Вдохновение, идеи дизайна интерьера, советы и рекомендации

Ruumid põnevaks piltide valgustamise abil

Valguslahenduste loomine on üks olulisemaid osasid kogu ruumi kujunduse protsessis.
Piltide valgustamine on üks väike osa sellest, kuid mis annab võimaluse luua ruumis põnev, intiimne meeleolu ning annab ruumi täiendavat lisavalgust.

Piltide valgustamine nagu kogu ruumi kujunduse planeerimine, on mõistlik teha läbimõeldult ja juba ehituse/remonditööde algstaadiumis. Siis saab vajalikke pinnaaluseid elektrijuhtmeid vedada vabalt sinna, kuhu piltidele asukohad mõeldud. Muidugi võib piltide valgustamisele lähendeda ka loomingulisemalt ja hiljem kinnitada valgustid nii, et juhtmed teadlikult näha jäävad. Kõik sõltub, millise ruumi ja kujundusideega on tegemist.

Seinapealne valgusti toob esile loodusfoto ja annab ühtlasi meeleolu kogu ruumile. Источник: www.pillapalu.ee

Seinapealne valgusti toob esile loodusfoto ja annab ühtlasi meeleolu kogu ruumile. Источник: www.pillapalu.ee

Kui soovitakse, et valgustite juhtmeid seinal näha ei jääks, peab vägagi täpselt läbi mõtlema, kus pildid seinal hakkavad paiknema ning milliseid valgustusviise soovitakse kasutada.
Piltide valgustamiseks on erinevaid võimalusi ja suures valikus valgusteid. Nii võib kasutada näiteks klassikaliselt piltide kohal, all või ka taga olevaid seinavalgusteid, suunatavaid dekoratiivseid üldvalgusteid, piltidele valgusvihke suunavaid tehnilisi laevalgusteid või ka põrandavalgusteid.

Süvistatud suunatavad halogeenvalgustid valgustavad ka seinal asuvad romantilist maali.
Fotod: Margit Kool erakogu

Süvistatud suunatavad halogeenvalgustid valgustavad ka seinal asuvad romantilist maali. Fotod: Margit Kool erakogu

Valgustite ja valgustamise viisi valik sõltub erinevatest teguritest, sh valgustatava pildi suurusest ja piltide arvust seinal, samuti ideest, kas soovitakse tuua esile kogu pilt(pildid) või ainult teatud osa sellest. Kui seinal on näiteks grupp pilte, siis oleks hea välja valgustada kogu pildiala, mitte üksikud pildid grupist. Samuti peaks arvestama võimalikku valguse tagasipeegeldust pildi klaasilt – et valgus ei pimestaks vaatajat ja pilt oleks hästi nähtav.

Riiulikülge näpitsatega kinnitatavad valgusteid on mugav ümber paigutada.
 Источник: www.pillapalu.ee

Riiulikülge näpitsatega kinnitatavad valgusteid on mugav ümber paigutada. Источник: www.pillapalu.ee

Kindlasti on oluline arvestada, et piltide valgustamine tõmbab pildil olevale tähelepanu ning loob ruumi fookuse, millele pilk ruumi sisenedes ja ruumis olles pidama jääb. Seetõttu pildid, mida soovitakse valgustada, peaksid olema läbimõeldud ja sobima kogu kujundusega.

Suunatavate lampidega laevalgusti loob meeleoluka nurga.
Fotod: Margit Kool erakogu

Suunatavate lampidega laevalgusti loob meeleoluka nurga. Fotod: Margit Kool erakogu

Tekst: Sisekujundaja Margit Kool, www.koolstuudio.ee

Ideid andev illustreeriv fotomaterjal lisaks >>>

Опубликовано: 07.03.2014

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Новые жилые кварталы на месте несимпатичных старых районов? Просторные квартиры-лофты вместо тесных квартир с низкими потолками? Light Concept предлагает вашему вниманию идею для оформления современных квартир.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

Light Concept представляет коллекцию освещения инспирированной от лампы Эдисона

Light Concept представляет коллекцию освещения инспирированной от лампы Эдисона

Использование энергосберегающих ламп безусловно очень важно в современном мире, но их холодный белый свет порой действует раздражающе. Они с нами в офисе, в примерочной кабине магазина одежды, в лифте, да и в собственных домах тоже.

смотреть ещё