Inspiration, interior design ideas, tips and tricks

Aknale uus kuub rulookardinaga

Taas on valgus saanud võidu pimeduse üle. Pealetükkiv päikesekiir arvutiekraanil või silmanurgas sunnib kobama kardinanööri järele või tuletab hoopiski meelde, et aken jätkuvalt uut kuube ootab.
Akendele mõeldud erinevaid katteid on arvukalt. Seega ei tasuks aknakatte soetamist viimasele minutile jätta ning valik tuleks teha sama hoolikalt kui endale kevad-suvistgarderoobi passitades.

Tuttavat ja turvalist teed astuja pöörab kindlasti pilgu ruloode poole – lihtne, elegantne, toimiv lahendus paljudes interjöörides. Stiilinõuetegagi saab ruloomängeldes hakkama, olgu ruum siis klassikalises või modernses võtmes lahendatud. Selle aluseks on eelkõige rulookangaste lai valik, kuhu kuulub nii taustaks sobivaid ühevärvilisi kui domineerima loodud uhkete dekoratiivsete mustritega kangaid, aknatagust maastikku aimata laskvad nn screen-kangad või ruumi pimendavad versioonid.

Rulookardinate eeliseks on tema versatiilsus – ruloo võib olla akna ees uhkes üksinduses või kaaslaseks tekstiilkardinatele. Viimane ongi ehk eestlaste üks lemmikkombinatsioone, eriti õhuliste, minimalistliku vormiga tüll-kardinatega paaris. Võimaldab ju ruloo end hõlpsalt mõne tõmbega võõraste pilkude eest varjata, samas ise hääbudes toon-toonis õhulise kardina voltidesse. Ka söövitatud või efektlõngadega modernsed tekstiilid on ruloole heaks kaaslaseks. Sageli piilub klassikalises interjööris taustajõuna töötav ruloo rikkaliku mustriga tekstiilist külgkardinate vahelt ruumi, olles tasakaalustajaks moodsa ja ajaloolise vahel.

Tekstiilkardinaid lisatakse ruloole sageli ka selle kinnitusdetailide varjamiseks - paljudele tundub pelk kangarull akna kohal kuidagi alasti olevat või ei meeldi valged plastlisad. Kuigi, ruloode puhul ei ole enam valge plastik ammu sugugi ainus variant – leidub ka terasest hõbedasi ja pronksjaid kinnitusi, valge keti asemel saab samuti kena hõbejase terasketi, mis annab ruloole moodsama ja kargema välimuse. Terasega sobituvad hästi näiteks screen-kangad, eriti hallide toonide erinevates varjundites päris heledast peaaegu mustani välja. Messingitooni kinnitused aga taluvad enda kõrval kullalisanditega mustreid ja klassikalisi dekoore – jah, ka sellised rulookardinad on täiesti olemas ning võiksid edukalt toimida näiteks restoraniakende suurtel pindadel või ilusalongi interjööris, aga loomulikult ka koduses õhkkonnas.


Üks värskemaid tuuleiile ruloode maailmas puhub kahe kangakihi vahelt läbi. Nimelt on turul juba mõnda aega kahe paralleelse vertikaalse kangapinnaga ruloo nimega Zebra, mis on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute horisontaalsete triipudega. Ketist tõmmates liigub ühe kangakihi läbipaistmatu triip teise kihi läbipaistva taha ning kardin muutub silmapilkselt läbipaistmatuks. Et siis järgmise tõmbega taas tekitada oma pinnale läbipaistvad triiburead. Kui silme eest liiga triibuliseks peaks minema, on Zebra ruloo loomulikult ka ülestõstetav, et aknapind vabastada. Kangaste erinevad toonid ja triipude intensiivsus võimaldavad selle rulooga tekitada pehmemaid või kontrastsemaid lahendusi. Zebra ruloo ülemine rull on kenasti kassetiga varjatud, mis loob korrektse mulje ülakarniisist.

Küllap on järgmine fakt üldteada, aga igaks juhuks olgu öeldud, et rulood valmivad tänapäeval rätsepatööna. Iga aken saab oma laiusele ja pikkusele sobiva ruloomantli selga, vajadusel liistud sinna kuhu vaja või varjava ülakasseti „kraeks“. Ning taskupõhja võib seda va kõlisevatki alles jääda, kui mantlikangas targalt valida või pisut fassongi osas aknakatete tipprätsepatega nõu pidada.

Submitted: 09.04.2015

Avaeksperdid

Phone:
+372 658 8105, +372 661 1820, +372 526 8703, +372 5663 3245
Address:
Kadaka tee 44 ja Pärnu mnt. 139a, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all