Статьи и новости

Trendikaimad jaanuarikuu toataimed

Jõuluaeg ning pidustused on läbi ning kuusepuugi on viidud juba toast välja. On aeg hakata värskendama oma toataimi ning tuua tuppa uued trendid.

Jaanuar on õues küll talvekuu, kuid aednikud ja taimesõbrad hakkavad igatsema juba roheluse ja kevade järele. Hea võimalus on selleks tuua tuppa rohelust, kauneid värve ja toataimede maailma suurimaid trende.

Aianduskeskus Hansaplant soovitused:

Habetähk Monica

Habetähk Monica
Dekoratiivne ja vähenõudlik tups-rohtliilia on alati omal kohal igas kodus, kuna need taimed on head õhupuhastajad. Paigutades 2-3 tups-rohtliiliat samasugusesse ilupotti ning asetades aknalauale on tulemuseks imeilus ja stiilne vaatepilt. Kui oled kassiomanik, siis sulle teadmiseks, et tups-rohtliiliad on täiesti ohutud ka kassidele (neid võib süüa). Tups-rohtliilia võib asendada ka vahva, puhmas ja mururohelise habetähkiga.

Moodsasse ja minimalistlikusse kodusse sobivad hästi erinevad paksulehelised turdlehed, puis-aaloed või niitjad helmekaktused. Kõiki taimi võib istutada ühte suurde potti ning katta kaunite kivikestega. Hoolitsust need taimed eriti ei vaja ning kastmist tahavad harva. Aaloel on ka raviomadused, millest leiad abi külmetushaiguste korral.

Ronitatar 'Maori' on pisikeste pärleid meenutavate lehtedega ronitaim. Romantilises kodus või vannitoas lillemutrite vahel annab see taim kodule värskust, pehmust ja harmooniat. Rippuv ronitatar sobib hästi vannituppa kas kapiäärele või seinale, kus on talle piisavalt niiskust ja valgust.

Efektne pilgupüüdja ja populaarsemaid bonsaid maailmas on väikeseviljaline viigipuu. Viigipuu või käändnoliina sobib hästi soolotaimena luksuslikku ja külluslikku ruumi antiiksele kummutile või postamendile. Interjööriga kokkusobitatud pott annab taimele veelgi ilu juurde. Viigipuule sobib kindlasti madal ovaalse kujuga pott varjamata selle taime erilist puitunud vart.

Erksat värvi lehtedega stromante on kindlasti taim, mis lööb ülejäänud koduse kujunduse särama. Stromante ovaalsed lehed on pealt kirjud, altpoolt erepunased. Moodsas ruumis sobib asetada lopsaka lehestikuga taimi lakoonilisse potti või hoopiski erksavärvilistesse ja kirevatesse pottidesse. Ootamatu kirev detail loob kaasaegust ja uudsust.

Peperoomiad vajavad vähem valgust ja seetõttu sobivad nad hästi vanematesse puitmajadesse, kus on tihtipeale ka väiksemad aknad. Peperoomiaid on väga erinevate lehtede ja värvidega, nendest vahvamad on nahkjate roheliste lehtedega tömbilehine peperoomia 'Green Gold' või väikseste heleroheliste lehtedega ümaralehine peperoomia või hoopis purpurse lehevärviga kurruline peperoomia 'Rosso'. Peperoomiad sobivad ülihästi 2, 3 või 5 kaupa plekist ämbritesse aknalaudadele, lastetuppa, riiulitele või köögilauale. Hea nipp! Sobita erinevaid peperoomiaid mitmekesi suurtesse pottidesse, nii saad veel äkilisema tulemuse.

Vasakul: Turdleht Hobbit
Paremal: Niitjas helmekaktus

Vasakul: Turdleht Hobbit Paremal: Niitjas helmekaktus

Vasakul: Tups-rohtliilia Ocean
Paremal: Ronitatar Maori

Vasakul: Tups-rohtliilia Ocean Paremal: Ronitatar Maori

Vasakul: Tömbilehine peperoomia Green Gold
Keskel: Stromante
Paremal: Käändnoliina ehk -bokarna

Vasakul: Tömbilehine peperoomia Green Gold Keskel: Stromante Paremal: Käändnoliina ehk -bokarna

Väikeseviljaline viigipuu Ginseng

Väikeseviljaline viigipuu Ginseng

Ümaralehine peperoomia

Ümaralehine peperoomia

Опубликовано: 13.01.2014

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

смотреть ещё