Статьи и новости

Kuidas valida vannituppa boilerit?


Kui ühel päeval ei tule vanni minnes enam segistist kuuma vett, on üsna tõenäoline, et kuumaveeboiler on katki läinud ja see tuleb välja vahetada.

Uus veekütteseade tuleb tavaliselt osta ka siis, kui vana boiler ei mahu pärast remonti enam vannituppa ära või kui olete sisse kolimas päris uhiuude, sisustamist vajavasse korterisse.

Boiler on hädavajalik tehnikaseade, ent kuna see on väga energiakulukas - kasutades üksi ära pea veerandi majapidamises kuluvast energiast - on oluline, et vannituppa valitud veesoojendaja oleks võimalikult ökonoomne.

Mille põhjal vannituppa boilerit valida? Mis on need omadused, näitajad ja kriteeriumid, mida veeküttekatelt valides kindlasti jälgida?

Õpi tundma erinevaid tüüpi boilereid
Koduseks kasutamiseks mõeldud boilerid on väga erinevad. On elektrilised ja gaasiküttega katlad, erineva elektroonika, ökofunktsioonidega, mahutatavuse, võimsuse, kinnitusvõimalusega (näiteks iseseisvalt püsti seisvad või seinale, valamu alla kinnitatavad), valged ja värvilised boilerid.

Kui suur boiler võtta?
Boileri maht peaks vastama sooja vee kasutajate arvule ehk arvestama eeskätt pereliikmete arvu. Kuna vannituba vajab suuremat boilerit, kui duširuum või köök, siis tuleks ka seda asjaolu arvesse võtta.

Siin on väike spikker, mis aitab valida optimaalse mahuga soojaveeboileri:
- Ühel kuni kahel inimesel kulub keskmiselt ca 135-180;
- Kahel kuni kolmel inimesel ca 180-225;
- Kolmel kuni viiel inimesel ca 225-270;
- Viiel kuni kaheksal inimesel ca 270-360 liitrit sooja vett.

Antud andmed on tinglikud. Kulutavata vee kogus sõltub lisaks kasutajate hulgast veel sellest, kui suur on vann, kas see lastakse ääreni vett täis, millise intervalliga sooja vett kasutatakse ja kas korraga tarvitatakse ära kogu soe vesi või mitte.

Eestis müüdavate soojaveeboilerite suurused jäävad 10-300 liitri vahele. Kogemus ütleb, et 100-liitrisest boilerist jääb vannitoa puhul vajaka, targem on võtta minimaalselt 150-liitrine või veel parem 200- või 300-liitrine mudel.
Tasub meeles pidada, et kahe inimese vannid ja mullivannid vajavad rohkem sooja vett kui väike ühe inimese vann.

Kui aga pereliikmed eelistavad vannile duši all pesemist, siis igaks juhuks ei ole otstarbekas väga suurt ehk nii-öelda varuga boilerit võtta. Ei ole ökonoomne, kui boiler toodab sooja vett rohkem, kui reaalselt kulub.
Kui olete soojaveeboilerit ostmas, siis vaadake seadme tehnilisest infost järele, kui sooja vett see ühe minutiga toota suudab.

Elektriline boiler
Meie majapidamistes on enamlevinud elektrilised soojaveeboilerid. Need on tavaliselt valged silinderjad tünnid või nelinurksed mahutid, mis on paigaldatud lae alla seinale, valamukapi sisse või siis põrandale. Boileri saab paigaldada vertikaalselt või horisontaalselt - nii nagu ruumis võimalik on või nagu konkreetne mudel vajab.

Vannitoa boilerid on mahult suuremad kui köögis kasutatavad veekütteseadmed, mistõttu ei saa elektriboilerit alati seinale kinnitada. Näiteks raske, 300-liitrise veeboileri puhul ei ole teist varianti, kui paigaldada raske kütteseade põrandale.

Kui vannitoa planeering võimaldab tasuks veeboileri paigaldada ruumi püstises asendis, sest sama mahu ja võimsuse juures suudab vertikaalne boiler anda 15 protsenti rohkem sooja vett, olles seega tõhusam.

Gaasiboiler
Gaasiboileri kasutamine eeldab seda, et hoones on gaasiühendus.

Gaasiboileril on elektriga töötava kuumaveeboileri ees mitmeid plusse: gaasiboiler on väike ja kompaktne, gaasiveesoojendit peetakse keskkonnasäästlikumaks ja tõhusamaks.

Gaasil töötava boileri efektiivsus tuleneb eeskätt läbivoolupõhimõttest, mis tähendab seda, et seade alustab vee soojendamist alles siis, kui kraan lahti keeratakse. Külm vesi jookseb läbi soojendi ja kraanist voolab kohe soe vesi. Ooterežiimil olles ei toimu sooja vee kadu.

Vannitoas, kus vett kulub kõige rohkem, suudab ka väike gaasiboiler toota piisavas koguses kuuma vett.

Gaasiboileri miinuseks on aga see, et selle kasutamine vajab väga korralikku ühendust korstna või ventilatsioonitoruga.
Lisaks, nagu mainitud, ei saa gaasiveesoojendit igal pool kasutada, elektriboiler sobib aga igasse majapidamisse.

Опубликовано: 17.09.2019

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

НОВЫЕ ВЕЯНИЯ В АССОРТМЕНТЕ ИНФРАКРАСНЫХ БАНЬ

НОВЫЕ ВЕЯНИЯ В АССОРТМЕНТЕ ИНФРАКРАСНЫХ БАНЬ

IREDsauna это торговая марка, известная как импортер и оптовый и розничный продавец инфракрасных бань, которая является единственной в странах Балтии фирмой, предлагающей также комбинированные модели инфракрасных бань, таких как паровые бани, инфракрасные душевые панели и инфракрасные массажные бани. Фирма действует на рынке уже 9 лет.

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год

В LAVINIITA поступила новая коллекция покрывал и подушек на 2015 год. Все модели отличаются интересным дизайном и качеством. В коллекции найдутся как покрывала со спокойным рисунком монохромных оттенков, так и с бросающимися в глаза, пёстрыми узорами.

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Дуб или ясень? Выбираем свою породу древесины

Всю древесину, используемую в строительстве и мебели, делят на два типа: твердые и мягкие породы. Принцип разделения нетрудно определить по названиям, это - плотность древесины. Вообще изучением деревьев и лесов занимается отдельная наука, дендрология. В ней существует огромное количество различных классификаций, но для нас с вами важна только плотность.

смотреть ещё