Articles and news

Epopõrand sobib nii eramutesse kui ka äripindadesse

Kuigi epopõrandaid saab edukalt rakendada ka eramajapidamises, näiteks garaažis, saunas ja välistreppidel, on enamati tegu põrandatega, mis leiavad kasutamist äriotstarbelistes ruumides.

Kuigi epopõrandat kui mõistet ei saa lugeda väga tuntuks, on enamus inimesi oma kingataldu sellel põrandal kulutanud. Epopõrandaid leidub paljudes avalikes ruumides ja selleks on ka põhjus - need taluvad hästi koormust ja neid on lihtne hooldada. Epopõrandad on - vastupidiselt näiteks betoonpõrandale - veekindlad, tolmuvabad ja vastupidavad.

Epopõrand Meremuuseumis Source: epoproff.ee

Epopõrand Meremuuseumis Source: epoproff.ee

Epopõrandate hind on samas suurusjärgus keraamiliste plaatidega. Hinnaklass on alternatiivsete lahendustega võrreldes tihtipeale sama, kuid epopõrand on mitu korda vastupidavam. Kui näiteks välistrepp või tööstuspõrand kaetakse keraamiliste plaatidega, siis plaat ise on küll vastupidav, kuid vuugitäide jällegi mitte. Sinna läheb vesi vahele ja mõne aja pärast on kogu põrand lagunenud. Teatud tootmis- ja tööstushoonetes ongi epopõrand ainuke võimalik lahendus, kuna tootmist on äärmiselt kulukas seisma panna ja seetõttu otsitakse ka põrandatele vastupidavaid lahendusi.

Kuigi epopõrandad leiavad peamiselt kasutamist ühiskondlikes ruumides ja tööstus-ning tootmishoonetes, on järjest rohkem huvi nende vastu üles äratanud ka eraisikud, kes soovivad epopõrandat abiruumidesse, katlamajja, sauna või garaaži, tagamaks parimat kaitset lume- ja soolvee ning õlide imendumise eest betoonpinda.

Piltpõrand Mehhatroonikumis Source: epoproff.ee

Piltpõrand Mehhatroonikumis Source: epoproff.ee

Epokatte paigaldusaeg on vastavalt objektile erinev, kuid sõltuvalt aluspinna suurusest ning seisukorrast ja paigaldatava kihi paksusest, saadakse 3 - 4 päevaga hakkama. Materjalide valik on suur alates lakkidest ja värvidest kuni epo-liivamassideni välja ja neil kõigil on omad minimaalsed ja maksimaalsed kihipaksused. Paigaldamisel on vaja arvestada ebameeldiva lõhnaga ja sellega, et paigaldamise protsessi käigus pinnale kõndima ei pääse. Kindlasti tuleks epopõrandate paigaldamine usaldada professionaalide kätte.

Loe epopõrandate kohta täpsemalt ka Epoproff kodulehelt www.epoproff.ee.

Submitted: 20.05.2015

Epoproff - Floors

Phone:
+372 514 8159
Address:
Roolahe 9, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all