Статьи и новости

Stormglass on väärtuslik tarbeese ja tihti leidnud rakendust kingiideena – tükk ehtsat skandinaavia käsitööd

Admiral Fitzroy Stormglass

Stormglass'i tuntakse 1750 aastast, mil seda kasutati tormihoiatusteks purjelaevadel. Esimene tõsiseltvõetav tõend Stormglass'i olemasolust pärineb Charles Darwini ümbermaailmareisist 1831-1836. 27.september 1831 a alustas Darwin ümbermaailmareisi kuningliku aluse HMS Beagle pardal. Laeva komandör, kapten Fitzroy (1805-1865) kasutas kogu oma karjääri jooksul, nii merel kui maal, Stormglass'i. Fitzroy karjäär päädis Briti Kuninglikus Mereväes admirali auastmega ning temast sai Briti Meteoroloogiainstituudi juht. Peale selle kirjutas Fitzroy raamatu “Weather Book”, mille abil oli võimalik ilma ennustada ja seda praktiseeriti tol ajal kõikides ühiskonnakihtides. Oma karjääri kõrghetkel järgis ta perekonna traditsiooni ja lasi endale kuuli otsaette.

Stig Larseni Stormglass

Rohkem kui 120 a hiljem randus 26 jala pikkune purjekas “Lundie” Hebriidi saarestikus. Ühelt kohalikult elanikult leiti vana Stormglass koos vedeliku retseptiga. Stig Larsen oli tollase merereisi juhiks ja ka hilisemaks laborikatsete tegijaks ning Stormglass'i disaineriks.

Kõik, kellel on Stormglass, teevad ilmaennustusi tulevaseks ööpäevaks. Mõned loevad vedelikust sellegi välja, millal kala näkkab. Sõltumata kasutusest pole mingit kahtlust, et Stormglass töötab. Küll ei ole siiani suutnud keegi teaduslikult tõestada - miks? Admiral Fitzroy ise arvas, et põhjus on meid ümbritsevas staatilises elektriväljas, mis kahtlemata on selle aja kohta revolutsiooniline oletus.

Stormglass tuleks kodus paigutada jahedamasse kohta põhjapoolse akna juurde või paati. Päikese ja ülemäärase soojuse tõttu võib Stormglass oma funktsionaalsuse kaotada. Stormglass'ist võib ammutada infot ilma kohta, mis saabub ööpäeva või kahe pärast. Loe lisaks messing.ee kodulehelt. Kindlasti ei suuda Stormglass asendada baromeetrit, kuula alati ilmaennustusi ja vaata prognoosikaarte.

Stormglass on väärtuslik tarbeese ja tihti leidnud rakendust kingiideena – tükk ehtsat skandinaavia käsitööd.

Rosenkilde võimaldab oma põhitoodetele soetada varuosasid. Nii on ka Stormglassi vedeliku ampull võimalik kodus käepäraste vahenditega välja vahetada. Väldi purunenud ampulli vedeliku sattumist nahale, kui see peaks ikkagi juhtuma, loputa koheselt veega.

messing.ee

Опубликовано: 09.09.2007

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Decormaison Belle

Decormaison Belle

Обои в идеальном скандинавском стиле стиль в новой коллекции от Decormaison.
Дизайны и орнаменты этих обоев были созданы еще много лет назад, но новое дыхание им предала трендовая цветовая гамма. Приятные оттенки пепельных и дымчатых цветов, прекрасные темно- зеленые и синие тона, отлично впишутся в скандинавские интерьеры.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

смотреть ещё