Статьи и новости

Puidust välisuksed ning mida nende kohta teada?

Välisuks on see, mis muudab meie kodu meie kindluseks. Hoolega valitud lahendus mõjub meeldivalt silmale, tagab turvalisuse ja kaitseb ilmastikuolude eest. Meie kliima neli aastaaega tähendavad, et kodu välisuksed peavad toime tuleme erinevate väljakutsetega: päike, tuul, vihm, lumi, tolm, madalad temperatuurid ja kõrged temperatuurid. Üks uks, nagu näha, peab seega vastama paljudele nõuetele ja tingimustele.


Kas valida täispuidust välisuksed või soojapidavad välisuksed?
Õnneks ei pea valima ei ühte ega teist vaid saab leida lahenduse, mis täidab mõlemad nõuded. Välisuksed peavad olema nii kõrge soojapidavusega kui ka tuulekindel. Tuulekindlust aitavad tagada korralikud tihendid, mis on eriti tähtsad on need lävepaku ning ukse vahel, kust tuleb tavaliselt see peamine tuuletõmbus. Heade tihenditega on välisuksed soojapidavamad, ent siinkohal saab palju teha ära juba ukse valikul.

Materjale võrreldes on paistab eriti heade näitajatega silma puit. Kui valida puidust välisuks, mille ehitamisel on kasutatud polüetüleeni, on uks kohe kõrgema ilmastikukindlusega. Täispuidust ukse kõrval on ka teine variant. Näiteks saab puidust valmistada lihtsalt karkassi, mis täidetakse ning seejärel kaetakse esmalt õhukese alumiiniumlehega ja seejärel puitkiudplaadiga.

Kas eramaja välisuksed võivad olla aknaga?
Valiku tegemisel jäetakse tihtipeale kõrvale akendega mudeleid, peljates soojapidavuse vähenemist. Tegelikult pole tänapäevaste lahendustega vaja selle pärast muretseda. Piisab, kui valida kvaliteetne aknaga puidust välisuks ning soojapidavus on tagatud. Nii laiend kui ülaaken võivad olla hoopis suureks abiks. Laiendi lubab ust tunduvalt laiemalt avada ehk suuremõõtmelise mööbli liigutamine on koheselt palju lihtsam. Kvaliteetne klaaspakett kas siis laiendil või ukse enda sees, toob esikusse oluliselt juurde nii valgust kui avarust.

Täispuidust välisuksed ning nende valimine
Naturaalsest puidust välisuksed on valmistatud materjalist, mis mängib. Seetõttu tasub jälgida ukse hingede järelreguleerimisvõimaluse olemasolu. Puidust välisuks võib olla valmistatud nii okaspuidust kui väärispuidust. Ka HDF plaadist võib jääda mulje, et see on täispuidust, aga pole päris nii ning asjatundjale jääb see kohe selgelt silma.

Kõige levinumad puuliigid on näiteks vaher, kuusk ja tamm. Soovitud välimuse saavutamisel on abiks ukse värvimine, lakkimine või vahatamine. Olenemata valitud puiduliigist ja viimistlusest, on tähtsal kohal ukse edasine hooldus. Korraliku hooldusega saab puitukse eluiga märkimisväärselt pikendada ning ka selle välimust kaunina hoida. Seejuures tasub pilk heita ukse välispinnale, lukusüsteemile aga ka hingedele.

Puidust väliuksed majale ning korterile
Mõelda tasub ka sellele, mis rolle uks peab täitma. Tiheda liiklusega teede ääres on vajalik parem helisummutus. Teatud keskkondades aga ka niiskuskindlad uksed. Kui koridoris aknad puuduvad, on vajalik lisavalgus ehk aknaga uks.

Puidust välisuksed majale peavad olema ilmastikule võrdlemisi vastupidavad, sest need avanevad otse õue. Puidust välisuksed korterile on aga laiema valikuga, sest kortermajas avaneb uks koridori ehk ilmastikukindluse pärast ei pea nii palju muretsema.

Valmis väliuksed ka mujale kui vaid peasissepääsu juurde
Välisuks ei ole aga vaid maja või korteri väliuks. Selle kategooria all on olemas ka näiteks terassiuks, rõduuks ning kõrvalhoonete, näiteks aiamaja, uksed. Mõned välisuksed on mõeldud kasutamiseks ehitistel, mida ei köeta aastaringselt. Need uksed ei sobi seega kasutamiseks igal pool ning tuleb jälgida seda, et eri poolte temperatuurivahe ei oleks liiga suur. Reeglina ei tohiks see olla suurem kui 10 kraadi ehk peaaegu nagu siseuks.

