Articles and news

Sobivaimad markiisid põhjamaa kliimasse

Markiisid on hoone külge kinnitatud reguleeritava kaldega päikesekaitsevarjud, mille saab katuseks pea kohale välja ning uuesti kokku kerida. Sunoreki markiisid sobivad eriti hästi meie põhjamaisesse kliimasse, kuna on tugeva konstruktsiooniga ning kannatavad mõõdukat tuult ja kerget vihma.

„Sunoreki markiisidele on antud tuulekindluse sertifikaat – kõik üle 4,8 meetrised markiisid kannatavad kuni 10 m/s tuult, mis on Eesti kliimas üpris tavaline. Väiksemad kui 4,8 meetrit kannatavad kuni 20 m/s tuult,” ütleb Sunoreki aknakatete tootearendusjuht Tiina Tondi.

 Source: sunorek.ee

Source: sunorek.ee

Valikus ka vihmakindel markiis

Markiisi kaldenurk sõltub kasutusfunktsioonist. Suve keskpäevase päikese kaitseks sobib väiksem kaldenurk. Suurem kalle on sobivam aga madalama õhtuse päikese kaitseks, mida on meie kliimas rohkem. Sunoreki markiise on võimalik paigaldada kuni 60 kraadise nurga alla.
„Meil on ka üks täiesti vihmakindel mudel, millel on kaheastmeline kaldenurga reguleerimise võimalus. Esimene kaldenurk on väiksem ja teine suurem, nii et see moodustab markiisile vajadusel täisnurga. Nii varjab see eriti hästi õhtust päikest ja lisaks ei teki vihma ajal sinna veekotti, kuna vesi voolab markiisilt maha” kirjeldab Tondi. „Kui on ühe kaldega markiis, siis on suure vihma puhul veekoti tekkimise tõenäosus suurem ja markiis võib puruneda.” Lisaks on kahe kaldega markiis ruumilahenduselt väga praktiline. „Kui on suure kaldega markiis, siis ei mahu selle alt hästi läbi käima. Aga kaheastmelise kalde puhul on seal all palju ruumi ja ei löö pead ära.”
Markiiside materjalid on mustuse- ja veekindla teflon-kattega akrüülkangas või nano-kattega polüestekangas. Viimane on kümneaastase garantiiga väga vastupidav, õhem, paremini rullitav ja kergem, lisaks libedama pealispinnaga, mis annab sellele veel parema mustuse ja vee kaitse. Nano-kattega materjal on ka väga kvaliteetse värvipigmendiga. „Kui valgus sellest läbi paistab, jääb värvi erksus samaks. Kui ostad kollase markiisi, siis see särabki kollasena,” selgitab Tondi. Materjal on ka mittepleekiv.

 Source: sunorek.ee

Source: sunorek.ee

Markiise saab kinnitada igale seinale

Sunoreki markiise saab paigaldada peaaegu kõikidele seintele. „Näiteks on meil hästi välja töötatud soojustatud seina kinnituskomplekt, mis tagab selle, et markiis on tugevalt sellise seina küljes kinni ja ei hakka vajuma,” räägib Tondi. Markiisid kinnitatakse seina peale lahtiselt, poolkassetiga või kassetiga. Viimaste puhul läheb kogu kangas kasseti sisse ning ei kahjustu tuule ja päikese käes. Ilma kassetita markiisidele tuleks talvel peale panna kate. Kinnitamiskõrgus peaks olema selline, et kui markiis maksimaalse kaldega välja lasta, siis eesmine serv ei jääks millelegi – näiteks uksele või aknale – ette ning sealt mahuks alt läbi käima. Lisaks võiks valmis mõelda soovitud markiisi laius ja pikkus. „Teeme kuni 12 meetri laiuseid ja 58 m2 pindalaga markiise.” Lisaks on valikus külgmarkiisid, mis sobivad eriti hästi ridaelamuboksi terrassile külgsuunalise vaate varjamiseks ning vertikaalmarkiisid, mis sobivad hästi rõdudele.

Uuri lisa SIIT.

SUNOREK müügisalongid
Facebook

Submitted: 03.07.2015

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all