Статьи и новости

ESSVE Edgefast – vähemalt 5 korda kiirem paigaldusmeetod!

SSVE Edgefast on uus süsteem väga kiireks terrassilaudade paigaldamiseks. Spetsiaalsete kinnitite abil fikseeritakse terrassilauad peidetult, seega ei jää kinnitusjäljed terrassipinnal nähtavale ega teki teravaid puidukilde.

Süsteem, mis koosneb suruõhul töötavast püstolist ja naeltele sarnanevatest kinnitusvahenditest, on mõeldud proffidele, kes paigaldavad aastaringselt erinevaid puitterrasse ning kelle jaoks on kõige olulisem tõhus ajakasutus ning kiire ja korrektne lõpptulemus.


Suruõhupüstoli konstruktsioon võimaldab ühe liigutusega paigaldada korraga kaks kinnitusvahendit, mistõttu suureneb märgatavalt töötempo ja terrass valmib tavapärasest palju kiiremini. Seetõttu on võimalik Edgefast süsteemi kasutades paigaldada terrasse enneolematult lühikese ajaga ning traditsioonilise kruvikinnitusega võrreldes lausa kuni 5 korda kiiremini.

Koostöös ehitusproffidega viisime läbi ajakulu mõõtmise katsed. Testisime nelja erinevat paigaldusviisi. Edgefast oli lausa kuni viis korda kiirem kui traditsioonilised meetodid ja kaks korda kiirem kui lindikruvidega kinnitamine. “1 m2 terrassi paigaldamine 32 kinnituspunktiga võttis tavapärase töötempo juures aega vaid 90 sekundit”, ESSVE kinnituslahenduste tootejuht Stefan Carlsson.

Uut tüüpi naeluti

Edgefasti süsteem koosneb patenditud naelutist, mille abil paigaldatakse kinnitid terrassilaua küljelt diagonaalselt karkassiprussi sisse, nii et kinnitusjälg ei jää nähtavale. Kuna püstoli rakis on liikuv, tuleb tööriista lihtsalt kallutada 90-kraadi ja kinnitada järgmine laud sama liigutusega. See funktsioon muudab süsteemi enneolematult kiireks.

Süsteem toimib pehmete ja keskmise kõvadusega puiduliikide puhul, näiteks surveimmutatud või termotöödeldud männipuit ja lehis. Terrassilaudade paksus võib olla maksimaalselt 28 mm.

Laudade vahele sobiva vahemaa jätmiseks kuulub komplekti neli distantsplaati (0–6 mm), mis aitavad automaatselt hoida laudade õiget vahekaugust. Distantsplaadid tuleb paigaldada tööriista alusplaadile ja need võimaldavad piki lauda kiiresti edasi liikuda ilma tollipulki edasi tõstmata.

Puudub kinnitite üleskerkimise oht

Süsteemi kuuluv naeluti on täiesti uut tüüpi. Nimetame kasutatavat kinnitusvahendit kinnitiks, sest see on lapik, hammastatud külgedega ning sellel puudub pea – seega on sel tavaliste naeltega üsna vähe sarnasust. Tänu kinniti erilisele kujule puudub uut tüüpi kinnitusvahendi puhul oht, et need tõusevad puidu kuivamise käigus üles.

Korraga saab EDGEFASTi püstolisse laadida kuni 100 kinnitit (neli kassetti, igas kassetis 25 kinnitit), millest jätkub umbes 3 m2 terrassi paigaldamiseks. EDGEFASTi kinnitid on liimitud ühelt küljelt. Hoia kinnitite liimitud külge ülevalpool. Nii väldid kasseti paindumist.

Kinnitid on saadaval C4 pinnatöötlusega ja roostevabas (A2) versioonis.

Опубликовано: 29.04.2022

Puumarket AS

тел.:
+372 679 1551
Адрес:
Väike-Männiku 11, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях