Статьи и новости

Mööblimasin annab nõu: 4 asja, mille peale köögi valgustamisel mõelda

Köögi valgustuse kohta käib üldine reegel, mille kohaselt igal tasandil on oma valgustus – üldine valgustus kogu ruumi jaoks, tööpindade valgustus ja dekoratiivvalgustus. Kuidas neid omavahel kombineerida, on iga köögi puhul erinev. Valgustus valitakse koostöös kliendiga ja planeeritakse vastavalt köögi eripärale.

 Источник: www.mooblimasin.ee

Источник: www.mooblimasin.ee

Siiski juhtub, et valgustus on planeerimise käigus kui mitte teisejärguline, siis ununema kippuv. Erineva valguse vajadust kiputakse alahindama, mille tulemusena tuleb peale köögi valmimist hakata valgusteid lisama. Et seda vältida, on meil mitmeid nõuandeid, mille peale mõelda. Me ei koorma Sind liialt numbrite ja teadusega, kuid valgustus on tõesti valdkond, kus lisaks ilule ja disainile, on olulised ka tehnilised näitajad. Mööblimasina spetsialistid aitavad seda mõelda Sinu eest.

Mõtle läbi enda jaoks olulisemad kohad, kuhu vajad enim valgust või kuhu soovid tekitada hubast nurgakest.

 Источник: www.mooblimasin.ee

Источник: www.mooblimasin.ee

Tööpinna kohtvalgus

Kõige levinum koht, kuhu on hea valgustust planeerida, on köögimööbli seinakapialused, mis paiknevad tööpinna kohal. Olenevalt sellest, kui palju looduslikku valgust läbi akende ruumi jõuab, võib teinekord ekslikult arvata, et valguse vajadus valgustite näol on väiksem. Ei tohi unustada, et Eesti eripäraks on pikk ja pime talvine periood, kus loodusliku valguse peale kuigi palju loota ei saa.

Sellised köögid, mille kohal ei paikne seinakappe, vajavad erilahendusi. Selleks võib olla piisavalt tugev valgustus laes, eraldi disainitud puidust või mõnest muust materjalist valgustite hoidja, kuhu saab süvenditesse paigutada vajaliku koguse LED valgusteid.

 Источник: www.mooblimasin.ee

Источник: www.mooblimasin.ee

Kraanikauss ja köögisaar

Ruumikad koduköögid mahutavad tänapäeval tihti ka köögisaare, millel on mitmekülgne funktsioon. Vastavalt sellele ei tohiks märkamata jääda, kui suur on valguse vajadus köögisaare kohal. Olenevalt soovidest, on võimalik planeerida valgustuslahendus, mille valgustugevust saab reguleerida tugevamaks või vastupidi nõrgemaks. Samuti ei tohiks valgusega koonerdada kraanikausi kohal.

 Источник: www.mooblimasin.ee

Источник: www.mooblimasin.ee

Kappide sisemus

Tänu LED-valgusribadele on kappide ja sahtlite sisude valgustamine muutunud lihtsamaks ja ka populaarsemaks. Võimalusi on täpselt niipalju, kui köögimööbli tellijal on fantaasiat ja natuke rohkemgi ning muidugi oleme meie Mööblimasinast ka abiks. Kasutada saab sensoreid, mille abil valgus süttib ja kustub kappe ja sahtleid avades ja sulgedes. Valgusteid saab paigaldada nurgakappidesse, suurematesse sahtlitesse ja ülemistesse kappidesse, kuhu on plaanis paigutada hulgliselt asju.

Oleme kohanud mitmel korral ka kliente, kes eelistavad minimaalselt vähe asju vaateväljas hoida. Väikesed köögimasinad soovitakse kapis peidus hoida. Need on justkui köök-köögis lahendused. Avad kapiuksed ja sulle avaneb vaade kõigele, mida vajad hommikul ärgates: kohvimasin, röster, võileivagrill jm väike köögitehnika. Sellise kapi jaoks on meie soovitus planeerida eraldi valgustus.

 Источник: www.mooblimasin.ee

Источник: www.mooblimasin.ee

Dekoratiivvalgus

Valguse abil on võimalik köögis luua väga palju erinevat meeleolu. Õige nurga alla seatud valgusti aitab tähelepanu koondada köögi keskmesse, muuta ruumi avaramaks või vastupidi väiksemaks. Kui Sul on esemeid, mida soovid köögis eksponeerida ja eraldi rõhutada, siis seda on lihtne valguslahenduste abil korraldada. Muidugi võiks hoida pilk peal tervikul, et tähelepanu ei püütaks kiskuda eri suundadesse, mille tulemusel läheb kaotsi algne taotletud idee ja liigne valgusmüra rikub kogu efekti.

Valgusest ja valgustitest on Mööblimasina blogis olnud varemgi juttu ja seda kirjutist saab lugeda siit.

Köögimööblit planeerides küsi Mööblimasinalt julgelt nõu ja paku lisaks välja enda lahendused ja soovid, mille teostusvõimalused saab üle vaadata. Parim tulemus sünnib alati koostöös ja eritellimusel köögimööbli võlu selles seisnebki, et see on tehtud Sulle ja köögimööbel on seetõttu isikupärane.

Ammuta lisaks inspiratsiooni Facebookist ja kodulehelt www.mooblimasin.ee.
Võta kontakti siin ja aitame Sul teostada unistuste kööki!

Опубликовано: 10.10.2018

MÖÖBLIMASIN - ERITELLIMUSMÖÖBEL

тел.:
+372 5681 8223
Адрес:
Sõpruse pst 33, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

ДУБОВАЯ МЕБЕЛЬ – ЦЕННАЯ И НАДЕЖНАЯ

Дуб с древних времен был известен как старая и ценная древесина. Из него делали все, что должно было быть прочным и долговечным: колеса телеги, военные корабли, бочки с вином и т. Д.
Дуб также высоко ценится в мебельной промышленности. Мебель из дуба чрезвычайно прочная, прочная, с красивым рисунком, неподвластна времени и вписывается в любой интерьер.
Вода также не очень сильно влияет на древесину дуба, но в воде она темнеет, за счет чего становится более прочной, и появляется красивая древесная структура.

Эпоха золота

Эпоха золота

На сегодняшний день одну из главнейших ролей в дизайне интерьера играет медь, которая повлекла за собой такие металлы, как бронза и золото. Последнее смогло завоевать огромную популярность, а потому его можно найти в самых разнообразных частях дома, начиная гостиными и заканчивая ванными комнатами.

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Новые жилые кварталы на месте несимпатичных старых районов? Просторные квартиры-лофты вместо тесных квартир с низкими потолками? Light Concept предлагает вашему вниманию идею для оформления современных квартир.

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новые серии мебели для малышей на smart24.ee

Новинки! Серии мебели для малышей в интернет-магазине Smart24.ee. Очень красивые и качественные кроватки для младенцев, комоды с пеленальными столиками и шкафы. Также теперь в нашем магазине можно найти постельное белье для детских кроваток по приятным ценам.

смотреть ещё