Inspiration, interior design ideas, tips and tricks

Ruumid põnevaks piltide valgustamise abil

Valguslahenduste loomine on üks olulisemaid osasid kogu ruumi kujunduse protsessis.
Piltide valgustamine on üks väike osa sellest, kuid mis annab võimaluse luua ruumis põnev, intiimne meeleolu ning annab ruumi täiendavat lisavalgust.

Piltide valgustamine nagu kogu ruumi kujunduse planeerimine, on mõistlik teha läbimõeldult ja juba ehituse/remonditööde algstaadiumis. Siis saab vajalikke pinnaaluseid elektrijuhtmeid vedada vabalt sinna, kuhu piltidele asukohad mõeldud. Muidugi võib piltide valgustamisele lähendeda ka loomingulisemalt ja hiljem kinnitada valgustid nii, et juhtmed teadlikult näha jäävad. Kõik sõltub, millise ruumi ja kujundusideega on tegemist.

Seinapealne valgusti toob esile loodusfoto ja annab ühtlasi meeleolu kogu ruumile. Source: www.pillapalu.ee

Seinapealne valgusti toob esile loodusfoto ja annab ühtlasi meeleolu kogu ruumile. Source: www.pillapalu.ee

Kui soovitakse, et valgustite juhtmeid seinal näha ei jääks, peab vägagi täpselt läbi mõtlema, kus pildid seinal hakkavad paiknema ning milliseid valgustusviise soovitakse kasutada.
Piltide valgustamiseks on erinevaid võimalusi ja suures valikus valgusteid. Nii võib kasutada näiteks klassikaliselt piltide kohal, all või ka taga olevaid seinavalgusteid, suunatavaid dekoratiivseid üldvalgusteid, piltidele valgusvihke suunavaid tehnilisi laevalgusteid või ka põrandavalgusteid.

Süvistatud suunatavad halogeenvalgustid valgustavad ka seinal asuvad romantilist maali.
Fotod: Margit Kool erakogu

Süvistatud suunatavad halogeenvalgustid valgustavad ka seinal asuvad romantilist maali. Fotod: Margit Kool erakogu

Valgustite ja valgustamise viisi valik sõltub erinevatest teguritest, sh valgustatava pildi suurusest ja piltide arvust seinal, samuti ideest, kas soovitakse tuua esile kogu pilt(pildid) või ainult teatud osa sellest. Kui seinal on näiteks grupp pilte, siis oleks hea välja valgustada kogu pildiala, mitte üksikud pildid grupist. Samuti peaks arvestama võimalikku valguse tagasipeegeldust pildi klaasilt – et valgus ei pimestaks vaatajat ja pilt oleks hästi nähtav.

Riiulikülge näpitsatega kinnitatavad valgusteid on mugav ümber paigutada.
 Source: www.pillapalu.ee

Riiulikülge näpitsatega kinnitatavad valgusteid on mugav ümber paigutada. Source: www.pillapalu.ee

Kindlasti on oluline arvestada, et piltide valgustamine tõmbab pildil olevale tähelepanu ning loob ruumi fookuse, millele pilk ruumi sisenedes ja ruumis olles pidama jääb. Seetõttu pildid, mida soovitakse valgustada, peaksid olema läbimõeldud ja sobima kogu kujundusega.

Suunatavate lampidega laevalgusti loob meeleoluka nurga.
Fotod: Margit Kool erakogu

Suunatavate lampidega laevalgusti loob meeleoluka nurga. Fotod: Margit Kool erakogu

Tekst: Sisekujundaja Margit Kool, www.koolstuudio.ee

Ideid andev illustreeriv fotomaterjal lisaks >>>

Submitted: 07.03.2014

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all