Articles and news

SOOVITUSED KODURAJAJALE: Ei tea kust alustada!?

Oleme planeerimas oma kodu ning ühtäkki saame aru, et ei oskagi alustada ning kujundamisega peale hakata. Olgu see siis uue kodu rajamine või olemasoleva värskendamine. Lootuses saada inspiratsiooni lappame ajakirju ja uurime erinevaid brošüüre. Vaadates neid kauneid fotosid sisustatud ruumidest, ei teki meil ikkagi oodatud kindlustunnet ning jääme mõtlema, kas just pildil nähtud sobib ikka meie koju.



Kuidas siis luua see paik, mida saab nimetada oma koduks?

Hangi mõtteid ja inspiratsiooni isiklikest esemetest, vaata ning tutvu ümbruskonnaga, arhitektuuriga. Planeeringuid luues pöörab sisearhitekt suurt tähelepanu arhitektuurile. Eksterjööris esinevat vormi püütakse jätkata ka interjööris. Olulise tähtsusega on elamu asukoht ning miljöö. Vormide järgimisel ning mõtte arendamisel luuakse sel viisil harmooniliselt mõjuv tervik nii seest kui väljast.
Mõeldes siseruumi kujundusele, vaata aknast välja. Avanev vaade võib aidata kujundust luua. Jälgi värvitoone ning detaile, proovi jätkata neid ka eluruumis. Samuti on oluline meeles pidada, kui tähtis on siseruumivaade. Paigutades istekohti mõtle, mida sealt vaadata soovitakse ning mida on vaadata vajalik või võimalik. Selleks võib olla televiisor, kamin või kaunis aknavaade. Istekohtade paigutamisel on oluline, et keegi ei satuks istuma seljaga vaatamissuunas, samuti on ebamugav istuda seljaga ukse poole.



Kodu peab peegeldama selle elanikku. Isikupära ning ainulaadsus on see, mis loovad ruumis hubasust. Meil kõigil on mõni ese, mida sooviksime kindlasti interjööris kasutada ning eksponeerida. Selleks võib olla näiteks kingituseks saadud voodikate, lapsepõlvest kaasa tulnud mänguasi või perekonna ajalukku kuuluv mööbliese. Ära karda uue kujunduse loomisel ära kasutada armsaks saanud esemeid. Kõige tähtsam on, et eluase tunduks meile koduna. Vastasel juhul meenutab elamu meile pigem hotellituba, kus toa vaade on küll ilus, aga mitte hubane ega kodune. Isikupäratus ruumis tunneme end külalisena oma kodus. Ka sisearhitektiga koostöös loodud ruum peab üldmuljes olema pigem peremehe kui sisearhitekti nägu.

Kodu planeerides võta aega, sest kiirustades võib midagi ununeda või ka ebaõnnestuda. Inspiratsiooni saamiseks lihtsalt piilu aknast välja, sealt võib leida nii mõndagi huvitavat ning innustavat. Loo koht, kus sa tunned end hästi, koht mida saab uhkelt nimetada oma koduks.


autor: sisekujundaja Anna Juraševitš
jurasevits@gmail.com

Submitted: 29.04.2009

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all