Опубликовано: 26.11.2021

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Что превращает ванную комнату в роскошный домашний спа-?

Что превращает ванную комнату в роскошный домашний спа-?

Ванная комната - отличное место для расслабления после долгого рабочего дня. Какими бы ни были ваши любимые спа-процедуры, хорошо спланированная и продуманная ванная комната облегчает их проведение. Как же создать в своем доме роскошную ванную комнату, идеально подходящую для спа-процедур?

Как выбрать садовую мебель?

Как выбрать садовую мебель?

Приятные ужины с близкими и качественное уединение - вот лишь некоторые из способов
провести время в саду. Чтобы такое времяпрепровождения было исключительно
приятным, важно выбрать садовую мебель, которая будет подходить для таких моментов.
Как выбрать удобную, красивую и долговечную садовую мебель?

Как отремонтировать гостевую квартиру с умом и по карману?

Как отремонтировать гостевую квартиру с умом и по карману?

Вы купили гостевую квартиру? Прежде всего, мы желаем вам удачи и успехов в этом
увлекательном путешествии! Если вы также ищете идеи, как повысить стоимость
квартиры и сделать ее более привлекательной для гостей, то в следующих разделах мы
расскажем вам о том, какие строительные и интерьерные работы принесут вам
наибольшую пользу. Мы рассмотрим, является ли тепловой насос с воздушным
источником тепла хорошим выбором для отопления и какая должна быть душевая
кабина.

Затемняющее руло для окон подходит как для спален, так и для детских комнат

Затемняющее руло для окон подходит как для спален, так и для детских комнат

Затемняющее руло на оконную раму подходит для всех жилых помещений, где
необходимо ограничить проникновение избыточного света. Установите его в
домашнем офисе, детской комнате или спальне. Затемняющее руло подходит для
любой комнаты и может использоваться вместе со шторами для придания мягкости и
текстуры. Как правильно выбрать руло и что нужно учитывать при выборе? Как
вообще перемещаться по комнате и нужно ли в корзину покупок добавить ночник?
Ознакомьтесь с советами!

Мечтаете о домашнем спа? Узнайте, как создать его самостоятельно

Мечтаете о домашнем спа? Узнайте, как создать его самостоятельно

Планируете сделать ремонт или обновить ванную комнату, чтобы создать в ней спокойное место для отдыха после рабочего дня? Чтобы помочь вам в этои, мы подготовили несколько рекомендаций, с которыми советуем ознакомиться перед началом работы. Создайте идеальный домашний спа вместе с нами!

Обеспечивает ли биокамин тепло и другие вопросы, ответы на которые мы дадим

Обеспечивает ли биокамин тепло и другие вопросы, ответы на которые мы дадим

Когда мы говорим о каминах, мы имеем в виду дровяные, а также
электрические и газовые камины. Но это далеко не единственные варианты.
Кто знаком с таким решением, как биокамин? Если вы о них слышали, то
обычно возникает множество вопросов: дает ли биокамин тепло? Имеет ли он
запах? Что он из себя представляет? Давайте начнем с последнего.

Лучший диффузор и очиститель воздуха для создания благоприятного микроклимата

Лучший диффузор и очиститель воздуха для создания благоприятного микроклимата

Хороший микроклимат влияет не только на наше самочувствие, но и на здоровье. Каждый из нас может многое сделать для создания комфортных условий в своем доме - от проветривания помещений до установки диффузоров и очистителей воздуха. Как это сделать и какой диффузор и очиститель воздуха лучше?

Взгляд на мелкие, но действительно важные аспекты при обустройстве жилья

Взгляд на мелкие, но действительно важные аспекты при обустройстве жилья

Вам не терпится оформить свой дом? Это очень увлекательный процесс, который включает в себя как планирование, так и покупку мебели. Чтобы помочь создать дом вашей мечты, есть несколько вещей, которые нельзя недооценивать. Часто это те места, которым не уделяется достаточно внимания. Изучите опыт других и создайте идеальный дом!

Как сэкономить на расходах на электроэнергию?

Как сэкономить на расходах на электроэнергию?

Экономия на энергозатратах может принести вам значительную сумму в течение года, а если делать это с умом, то не придется менять качество жизни. Мы дадим несколько идей по энергосбережению, которые следует рассмотреть при строительстве или ремонте нового дома, а также идеи по экономии энергии каждый день. Читайте дальше и начинайте вносить изменения уже сегодня!

смотреть ещё