Articles and news

Kodu valgustus lastega peredele - millele pöörata tähelepanu?


Täiskasvanuna on vahel raske samastuda lapse maailmavaatega. Teie laps õpib tajuma, liikuma, mõistma ja tegema vigu põlvede kõrgusel. Selleks, et teie laps tunneks end turvaliselt ja julgeks oma piire otsida, on oluline, et kodu valgustus looks selleks võimaluse. Tähtis on vältida pimedaid nurkasid ning varje, mis võivad hirmutavana tunduda laste silmis. Tihti eelistatakse sisustuses valgustada kodu erinevate kohtvalgustitega, rõhutades näiteks raamaturiiulit, lugemisnurka, taimi või televiisori tausta. Selline valgus on küll meeldiv, kuid samas võib tekitada lastes obsessiivseid huvipunkte. Kas vahel tundub, et lapsed tihti ronivad just selle ühe raamaturiiuli otsas? Kas sellele on suunatud äkki hoopis valgus mis tõmbab? Pidage meeles ka seda, et laps vaatab meiega suheldes üles ja seetõttu on oluline, et kodu valgustus ei pimestaks teda. Mudilaste pere ideaalne valgus on ühtlane ja särav, pimestamisvaba neutraalne valgustus, millel on hea värviedastus.


Kuna tempo suureneb vanusega ja jalad viivad kaugemale, tuleb erilist tähelepanu pöörata eriti väljakutsuvatele objektidele, näiteks treppidele. Hea trepivalgustus muudab lapse õppimise lihtsamaks ja loob enesekindluse tunde, eriti vähese valguse korral. Koduvalgustuse kujundamisel on mõttekas mõelda öisele valgustusele, näiteks liikumistunnistusega põrandaliistude valgustusele lastetoa ja vanemate magamistoa vahel, et hädaolukorra ilmnemisel ohutu tee ema sülle näidata.


On hea märkida, et valgustuse kujundamine lastega pere vajadustele pole mitte ainult ohutustegur, vaid ka suur kergendus igapäevaelu sujuvaks kulgemiseks. Tänapäeval on valgustid kõige sagedamini saadaval hämardatavates versioonides, millel võib olla ka võimalus värvitemperatuuri reguleerida. Tänu evolutsioonile värskendavad meie lapsed nagu meiegi meelt ja energiatase tõuseb neutraalses, heledas ja päevavalguses. Enamik LED-idest pakub just seda valgustusvalikut, mis on LED-i omadustest kõige olulisem. Kuid õhtu saabudes ja enne magamaminekut ei täida päevavalgus meie eesmärke ning õhtu edenedes peaks valgustus olema tuhm, et see sobiks looduse ringlusega. Kui valgustil on ka värvitemperatuuri reguleerimine, on kindlasti mõttekas valida õhtuseks valgustuseks soojem valguse varjund, mis lapsi loomulikult rahustab. See muudab teie laste ja ka teie endi unele maandumise lihtsamaks ja kiiremaks.

Submitted: 23.11.2020

Papalamp OÜ

Phone:
+372 5687 0041
Address:
Vesse 4, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all