Articles and news

Uus trend: Aeroci poorbetoon teeb maakivi soojapidavaks

Tugev ja efektne maakivi on aastatuhandeid olnud hinnatud materjal, millest on rajatud kindlusi, mõisaid ja elumaju. Samas on maakividest müürid külmad. Ehitusmaterjalitootjad Aeroc Jämerä ja Eesti Kivi võimaldavad taastada ajaloolist trendi uues kuues, liites tänapäevastes ehitistes soojapidava Aeroci poorbetooni kauni maakiviga.

Täna on Eestis valminud juba kaks tänapäevast energiatõhusat hoonet, mille põhikonstruktsiooni moodustavad soojapidavad Aeroci seinaehitusmaterjalid ja fassaadi välisilme on kujundatud maalähedaseks looduslike maakividega. Uudse tehnoloogiaga eramu projekteerinud Plaan 2 OÜ tegevjuht ja arhitekt Kristjan Järvel hindab kahe tootja koostööd kõrgelt - kuigi lahendus ei ole kõige odavam, on see väga efektne, meenutades väliselt vanu Eesti mõisaid ning talumajapidamisi, mille hoovidel leidub tänaseni kauneid ja ajahambale hästi vastupidanud kivihooneid.

 Source: www.aeroc.ee

Source: www.aeroc.ee

Järveli sõnul võiksid uue maja ehitamist plaanivad inimesed vaadata ringi laiema pilguga, sest tänapäevased ehitusvõimalused on väga laialdased ja põnevad. Näiteks annab suurepärase tulemuse ka maakivi kombineerimine puiduga.

„Kuna minult maakivihoone tellinud klient on ehitustaustaga, oli tal väga kindel visioon, millist maja ta endale soovib ning ta teadis, et need materjalid sobivad väga hästi kokku,“ kiidab Järvel, lisades, et peale atraktiivse välimuse on maakivist fassaadid hooldusvabad, eriti kui neid võrrelda krohvitud või tsemendi baasil tehtud fassaadidega, mis vajavad aeg-ajalt puhastamist ja värvimist.

Maakivide müügi, töötlemise, paigalduse ja tootmisega tegeleva Eesti Kivi OÜ juhatuse liige Priit Raudkivi hindab samuti kõrgelt klientide julgust uudseid lahendusi proovida: „Meie kliendi soov oli saada soojapidav maakivisein ning kuna hea soojapidavusega Aeroci plokkidele sobib suurepäraselt „hingav“ maakivifassaad, oli nende kahe materjali kokkupanek üks lihtsamaid viise saada energiatõhus ning samal ajal välimuselt väga ilus hoone. Maakivi on kõrgelt hinnatud ehitusmaterjal, olles vastupidav nii ilmastikule kui ka tulele.“

 Source: www.aeroc.ee

Source: www.aeroc.ee

Ta märgib, et Salmistu külla kerkinud hoone puhul sai kasutatud murtud kive paksusega 10-15 cm ning sideaineks oli talvine müürisegu. Fassaadikivide puhul kehtib üldjuhul reegel - mida paksemat kivi kasutada, seda soodsama hinnaga materjal on. Õhuke kivi on niiöelda paraadkivi, mille teeb kalliks töö - kõigepealt peab kivi murdma ja seejärel lõikama.

Vuukide täiteks kasutab Eesti Kivi Sakreti valmissegusid, et tagada vuukide ühtlane toon. Kuna vanasti liideti kivid heleda lubjaseguga, tuleks maalähedase tulemuse saavutamiseks kasutada samuti heledat vuugisegu. Samas annab tume toon omakorda jälle põnevama lahenduse.

 Source: www.aeroc.ee

Source: www.aeroc.ee

Vaata täpsemalt www.aeroc.ee

Aeroc Jämerä on Aeroc International gruppi kuuluv poorbetoontooteid valmistav ehitusmaterjalitootja. Lisaks Aeroci ehitusmaterjalidele pakub ettevõte Jämerä kaubamärgi all kivimaja terviklahendust alates arhitektuursest projekteerimisest kuni kinnise majakarbi püstitamiseks vajaliku majakarbi komplekteerimiseni. Peale Eesti müüakse tooteid Aeroci ehitusmaterjalidena või Jämerä majakomplektidena kõikidesse Balti ja Skandinaavia riikidesse ja ka Peterburi ning Kaliningradi piirkondadesse Venemaal.

Submitted: 21.05.2015

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all