on iseloomulik maitse, kuid seda ei tohiks jätta tähelepanuta. Kohvilt söestumise märke nähes võib olla süüdi masina veetorude süsteem. Mõne aja pärast võib niimoodi koguneda katlakivi soojusvahetisse.

Kindlasti on see ka põhjuseks, miks katlakivi eemaldamine ja masina puhastamine on tähtis. Seega ei tohi unustada masinat regulaarselt hooldamast.

5. Masin ei vasta teie vajadustele
Üks põhjuseid, miks tasub masin välja vahetada, on kindlasti siis, kui ta ei vasta enam teie vajadustele. Seejuures ei oma tähtsust, kas masin on veel töökorras või mitte, aga kui ta ei paku teile seda, mida vajate, ei ole tal mõtet köögikapil ruumi võtta.

Näiteks tasub masin välja vahetada siis, kui teie maitse eelistused muutuvad. Varasemalt meeldis teile tavaline must kohv, kuid viimasel ajal olete avastanud, kui hea on espresso?

Siis tasub soetada espressomasin, kui praegune masin ei saa espresso valmistamisega hakkama.

Samuti tasub soetada uus masin siis, kui suureneb või väheneb ühes majapidamises olevate inimeste arv. Üksinda elades võib kapselkohvimasin tunduda tore, kuid kolides mitme inimesega ühele elupinnale, tasub valida masin, mis suudab korraga teha valmis rohkem kui 1 tassi kohvi, et säästa hommikul tööle minevate inimeste aega. Peale selle tasub mõelda ka elustiilile- kas teil käib tihti külas palju inimesi, kellele meeldib kohvi juua? Kui vastus on jaatav, siis tasub mõelda uue kohvimasina soetamisele.

Parimad kohvimasinad leiate Kaup24 veebipoest !

Опубликовано: 22.09.2021

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год. Все модели отличаются интересным дизайном и качеством. В коллекции найдутся как покрывала со спокойным рисунком монохромных оттенков, так и с бросающимися в глаза, пёстрыми узорами.

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Всю древесину, используемую в строительстве и мебели, делят на два типа: твердые и мягкие породы. Принцип разделения нетрудно определить по названиям, это - плотность древесины. Вообще изучением деревьев и лесов занимается отдельная наука, дендрология. В ней существует огромное количество различных классификаций, но для нас с вами важна только плотность.

Вторая молодость  для вашей мебели

Вторая молодость для вашей мебели

KATE.ee предлагает красивые эластичные итальянские чехлы, которые подходят на мебель любой формы, а необыкновенно простое удобство, приятно удивит вас. При помощи эластичных чехлов вы можете защитить вашу любимую мебель от быстрого износа, прикрыть старую обтертую кожу, а так же изменить без особых затрат дизайн помещения.

смотреть ещё