KÜSI NÕU PUIDU RESTAURAATORILT JA MÖÖBLI RENOVEERIJALT

Tool / lauake

Tanel 12.05.2014 16:09

Tere,
palun nõu ühe mööblitükiga mida korda teha kavatsen: tegemist on kokkupandava tooliga aga mulle sobiks see suurepäraselt diivanilaua ette (lisas pildid nii kokku panduna kui lahti tõmmatuna, praegu on ta veel üsna tolmune). Niipalju, kui mina aru saan, on puit pealt üle võõbatud tumeda peitsiga.

Praegune tumepruun värv mulle ei sobi ja heameelega tahaksin sellele uued toonid tekitada - kui ära valida suudan :) Värvivaliku osas olen kahevahel, kas kasutada toonitud peitsi või värvi (viimase osas võiks saada kena tulemuse, kui "ribide" vahelised küljed nt teise värviga teha.

Soovin küsida, et kas üldse ja kuidas seda peitsi maha võtta saaks: liivapaberiga kiht maha lihvida, mingi keemiaga välja leotada, …?

Aitäh ette!

Tsiteeri

Antiigiveeb 14.05.2014 00:12

Tere,

Kasutatud on tõenäoliselt kas toonitud lakki, või on peits lakiga kaitstud.

Alguses prooviks kaabitsaga kaapides vana laki/peitsi eemaldada. Kindlasti pikki puidusüüd. NB! puitu mitte vigastada. Ja siis kerge lihv lihvpaberiga - nr. 120, 150
Kogu lakikihi mahalihvimine on päris aeganõudev ja lihvpaberi kulu on suur. Kui kaapimine ei anna tulemust prooviksin värvieemaldajaga. Uula, Libreron, Eskaro, ...

Tsiteeri

Tanel 29.05.2014 03:00

Tere,
tänud veelkord vastajale!

Sain pingi (tulevase lauakese) kätte ja tegin sellest moblaga mõned lähivõtted. Ma pole selle ala spets ja ei oska muudmoodi kirjeldada, kui et puit on pealt kaetud õhukese pruunikat värvi "ainega". Kaapimise osas olen natuke kõhklev: pruun pinnakiht tundub nii õhuke olevat, et kaapimine kahjustaks vist ka puitu.

Millega võiks tulemus parem olla: kas liivapaberiga või värvieemaldajaga?

PS: puulippide pinnal on mõningaid kraapse, kas neid saab täita tavapahtliga või peab olema mingi spetsiaalne puidupahtel?

tänud ette!

Tsiteeri

Antiigiveeb 29.05.2014 22:00

Tere, kui see kiht tuleb lihvpaberiga lihtsalt maha siis võid rahulikult lihvida - NB! lihvi pikki puidusüüd. NR 120-150 lihvpaberiga. Kui lihvpaber ei aita, siis keemia.
Kui võimalik, siis keemiast hoiaks alati eemale!

Tsiteeri

Tanel 18.06.2014 19:14

Tere,
olen vahepeal liivapaberiga vana peitslaki mahavõtmisega ametis olnud ja äratundmisele jõudnud, et ma värvi alla seda puitu ei pane. Üsna ilus süü ja puidu värv - väärib naturaalsel kujul näitamist :)

Tahaksin alles jätta puid naturaalse pinna kuid mingi vahenduga üle töödelda, et plekid vms puitu ära ei rikuks. Tean, et on olemas erinevaid puidu immutus/katmise jms õlisid ning üks nendest on silma jäänud:

Teak õli
http://www.amello.ee/et/teakoli.html

Kas see on hea õli?

PS: panen lisaks ka ühe pildi praegusest seisust - pealmine osa on puhas, jalad veel tegemisel :)
(viimased tunduvad vaat et kõige suurem töö olevat)

Tsiteeri

Antiigiveeb 18.06.2014 19:22

Teak õli on OK, mulle meeldib ka karnauba vesivaha.

Tsiteeri

pets 22.06.2014 09:12

soovitan sihukest toodet.saadaval ka toonitult.

Tsiteeri

Tanel 07.07.2014 21:22

Tere,
küsiksin veel töötlemise kohta küsida.
Sattusin sellisele asjale nagu Borma Wachs toode Holzwachs Lasur "clear". Sarnane purk nagu siin: http://pood.nikerdajad.ee/index.php?route=product/product&path=62_67_81&product_id=202

Kas sellega on kogemusi?
(st kas kasutada või pigem mitte?)

Tänud!

Tsiteeri

Antiigiveeb 08.07.2014 08:55

Tere,

Täitsa OK sari / toode.

Tsiteeri

Tanel 17.01.2015 13:49

Tere,
küsiksin veel ühe küsimuse :) Olen puidu lõpuks ometi puhtaks saanud, liivapaberiga nühkimine oli päris suur töö. Paber nr 120 / 150 jäid selle laki jaoks natuke nõrgaks ja tegin puidu puhtaks nr 100 liivapaberiga.

Kas peaksin enne õlitamist puidu pinna nüüd nr 120 / 150 liivapaberiga veel üle käima või võib otse nr 100 puhtaks hõõrutud puidule kanda?

Aitäh ette!

Tsiteeri

Tanel 18.01.2015 18:08

Õhtust,
ja üks küsimus veel: kui esimene kiht õli on peal ära kuivanud, siis kas enne teise õlikihi pealepanemist tuleks esimene õlikiht peene liivapaberiga (nt 120/150) samuti üle käia?

Tänud ette!
Tanel

Tsiteeri

Antiigiveeb 18.01.2015 19:43

Tere,

Kui oled NR 100 lihvinud - tee puit niiske lapiga märjaks - puidu kiud tursuvad üles. Lase kuivada ja lihvi uuesti nr 150 paberiga.

Kui pärast õlitamist on pind kare võib kergelt lihvide nr 180 lihvpaberiga.

Edu!

Tsiteeri

Notify me by e-mail if new posts are added to this thread.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.