Articles and news

Trendikad garderoobikapid ja liuguksed igale maitsele

Garderoobikappide ja liuguste valik on viimaste aastate jooksul jõudsalt kasvanud ja täna saame rääkida uutest trendidest, mis igat klienti kõnetavad. Läbi aegade on klientide lemmikud olnud laialdase valikuga puitspoonid ja melamiinid, mida on lihtne kombineerida vaheuste ja puitpõrandatega, luues tervikliku üldmulje.

 Source: www.tankindoor.ee

Source: www.tankindoor.ee

Suured ja kirkad klaaspinnad annavad ruumile avarust ja on ka praktilised. Uue sügishitina on nüüd valikus valgeks värvitud mattklaas, mis sobib kokku naturaalsete materjalidega - pähkli- ja tammespooniga. Viimase aja trendina hakkab tagasi tulema ka vana hea käänduks.

Et visuaalne pilt jääks minimalistlik, on võimalik käänduksi teha ilma käepidemeta - PushToOpen süsteemiga. Toonidest on moes pastelsed lahendused - kas siis peitsitud spoonid või näiteks pastelne hallikasbeež cashmere melamiin.

Tule lähimasse Sunoreki salongi või külasta TANK Indoori edasimüüjaid.
Facebook

Submitted: 30.10.2015

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all