Статьи и новости

Kodu valgustus lastega peredele - millele pöörata tähelepanu?


Täiskasvanuna on vahel raske samastuda lapse maailmavaatega. Teie laps õpib tajuma, liikuma, mõistma ja tegema vigu põlvede kõrgusel. Selleks, et teie laps tunneks end turvaliselt ja julgeks oma piire otsida, on oluline, et kodu valgustus looks selleks võimaluse. Tähtis on vältida pimedaid nurkasid ning varje, mis võivad hirmutavana tunduda laste silmis. Tihti eelistatakse sisustuses valgustada kodu erinevate kohtvalgustitega, rõhutades näiteks raamaturiiulit, lugemisnurka, taimi või televiisori tausta. Selline valgus on küll meeldiv, kuid samas võib tekitada lastes obsessiivseid huvipunkte. Kas vahel tundub, et lapsed tihti ronivad just selle ühe raamaturiiuli otsas? Kas sellele on suunatud äkki hoopis valgus mis tõmbab? Pidage meeles ka seda, et laps vaatab meiega suheldes üles ja seetõttu on oluline, et kodu valgustus ei pimestaks teda. Mudilaste pere ideaalne valgus on ühtlane ja särav, pimestamisvaba neutraalne valgustus, millel on hea värviedastus.


Kuna tempo suureneb vanusega ja jalad viivad kaugemale, tuleb erilist tähelepanu pöörata eriti väljakutsuvatele objektidele, näiteks treppidele. Hea trepivalgustus muudab lapse õppimise lihtsamaks ja loob enesekindluse tunde, eriti vähese valguse korral. Koduvalgustuse kujundamisel on mõttekas mõelda öisele valgustusele, näiteks liikumistunnistusega põrandaliistude valgustusele lastetoa ja vanemate magamistoa vahel, et hädaolukorra ilmnemisel ohutu tee ema sülle näidata.


On hea märkida, et valgustuse kujundamine lastega pere vajadustele pole mitte ainult ohutustegur, vaid ka suur kergendus igapäevaelu sujuvaks kulgemiseks. Tänapäeval on valgustid kõige sagedamini saadaval hämardatavates versioonides, millel võib olla ka võimalus värvitemperatuuri reguleerida. Tänu evolutsioonile värskendavad meie lapsed nagu meiegi meelt ja energiatase tõuseb neutraalses, heledas ja päevavalguses. Enamik LED-idest pakub just seda valgustusvalikut, mis on LED-i omadustest kõige olulisem. Kuid õhtu saabudes ja enne magamaminekut ei täida päevavalgus meie eesmärke ning õhtu edenedes peaks valgustus olema tuhm, et see sobiks looduse ringlusega. Kui valgustil on ka värvitemperatuuri reguleerimine, on kindlasti mõttekas valida õhtuseks valgustuseks soojem valguse varjund, mis lapsi loomulikult rahustab. See muudab teie laste ja ka teie endi unele maandumise lihtsamaks ja kiiremaks.

Опубликовано: 23.11.2020

Papalamp OÜ

тел.:
+372 5687 0041
Адрес:
Vesse 4, Tallinn, Harjumaa
Е-почта:
Пожалуйста, заполните все поля.

Вы также можете быть заинтересованы в следующих статьях

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Индустриально трендовые светильники в квартиры типа-лофт из Light Concept

Новые жилые кварталы на месте несимпатичных старых районов? Просторные квартиры-лофты вместо тесных квартир с низкими потолками? Light Concept предлагает вашему вниманию идею для оформления современных квартир.

Light Concept представляет коллекцию освещения инспирированной от лампы Эдисона

Light Concept представляет коллекцию освещения инспирированной от лампы Эдисона

Использование энергосберегающих ламп безусловно очень важно в современном мире, но их холодный белый свет порой действует раздражающе. Они с нами в офисе, в примерочной кабине магазина одежды, в лифте, да и в собственных домах тоже.

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Стиль Лофт в оформлении современных квартир

Loft переводится с английского как «чердак», «верхняя часть склада». Это стиль заброшенных заводов и фабрик, которые еще в 40-е годы в Америке активно переделывались в творческие мастерские, офисы, а иногда и жилые квартиры.
Истоки распространения лофт-формата восходят к 60-м годам, к образу жизни и творчеству легендарного Энди Уорхола. Именно его квартира-мастерская «Фабрика» в loftstyle покорила нью-йоркскую богему и породила повальное увлечение лофт-интерьерами.

Как различать монтажников и производителей натяжных потолков?

Как различать монтажников и производителей натяжных потолков?

Так как в последнее время в Эстонии появилось большое количество установщиков натяжных потолков, мы решили выяснить, как же различать установщиков и производителей натяжных потолков. При поиске в интернете фирм, предлагающих услуги по установке натяжных потолков, выясняется, что у всех примерно одинаковые цены и так как по внешнему виду потолки кажутся одинаковые, конечному клиенту очень тяжело разобраться в предлагаемых продуктах. Предложений много, а сам продукт ещё новый на нашем рынке, поэтому и мало информации распространилось до сегодняшнего дня.

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

Новая коллекция тканей для штор "ETERNITY" (RASCH)

В салоне штор LAVINIITA появилась новая коллекция тканей от немецкого производителя Rasch Textil. Жаккард, искусственные меха и цветочные принты с 3D эффектом лишь малая часть представленных в коллекции тканей. Современный дизайн, актуальная цветовая палитра. Приходите, знакомьтесь и заказывайте понравившиеся материалы для декорирования Вашего дома, для реализации различных стилевых направлений.

Основные виды лестниц:  лестницы на косоурах

Основные виды лестниц: лестницы на косоурах

Качественная лестница - основа уютного загородного дома или квартиры. Все чаще дизайн пространства строится именно от лестницы, как самого крупного элемента интерьера. В такой ситуации важно выбрать правильно подходящий стиль и материал лестницы.

смотреть ещё